بررسی Resident Evil 3: Nemesis

Resident Evil 3: Nemesis

Resident Evil 3 حداکثر سه ماه دیگر به بازار عرضه خواهد شد. Resident Evil  برای اکثر گیمرها دریچه‌ای به دنیای گسترده بازی‌های ترسناک کامپیوتری بود. این بازی‌ تنها یک بازی نبود. Resident Evil  پرچم‌دار یک سبک جدید به نام ترس و بقا شد. سبکی که دنیای جدیدی را به روی بازیکن‌ها باز کرد.

مهمترین خاصیت این دنیا داشتن استراتژی برای زنده ماندن است. شما برای زنده ماندن باید نقشه داشته باشید. بدانید چطور از محیط و لوازم‌تان استفاده درستی انجام دهید. حال به همه این برنامه‌ریزی‌ها چاشنی بسیار تند ترس و گاهی اکشن را هم اضافه کنید.

Resident Evil 3: Nemesis

پیشینه بازی Resident Evil 3: Nemesis

سه شماره اول این فرنچایز محبوب به ترتیب در سال‌های ۹۶- ۹۸- ۹۹ میلادی ساخته و پخش شد. شماره اول به طرز قابل توجهی سخت بود اما اکشن کمتری داشت. در شماره دوم گیم پلی بازی بهبود پیدا کرد. همچنین در Resident Evil 3 چاشنی اکشن هم به بازی اضافه شد.

زاویه دید این سه شماره بسیار قابل توجه بود. دوربین‌ها در جای جای محیط بازی به صورت ثابت کاشته شده بودند. این سبک دید کامل را به شما نمی‌داد. این به تنهایی دلیلی مضاعف برای ترسیدن بود.

Resident Evil 3 با دو شماره قبلی به جز بهبود گیم پلی و بهبود نسبی گرافیک یک فرق عمده داشت. وجود دشمنی سمج و ترسناک به نام نمسیس که در سراسر بازی به دنبال شماست و غافلگیرتان می‌کند. این موجود در زمان خودش کابوس خیلی از گیمرها بود.

Resident Evil 3: Nemesis

تفاوت در زایه دید

از شماره ۴ تا ۶ سبک و سیاق بازی و حتی نحوه کار گذاشتن دوربین به طور کلی تغییر کرد. بازی‎‌ها کاملا اکشن و با پلات‌های تکراری بودند.

دوربین طبق بازی‌های مدرن به پشت شانه شخصیت اول آمد. هر چند طرفدارهای جدیدی برای فرنچایز به ارمغان آورد؛ ولی طرفداران قدیمی را راضی نکرد. شماره ۷ تنها اسم Resident Evil  را به دوش می‌کشید. دوربین اول شخص بازی به طور کلی حس Resident Evil  بودن را از بازی گرفت. داستان هم به سمت و سوی کلیشه یک خانه بزرگ قدیمی و حضور یک خانواده عجیب غریب که در پی کشتن شما هستند رفت.

Resident Evil 3: Nemesis

قبل از این شرکت کپ‌کام هم‌زمان دست به بازسازی سری قدیمی Resident Evil  زده بود. سال ۲۰۰۲ اولین Resident Evil را برای کنسول گیم‌کیوب بازسازی شد. سال‌ها بعد در ۲۰۱۵ قسمت اول برای کنسول‌های نسل ۷ و کامپیوترهای شخصی ری‌مستر شد. کپ‌کام با دیدن موفقیت این شماره به فکر بازسازی شماره‌های بعدی افتاد.

Resident Evil 2 در سال ۲۰۱۹ بازسازی شد. با تلفیق سبک قدیمی ترس و بقا و ارائه دادن دوربین پشت شانه موفق به خلق مجدد یک شاهکار قدیمی شد. این بازی دارای المان‌های گیمینگ مدرن هم‌زمان با بازسازی شماره ۲ قسمت سوم را کلید زده بود.

 باید تا ۱۵ فروردین ۹۹ منتظر بازی Resident Evil 3 و نمسیس وحشتناک باشیم. این نمسیس احتمالا باهوش‌تر باشد و بیش‌تر از گذشته آدرنالین خون‌مان را باز به حد بالای خود برساند.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »