حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

چاپ سه بعدی قلب انسان

دانشمندان موفق به چاپ سه بعدی قلب انسان شدند. این قلب مصنوعی، تمام کارایی‌های قلب واقعی را دارد اما بخاطر ابعاد مینیاتوری، هنوز نمی‌توان از آن در پزشکی استفاده کرد. پیش از این هم چاپ سه بعدی قلب انجام شده اما نه با سلول و رگ انسانی.

چاپ سه بعدی یکی از جذاب‌ترین اختراعات بشری است. در سال‌های ابتدایی معرفی این فناوری، تنها از آن برای ساخت اجسامی استفاده می‌شد که صرفا ظاهرهای خاص و متفاوت داشتند. پس از گذشت زمان کوتاهی چاپ­ های سه بعدی راه خودشان را به صنعت هم باز کردند و قطعات و ابزار مورد نیاز صنایع را نیز با دقت و کیفیت ایده‌آل، خلق کردند. در صنعت، بعضا با استفاده از چاپگرهای سه بعدی، قطعاتی ساخته شد که تا پیش از این ساخت آن‌ها عملا غیرممکن بود. اما حالا کم کم چاپگرهای سه بعدی، درحال قرارگیری در مسیری هستند که می‌توانند ناجی بشر بشوند. شرکت‌ها و تیم‌های تحقیقاتی پیشگام، درحال استفاده از چاپگرهای سه بعدی برای خلق، یا چاپ اعضای بدن هستند. از آنجایی که قلب، در کنار مغز، مهمترین عضو بدن انسان به شمار می‌رود، پس چاپ سه بعدی قلب هم بدون ذره‌ای شک، یکی از مهمترین دستاوردهای پزشکی تاریخ بشریت محسوب می‌شود!

این قلب سه بعدی را شرکت BIOLIFE4D که واقع در شیکاگوی آمریکا است، خلق کرده است. تیم BIOLIFE4D، اولین تیمی نبود که موفق به چاپ سه بعدی قلب شده است. این افتخار از آن یک تیم تحقیقاتی دیگر است که اوایل سال ۲۰۱۹ برای اولین بار در تاریخ بشریت، موفق به چاپ سه بعدی قلب شدند.

ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X