چگونه بدافزارها و ویروس‌ها را از گوشی اندرویدی پاک کنیم؟

گوشی شما می‌تواند مانند کامپیوترتان مورد حمله بدافزار و ویروس‌ها قرار بگیرد. این اتفاق سبب می‌شود سرعت و عملکرد آن با مشکل مواجه شود. این ویروس‌ها می‌توانند از طریق نرم افزارهایی که از منابع غیرمعتبر دانلود شده‌اند و برخی وب سایت‌ها به گوشی شما نفوذ کنند.

اولین قدم برای از بین بردن این مشکلات پیدا کردن آن‌ها است که در این پست  چگونگی انجام آن را برای شما شرح می‌دهیم.

مرحله اول، گوشی را خاموش کنید

زمانی که مطمئن هستید گوشی تحت حمله بدافزار یا ویروس است، آن را خاموش کنید. این کار ویروس را متوقف نمی‌کند، ولی از بدتر شدن وضعیت و پخش شدن بیشتر آن توسط اینترنت جلوگیری می‌کند.

خاموش کردن گوشی فرصت فکر و تحقیق کردن را به شما می‌دهد. آیا آن نرم افزار به خصوص که گوشی شما را آلوده کرده است را می‌شناسید؟ آیا می‌دانید چه نرم افزار مخربی را به گوشی شما وارد کرده است؟

اگر نمی‌دانید با استفاده از یک سیستم دیگر نشانه‌هایی که در خصوص آلوده شدن می‌بیند و همچنین آخرین نرم افزاری را که دانلود کرده اید؛ را بررسی کنید تا احتمالات را کمتر کنید. اگر نرم افزار مخرب را پیدا نکنید آن را حذف هم نمی‌توانید بکنید.

اگر تحقیقات شما به نتیجه‌ای نرسید، می‌توانید گوشی را روشن کنید و با نصب یک نرم افزار ضد ویروس بدافزار را شناسایی کنید. اگرچه این کار به دلیل نیاز به اینترنت، ریسک‌هایی نیز دارد.

How to remove malware and viruses from your Android phone

مرحله دوم، برای حذف بدافزار به Safe Mode بروید

وقتی برای ایزوله کردن ویروس یا بدافزار گوشی را روشن می‌کنید؛ بهتر است برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات احتمالی به Safe Mode (حالت امن) بروید. در اکثر گوشی‌های اندرویدی با چند ثانیه نگه‌داشتن دکمه روشن وقتی که گوشی روشن و در حال بارگذاری سیستم عامل است؛ می‌توانید به Safe Mode بروید. چند گزینه برای شما نمایان می‌شود که یکی از آن‌ها reboot to safe mode  است.

مرحله سوم

اگر به هر دلیل Safe Mode را پیدا نکردید، گوشی خود به حالت flight mode در بیاورید که دسترسی به اینترنت قطع شود. سپس به setting  بروید، apps یا app manager را پیدا کنید.

How to remove malware and viruses from your Android phone

مرحله چهارم، حذف بدافزار

 نرم افزاری که به آن مشکوک هستید را پاک کنید.

منبع: digitaltrends

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »