ثبت حق اختراع دو گوشی تاشو شیائومی با شباهت به Mi Mix Alpha

Mi Mix Alpha

شرکت شیائومی حق اختراع جدیدی برای دو گوشی هوشمند تاشو را به ثبت رسانده است. این شرکت اخیرا دو حق اختراع از WIPO (سازمان جهانی مالکیت فکری) برای گوشی‌های تاشو به ثبت رسانده بود که حق اختراع اول از مکانیزم تاشو مشابه گوشی هواوی Mate X استفاده می‌کند. می‌توان واحد دوربین دوتایی را در سمت چپ تلفن هوشمند به همراه یک فلاش LED مشاهده کرد.

ثبت اختراع دوم یک تلفن هوشمند با سبک متفاوت صفحه نمایش را نشان می‌دهد. در واقع شاهد گوشی هوشمندی با قابلیت تا شدن از دو بخش هستیم که به دوربین چهارگانه مجهز شده است. این به آن معنی است که صفحه نمایش لبه بالایی گوشی هوشمند را نیز پوشش می‌دهد.

این مدل جدید از شیائومی در حالتی که کاملا تا شده است، بسیار شبیه به گوشی Mi Mix Alpha با صفحه نمایش دور تا دور است.

Mi Mix Alpha

دوربین

دوربین گوشی Mi Mix Alpha در مرکز دستگاه قرار نگرفته بود. زیر تمام بدنه دستگاه را صفحه نمایش تشکیل می‌داد. به همین منظور شیائومی ماژول دوربین را در قسمت کناری دستگاه قرار داد. به این صورت فضای بیشتری را برای صفحه نمایش اختصاص داد. در حق اختراع جدید گوشی تاشو شیائومی هم شاهد طراحی مشابه Mi Mix Alpha هستیم.

خط‌های موج دار در این حق اختراع، نشان دهنده طراحی مکانیزم تاشو این محصول است. اگر شیائومی تصمیم به تولید این حق اختراع بگیرد؛ برای محافظ از صفحه نمایش آن باید مانند سامسونگ و هواوی از محافظ پلیمری استفاده کند.

به گفته منابع مطلع این مدل شیائومی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ معرفی می‌شود. فعلا مشخص نیست که شیائومی کدام حق اختراع را برای ساخت گوشی تاشو خود برمی‌گزیند.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »