بهترین بازی‌های انحصاری PS5

ps5

لیست مورد انتظار بازی‌های PS5 ماه پیش‌ رونمایی و رفته رفته با اضافه شدن بازی‌های متفاوت، جذاب‌تر شد. تنها مشکل نبودن بازی‌های پرآوازه مثل Horizon در روز عرضه کنسول است. Horizon جدید سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد.

سونی هنوز قیمت این کنسول نسل نهمی را اعلام نکرده است؛ ولی با این حال نمایش فوق العاده‌ای برای بازی‌هایش داشته است. به نظر بسیاری از علاقه‌مندان به بازی، سونی موفق‌تر از ماکروسافت عمل کرده است. در این مقاله به بازی‌های انحصاری معرفی شده برای ps5 و برترین آن‌ها از نگاه بلاگ‌لند می‌پردازیم.

ps5

Demon’s Souls

اگر از طرفداران بازی‌های مجموعه Souls هستید به احتمال زیاد نام آقای هیدیتاکا میازاکی را شنیده‌اید. آقای میازاکی عطش زیادی برای ساختن بازی‌های سخت دارد. امکان ندارد گیمری مجموعه Souls را بازی کرده باشد و از سختی بازی به سر حد جنون و عصبانیت نرسیده باشد. مردن در این بازی‌ها آن هم به تعداد بی‌شمار یکی از موارد اجتناب ناپذیر است.

روایت‌های زیبا و در عین حال کمی گنگ که ذهن بازیکن را به خود مشغول می‌کند از نکات و مشخصه‌های بارز کارهای میازاکی است. به روایت کم نظیر داستان مجموعه و سختی مراحل آن، جهان‌های فانتزی و بی نظیر، زاده ذهن میازاکی را هم بیافزایید.

طراحی دنیای بازی به گونه‌ای است که اگر تنها یک شماره از این بازی را تمام کرده باشید به طور قطع تنها با دیدن محیط بازی بعدی و بدون دیدن عنوان آن با خود می‌گویید: این کار میازاکی است.

دیمن سولز ابتدا برای کنسول نسل هفتمی سونی یعنی پلی استیشن ۳ منتشر شد. بعد از گذشت حدود ۱۰ سال برای دو نسل بعد و پلی استیشن ۵ از صفر مجدد ساخته شده است. با توجه به تریلر منتشر شده از این بازی با سخت افزار قدرتمند ps5 دنیای فانتزی و تاریک ذهن میازاکی را با جزئیات بیشتر و تاثیرگذاری چند برابر خواهیم دید.

ps5

Gran Turismo 7

در دوران کودکی که نسل پنجم بازی‌های کامپیوتری همه جا را تحت اختیار داشت؛ یک بازی کمی از زمان خودش جلوتر رفته بود و این بازی چیزی نبود جز گرن توریزمو ۱ و ۲ که برای پلی استیشن ۱ منتشر شد.

گرافیک این بازی در دوران خودش یک سر و گردن از هم نوع‌های مثل نیدفور اسپید بالاتر بود. در واقع این بازی یک شبیه‌ساز رانندگی است. حتی برای تمرین و بهبود رانندگی در دنیای واقعی هم یک کمک به حساب می‌آید.

شماره هفتم هم چیزی به همین شکل است. فیزیک و طراحی ماشین‌ها به صورتی بی‌نظیری بی‌نقص انجام شده است. تجربه گرن توریزمو ۷ در PS5 با توجه به قابلیت‌های dual sense گیم‌پد مشهور ps5 باید بسیار هیجان انگیز باشد. در تریلر بازی گفته شده که حتی مقاومت جاده در برابر تایرهای ماشین با سنسورهای قوی dual sense کاملا قابل لمس است. بی‌شک Gran Turismo یکی از بهترین‌ها در این ژانر است.

ps5

Horizon Forbidden West

 به احتمال زیاد با شماره قبلی این بازی یعنی horizon zero dawn آشنا هستید زیرا که یکی از بهترین بازی‌های انحصاریps4  به حساب می‌آید که در سال ۲۰۱۷  روانه بازار گیم شد. داستان این بازی در مود جاه طلبی‌های انسان در ساخت هوش مصنوعی است که در نهایت به یک فاجعه بدل می‌شود. شخصیت اصلی با مبارزه کردن با موجوداتی که توسط هوش مصنوعی خلق شده‌اند پرده از اسرار بازی بر می‌دارد. دنیای آینده ما در زمان این بازی به یک تمدن از بین رفته کهن تبدیل شده که تنها خرابه‌هایی از آن در طبیعت چشمگیر بازی دیده می‌شود.

می‌توان گفت آینده ما گذشته بسیار دور این بازی است. شماره دوم هم به همین موضوع می‌پردازد و شما به عنوان Alloy به سرزمین ناشناخته و ممنوعه غرب سفر می‌کنید تا هوش مصنوعی یاغی آن ناحیه را نیز از پا در بیاورید.

ps5

Spiderman Miles Morales

با انتشار تریلر این بازی در رویدار PS5 بلافاصله گمانه زنی‌ها شروع شدند. ابتدا تصور می‌شد که دنباله اسپایدر من ۱ در PS4 باشد؛ بعد تصور شد که دقیقا همان بازی است که ریمستر شده است.

در واقع هیچ کدام از این تصورات صحیح نبودند. Spiderman Miles Morales یک داستان جدا دارد و در واقع یک spin off است. اطلاعات زیادی از بازی در تریلر معلوم نیست ولی می‌توان گفت که با تغییرات اساسی ps5 نسبت به ps4 و تغییر نسل باید شاهد یک بازی انحصاری فوق العاده از سونی باشیم.

ps5

Returnal

این بازی نوید یک تجربه تازه را به بازیکن می‌دهد. تصور بر این است که با اضافه شدن قابلیت‌های سخت افزاری قابل توجهی به پلی‌استیشن و گیم پد آن روند روایت داستان در بازی‌ها هم دستخوش تغییرات چشمگیری خواهند شد.

از تریلر منتشر شده بازی می‌توان دریافت که شخصیت بازی در سیاره‌ای بیگانه گیر افتاده است. مرگ یک عنصر مهم در داستان بازی است به طوری که با هر بار مردن شخصیت که گویا جزئی از داستان بازی است، محیط سیاره بیگانه تغییر می‌کند. پس منتظر یک تجربه فراموش نشدنی هستیم.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

اخبار