آموزش اتصال لپ تاپ ریزر به تلویزیون

 آموزش اتصال لپ تاپ ریزر به تلویزیون

استفاده از لپ تاپ در سراسر جهان با هدف‌های مختلف در حال افزایش بوده و باید رایانه‌های شخصی قابل حمل را یکی از پرفروش‌ترین محصولات دیجیتالی معرفی کرد. گاهی وقت‌ها این احتمال وجود دارد که کاربران تمایل داشته باشند لپ تاپ خود را به تلویزیون متصل کنند. در صورتی که قصد دارید اتصال میان لپ تاپ و تلویزیون را انجام دهید، باید بدانید این کار با روش‌های مختلف قابلیت انجام دارد. کمپانی ریزر را باید یکی از شرکت‌های فعال در زمینه طراحی و تولید لپ تاپ معرفی کرد که متصل کردن دستگاه‌های ذکرشده به تلویزیون می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان انجام شود. در این مقاله با آموزش کامل اتصال لپ تاپ ریزر به تلویزیون همراه شما خواهیم بود.

علت اتصال لپ تاپ به تلویزیون

ابتدا شاید با خود بگویید برای چه چیزی ممکن است کاربران تصمیم بگیرند لپ تاپ خود را به تلویزیون متصل کنند، در حالی که لپ تاپ‌ها دارای نمایشگرهای باکیفیت هستند. در حقیقت سایز نمایشگرهای روی لپ تاپ کوچک‌تر از یک تلویزیون بوده و این احتمال وجود دارد کاربران تمایل داشته باشند برخی فایل‌های ویدیویی را از لپ تاپ پخش کرده و در صفحه نمایش بزرگ همانند تلویزیون مشاهده کنند.

گاهی وقت‌ها ممکن است کاربران به علت اهداف آموزشی به دنبال برقراری اتصال لپ تاپ به تلویزیون باشند. اینطور فکر کنید که قصد دارید یک کلاس در محیط کار یا منزل خود برگزار کنید. برای این که تمام دانش‌آموزان بتوانند محتوای موردنظرتان را مشاهده کنند، نیازمند پخش آن‌ها از لپ تاپ و نمایش روی یک صفحه نمایش بزرگ همانند تلویزیون خواهید بود. کاربران می‌توانند این کار را به سادگی انجام دهند و خبر خوبی است، چرا که می‌تواند شرایط ایده‌آل را برای شما رقم بزند.

در این بخش تعدادی از دلایل اتصال لپ تاپ به تلویزیون را به شما بیان کردیم، اما بهتر است بدانید هر کاربر ممکن است علت‌های خاص خود را برای انجام کار داشته باشد و شما باید به این مسئله توجه داشته باشید. در صورتی که از لپ تاپ ریزر استفاده می‌کنید، لازم است بدانید انجام کار دشوار نبوده و شما می‌توانید این اقدام را به سادگی انجام دهید؛ با ما همراه باشید تا روش‌های برقراری اتصال لپ تاپ ریزر به تلویزیون را به شما آموزش دهیم.

اتصال لپ تاپ ریزر به تلویزیون با HDMI

یکی از ساده‌ترین روش‌هایی که کاربران می‌توانند برای متصل کردن لپ تاپ ریزر به تلویزیون استفاده کنند، بدون تردید استفاده از کابل HDMI است. کابل‌های HDMI می‌توانند کار اتصال لپ تاپ ریزر به تلویزیون را به سادگی و در مدت زمان بسیار کم انجام دهند. همچنین نمایش محتوای موردنظر روی تلویزیون با حداکثر کیفیت انجام می‌شود.

یکی از مواردی که شما باید مدنظر قرار دهید، خرید یک کابل HDMI باکیفیت است. در حقیقت کاربران می‌توانند با خرید کابل HDMI باکیفیت و قدرتمند برای مدت زمان طولانی بدون کوچک‌ترین مشکل، ارتباط را برقرار کنند. کابل‌های HDMI عملکردی منحصر به فرد از خود نشان می‌دهند و باید به این مسئله توجه کنید.

کابل‌های HDMI دارای دو سر یکسان هستند. شما باید یک سر کابل HDMI را به لپ تاپ متصل کرده و یک سر دیگر را به تلویزیون متصل کنید. زمانی که اتصال میان لپ تاپ ریزر و تلویزیون را با کابل HDMI برقرار کنید، زمان آن رسیده تا سراغ کنترل تلویزیون بروید. کاربران باید از کنترل تلویزیون برای انتخاب شبکه مربوط به HDMI استفاده کنند. در حقیقت شما می‌توانید روی کلید موردنظر ضربه بزنید تا در نهایت، شبکه موردنظرتان را انتخاب کرده و کلیه محتوای روی لپ تاپ را در نمایشگر بزرگ تلویزیون مشاهده کنید.

نکته: گاهی وقت‌ها ممکن است بعد از انتخاب شبکه موردنظر در تلویزیون، هیچگونه جزئیاتی از لپ تاپ نمایش داده نشود. توصیه می‌کنیم ابتدا از برقراری صحیح اتصال مطمئن شوید و در ادامه کار شرایط اتصال را از لپ تاپ بررسی کنید. گاهی وقت‌ها ممکن است یک پیغام خاص مربوط به تایید اتصال را سفارشی‌سازی آن در لپ تاپ برای کاربران نمایش داده شود. کاربران می‌توانند از این مسئله برای برقراری صحیح اتصال بهره‌مند شوند.

جالب است بدانید گاهی وقت‌ها ممکن است یک لپ تاپ فاقد پورت HDMI باشد. شاید در این حالت از خود سوال بپرسید که دیگر امکان برقراری اتصال وجود ندارد؟ باید بدانید که لپ تاپ‌های ذکرشده دارای پورت تایپ سی خواهند بود و شما می‌توانید با خرید یک تبدیل مخصوص تایپ سی به HDMI، ارتباط را برقرار کنید. برقراری ارتباط لپ تاپ‌های فاقد پورت HDMI و آن‌هایی که دارای پورت تایپ سی هستند، تفاوتی با یکدیگر ندارد. شما می‌توانید با خرید ساده بهترین تبدیل و رابط‌ها، کار خود را به سرانجام برسانید.

در صورتی که قصد دارید از کابل استفاده کنید، باید بدانید بهترین نتیجه را کسب خواهید کرد. گاهی وقت‌ها این امکان وجود دارد که شما به کابل دسترسی داشته باشید، بنابراین باید سراغ سایر روش‌ها یا همان آینه کردن بروید. در ادامه روش دوم متصل کردن لپ تاپ ریزر به تلویزیون را آموزش خواهیم داد.

اتصال لپ تاپ ریزر به تلویزیون با Mirror

گاهی وقت‌ها اتصال از طریق کابل HDMI برای کاربران امکان‌پذیر نیست، اما شما باید بدانید ماجرا به پایان نرسیده و شما می‌توانید اتصال لپ تاپ ریزر به تلویزیون را از طریق آینه کردن انجام دهید. قبل از این که بخواهید کار متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون را انجام دهید، مطمئن شوید هر دو دستگاه به یک شبکه وای فای متصل هستند. برای نمایش تمام دسکتاپ به تلویزیون باید کروم را در رایانه خود بازگشایی کنید، سپس روی نماد منوی سه نقطه موجود ضربه زده و Cast را انتخاب کنید.

اتصال لپ تاپ ریزر به تلویزیون با Mirror

در ادامه کار باید روی Sources رفته و Cast Desktop را انتخاب کنید تا بتوانید تلویزیون خود را در لیست موردنظر، پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. در صورتی که قصد دارید یک برگه خاص کروم یا ویدیو را نمایش دهید، روی نماد Cast که در برگه یا در رابط ویدیو ظاهر می‌شود، کلیک کنید. زمانی که ارسال محتوا به پایان رسید، روی دکمه آبی رنگ Cast که نزدیک نوار آدرس است، کلیک کرده و در ادامه کار باید روی نام دستگاه که در حال حاضر به آن متصل هستید، کلیک کنید.

سخن آخر

متصل کردن لپ تاپ ریزر به تلویزیون کار سختی نبوده و با دو روش که در این مقاله ذکرشد، امکان برقراری ارتباط میان آن‌ها وجود دارد. توجه داشته باشید کاربران می‌توانند این اتصال را به سادگی برقرار کرده و کلیه محتوای روی لپ تاپ را در تلویزیون پخش کنند.

پرسش‌های متداول کاربران

آیا کیفیت پخش فایل‌های ویدیویی از لپ تاپ روی تلویزیون متفاوت است؟ در صورتی که از روش‌هایی همانند کابل HDMI استفاده کنید، کیفیت قابل قبول خواهد بود. البته شما باید کابل HDMI باکیفیتی را هم خریداری کنید.

آیا سرعت نمایش از لپ تاپ در تلویزیون قابل قبول است؟ بله؛ با این که ممکن است چند میلی ثانیه تاخیر داشته باشد، اما در مجموع می‌توان گفت رضایت‌بخش است.

مصطفی آرایشگر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *