آپدیت گلکسی واچ ۴ باعث عملکرد نادرست واچ فیس ها می‌شود

آپدیت گلکسی واچ 4 (Galaxy Watch 4) باعث عملکرد نادرست در واچ فیس ها می‌شوند

گلکسی واچ ۴ که مبتنی بر سیستم عامل Wear است، هفته پیش آپدیت جدیدی را با ویژگی‌های تازه‌ای در قسمت تناسب اندام، بهبود ردیابی خواب، واچ فیس‌های جدید و نماد‌های خواب حیوانات دریافت کرد. اما به نظر می‌رسد این آپدیت باعث ایجاد عملکرد نادرست در واچ فیس‌های شخص ثالث می‌شود.

به نظر می‌رسد  تعدادی از واچ فیس‌های قدیمی ساعت‌های هوشمندی که سیستم عامل آنها Wear است، بعد از آپدیت به آخرین نسخه عرضه شده از کار افتاده‌اند. ظاهرا بعد از آپدیت به نسخه جدید اگر از حالت صفحه نمایش همیشه روشن یا همان Always On Display استفاده شود، مانع از عملکرد درست بعضی از واچ فیس‌های قدیمی می‌شود.

گلکسی واچ 4

ظاهرا علت این مشکل به فعالیت «WatchFaceService.Engine» برمی‌گردد. چرا که واچ فیس‌های قدیمی‌تر از آن استفاده می‌کنند. گلکسی واچ ۴ با آپدیت به آخرین به‌روز رسانی، دیگر از تابع «TimeTick()» برای آپدیت کردن زمان نمایش داده شده استفاده نمی‌کند. به عبارت دیگر نرم افزار درخواست آپدیت کردن زمان نمایش داده شده را نمی‌دهد.

با این حال خبر خوب این است که این اختلال باعث نمی‌شود تا ساعت هوشمند شما دیگر زمان دقیق را نشان ندهد. شما همچنان می‌توانید از واچ فیس‌های جدید‌تر Wear OS بدون هیچ مشکلی استفاده کنید. احتمالا سامسونگ در آینده‌ای نزدیک با بروزرسانی جدیدتری مشکل به وجود آمده برای واچ فیس‌های قدیمی را رفع کند. بنابراین اگر گلکسی واچ ۴ دارید و پس از آپدیت و در زمان استفاده از Always On Display احساس می‌کنید ساعت هوشمندتان زمان را درست نشان نمی‌دهد، کافیست تا واچ فیس دیگری را انتخاب کنید.

Galaxy Watch 4

چند روز پیش و در جریان برگزاری رویداد گلکسی آنپکد ۲۰۲۲ سامسونگ اعلام کرد علاوه بر پشتیبانی نرم‌افزاری ۴ ساله از سری جدید گوشی‌های پرچم‌دار خود، از ساعت‌های هوشمند خود نیز به همین میزان پشتیبانی نرم‌افزاری خواهد داشت.  

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار