تفاوت قلم جدید سامسونگ S Pen Pro با S Pen کلاسیک چیست؟

تفاوت spen و spen pro

چه تفاوتی بین قلم S Pen Pro که با سامسونگ گلکسی S21 Ultra عرضه شد و S pen وجود دارد؟ بزرگ‌تر بودن لزوما به معنای بهتر بودن نیست.

معمولا تلفن‌های هوشمند گلکسی سری Note مانند نوت ۲۰ دارای قلم S هستند. با خرید گوشی سامسونگ گلکسی S21 Ultra می‌توانید؛ انتخاب کنید که از کدام قلم استفاده می‌کنید. قلم S Pen کلاسیک یا S Pen Pro جدید که توسط سامسونگ در رویداد Unpacked رونمایی شد؟ویژگی‌های S Pen Pro چیست؟ 

این قلم بزرگ‌تر و گران‌تر است. یکی از قابل پیش بینی‌ترین تفاوت‌های SPen و S Pen Pro در قیمت نهفته است. مطمئنا بیشتر از ۴۴ یورو برای نسخه اصلی نیاز است. 

همچنین ممکن است متوجه شده باشید که با کنجکاوی، چند ساعت پس از عرضه گلکسی S21 Ultra، سامسونگ قیمت‌های اسPen را در وب سایت رسمی افزایش داده است. خوشبختانه، در آمازون آن‌ها هنوز در همان آمار هفته‌های اخیر هستند.

تفاوت spen و spen pro

سامسونگ هنوز قیمت و تاریخ عرضه S pen pro را مشخص نکرده است. در حال حاضر اگر S Pen قدیمی دارید که از گلکسی Note یا گلکسی تب باقی مانده است. هر نسخه‌ای که باشد؛ می‌توانید از آن برای گلکسی S21 Ultra نیز استفاده کنید.

گاهی اوقات اندازه مهم است

اندازه اس Pen Pro بزرگ‌تر از SPen است. این امر باعث می‌شود که نگه داشتن آن نسبت به اسPen قبلی آسان‌تر باشد. البته فقط در صورت قرار گرفتن بین انگشت شست و انگشت اشاره می‌تواند به بهترین شکل استفاده شود.

بر خلاف قلم اپل راحت‌تر که دارای طول بلندتر و طرز در دست گرفتن بسیار راحت‌تر است. به طور کلی قلم اس Pen Pro شباهت زیادی به قلم اپل دارد. طراحی جدید آن باعث شده تا قلم اصلی بیشتر از سایر قلم‌های S باشد.

شایان ذکر است که خلاف نوت‌ها، گلکسی S21 شکافی برای قرار دادن اسPen یا اسPen Pro ندارد. اگر می‌خواهید آن‌ها را در دست داشته باشید؛ باید جعبه اختصاصی فروخته شده توسط سامسونگ را خریداری کنید.

تفاوت spen و spen pro

عملکردهای مرتبط در S Pen Pro و S Pen

این قلم بزرگ‌تر و راحت‌تر است. اما اسPenPro چه چیزی بیشتر از S Pen دارد که شما را متقاعد به خرید آن در کنار سامسونگ گلکسی S21 Ultra کند؟ البته که جزئیات هنوز بسیار مبهم است. اما ما از قبل برخی تفاوت‌ها را می‌دانیم.

قلم اسPen در S21 Ultra عملکردهای مشابهی با Note 20 Ultra دارد. مانند میان‌برهای دوربین (در Note می‌توانید از SPen به عنوان ریموت برای عکس‌برداری از راه دور استفاده کنید). ویژگی “Air Gesture” را نیز ارائه نمی‌دهد. نیاز نیست تلفن هوشمند خود را لمس کنید.

گلکسی S21 Ultra، فاقد میان‌برهای بلوتوث دوربین و صفحه نمایش یادداشت‌های موجود در گلکسی Note 20 Ultra است. با این حال به نظر می‌رسد که اسPen Pro قادر به جبران کمبودهای ذکر شده در بالا است.

 از لحاظ عملکردی S21 Ultra را بسیار شبیه به مدل‌های محدوده گلکسی Note می‌کند. احتمالا هنوز چیزهای زیادی درباره SPen Pro  نمی‌دانیم.

اما سامسونگ هنگام رونمایی از قلم ممتاز خود کاملا راضی به نظر می‌رسید، بنابراین انتظارات زیاد است. با این حال برای بررسی ویژگی‌های جدید اسPen Pro باید منتظر تاریخ عرضه باشیم. بدون شک خرید گوشی جدید سامسونگ جذابیت‌های ویژه‌ای دارد.

در حال حاضر می‌دانیم که “Air Gesture” بعداً ارائه می‌شود. توسط یک به روزرسانی نرم افزاری معرفی می ‌. همچنین اسPenPro دارای اتصال بلوتوث است.

منبع: techradar

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

اخبار