چهار زن نامزد بهترین کارگردانی جوایز بفتا ۲۰۲۱

جوایز بفتا 2021

چهار زن و سه کارگردان خارجی زبان نامزد دریافت جوایز بفتا ۲۰۲۱ شده‌اند.

لیست کامل نامزدهای جوایز بفتا ۲۰۲۱

کلوئی ژائو، شانون مورفی و یاسمیلا اوبانیچ چهار کارگردان زنی هستند که نامزد جایزه بفتا شده‌اند. کلوئی ژائو دو هفته پیش برای فیلم «آوارگان» برنده بهترین کارگردانی گلدن گلوب شد. شانون مورفی برای فیلم «دندان شیری»، یاسمیلا اوبانیچ برای «به کجا می‌رود آیدا» و سارا گاورون برای «راکس» دیگر کارگردان‌های موفق سال ۲۰۲۱ هستند.

البته به جز این چهار زن افراد دیگری نیز نامزد بهترین کارگردانی شده‌اند. توماس وینتربرگ و لی آیزاک چانگ از دیگر نامزدهای این رقابت هستند.

برندگان بفتا 2021

بهترین فیلم

فیلم‌های پدر، موریتانی، سرزمین آواره‌ها، زن جوان نوید دهنده و دادگاه شیکاگو ۷ از فیلم‌های نامزدهای جوایز بفتا ۲۰۲۱ است.

بهترین بازیگر زن

باکی باکری (راکس)، رادا بلانک (نسخه چهل ساله)، ونسا کربی (تکه‌های یک زن)، فرانسیس مک‌دورمند (سرزمین آواره ها)، ومنی موساکو (خانه او) و آلفری وودار (کلمنسی) بازیگران زنی هستند که در این دوره با هم به رقابت می‌پردازند.

بهترین بازیگر مرد جوایز بفتا ۲۰۲۱

چادویک بوزمن فقید در این جشنواره نیز برای فیلم «بلک باتم ما رینی»، آدراش گوراو «ببر سفید»، آنتونی هاپکینز «پدر»، مدس میکلسن «یک دور دیگر» و طاهر رحیم «موریتانیایی» نامزد بهترین بازیگر مرد شدند.

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

از جمله نامزدهای نقش مکمل زن می‌توان به بازیگران این اشاره کرد. نیام الگار (آرامش در کنار اسب‌ها)، کوثر علی (راکس)، ماریا باکالووا (بورات ۲)، دامینیک فیشبک (یهودا و مسیح سیاه)، اشلی مادکووه (کانتری لاینز)، یو-جونگ یون (میناری)

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

دنیل کالویا (یهودا و مسیح سیاه)، بری کیوگان (آرامش در کنار اسب‌ها)، آلن کیم (میناری)، لزلی اودوم جونیور (یک شب در میامی)، کلارک پیترز (۵ هم‌خون) و پل ریسی (صدای متال) بازیگران نقش‌های مکمل نامزد در این دوره هستند.

جوایز بفتا 2021

بهترین فیلم جوایز بفتا ۲۰۲۱

فیلم‌های آرامش در کنار اسب‌ها، حفاری، پدر، خانه او، برزخ، موریتانیایی، موگول موگلی، زن جوان خوش آتیه، راکس و قدیسه ماد نامزد بهترین فیلم جوایز بفتا ۲۰۲۱ هستند.

بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان

فیلم «یک دور دیگر» که دانمارکی  است و در بین تماشاگران با استقبال خوبی مواجه شده است؛ به همراه فیلم روسی «رفقای عزیز!»، «بینوایان»، «میناری» و «به کجا می‌روی آیدا؟» نامزدهای بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان هستند.

بهترین مستند

کالکتیو، دیوید آتنبرو: زندگی روی سیاره ما، مخالفان، معلم اختاپوس من و معضل اجتماعی در بخش فیلم‌های مستند جشنواره بفتا ۲۰۲۱ با هم به رقابت می‌پردازند.

بهترین انیمیشن جوایز بفتا ۲۰۲۱

انیمیشن روح امسال در بین مخاطبان بزرگسال واکنش‌های بسیار مثبتی را در پی داشت. به ‌پیش و وولف واکرز از جمله انیمیشن‌های نامزد در این دوره از جوایز بفتا ۲۰۲۱ هستند.

 مراسم اهدای جایزه بفتا نیز مانند مراسم جشنواره فیلم برلین به صورت مجازی برگزار خواهد شد. تاریخ این مراسم ۱۰ و ۱۱ آوریل که مصادف با ۲۱ و ۲۲ فروردین است خواهد بود.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار