معرفی چند اپلیکیشن‌ برای یادگیری گیتار

 معرفی چند اپلیکیشن‌ برای یادگیری گیتار

با وجود اپلیکیشن‌ها یادگیری گیتار هرگز تا به حال به این آسانی نبوده است. در گذشته‌ای نه چندان دور باید با استخدام یک استاد گیتار و تهیه چندین کتاب متد گیتار برای یادگیری آن اقدام می‌کردید. ولی اکنون با وجود نرم افزارهای بی‌شمار و اطلاعاتی که به صورت آنلاین به دست می‌آورید، می‌توانید بدون ورشکسته شدن اقدام به یادگیری گیتار کنید.

تعداد زیادی نرم افزار برای افرادی که تازه شروع به یادگیری گیتار کرده‌اند وجود دارد که به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: آموزش گام به گام ساخت itunes و Apple ID

یادگیری گیتار با Yousician

 این اپلیکیشن دارای پرداخت ماهیانه است. یوزیشن یک نرم‌افزار تعاملی دوره‌های آموزش گیتار به همراه بیشتر از ۱۵۰۰ درس، تمرین و بازی برای بالا بردن مهارت نوازندگی شما است. در حالی که هزاران آهنگ معروف را برای درس دادن به شما ارایه می‌دهد؛ از تئوری موزیک نیز غافل نشده است و به شما نت‌خوانی سنتی را آموزش می‌دهد.

برای استفاده از آن به صورت ماهیانه ۲۰ دلار در نظر گرفته شده است. برای یادگیری گیتار باید تمرین‌های این نرم افزار را کامل و مداوم انجام دهید.

اپلیکیشن یادگیری گیتارFender Play

 این نرم افزار دارای پرداخت ماهیانه است. Fender Play هدیه‌ای از سوی سازندگان یکی از مشهورترین گیتارهای تاریخ موسیقی یعنی فندر است. کاملا شبیه به یوزیشن یک نرم افزار آنلاین برای یادگیری است. البته در فندرپلی شما توانایی انتخاب آهنگ و تکنیک مورد علاقه‌تان را برای یادگیری دارید.

جدا از در اختیار قراردادان صدها آهنگ برای یادگیری، ویدیوهای آموزشی را نیز برای کاربر به ارمغان می‌آورد. درس‌ها باتوجه به تکنیکی که آموزش می‌دهند؛ طبقه‌بندی شده‌اند. می‌توانید به صورت رایگان از این اپلیکیشن به صورت آزمایشی استفاده کنید. بعد از آن باید به صورت ماهیانه ۱۰ دلار پرداخت کنید.

اپلیکیشن یادگیری گیتار Ultimate Guitar : Chords & Tabs

این اپلیکیشن دارای پرداخت درون برنامه‌ای است. به خاطر داشتن سیستم خوانش tablature که یکی از راحت‌ترین شیوه‌های خواندن نت‌ها در گیتار بوده که بسیار محبوب شده است.

برای دانلود به صورت رایگان است. تبلچرهای بیش از ۱٫۵ میلیون موزیک را در اختیار شما قرار می‌دهد. استفاده از آن بسیار ساده است و تازه کارها به راحتی از آن استفاده می‌کنند. این اپلیکیشن قابلیت هم‌نوازی با ۷۰۰۰ آهنگ را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

Functional Ear Trainer اپلیکیشن یادگیری گیتار

این اپلیکیشن رایگان است. شاید تمرین دادن گوش در موسیقی برای یک گیتاریست کار حوصله سربری باشد. ولی به شما برای راحت‌تر شدن همنوازی با دیگران کمک شایانی می‌کند.

این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند با شنیدن یک ملودی آن‌را با گیتار بنوازید. با آموزش گوش شما و نشان دادن تفاوت تن‌های مختلف و تفاوت بین فواصل موسیقی شما را قادر به همنوازی با دیگران می‌کند.

در پایان دوره‌های این نرم افزار می‌توانید با شنیدن یک موزیک نت‌های آن‌ را بنویسید. تمرین‌ها تنها روزی ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

بیشتر بخوانید: بهترین نرم‌افزارهای ادیت فیلم با گوشی

منبع:digitaltrends

علیرضا چرمچی

مطالب مرتبط