آخر هفته چه فیلمی ببینیم؛ از سگ‌های فضایی تا عشق بین آب و آتش

 آخر هفته چه فیلمی ببینیم؛ از سگ‌های فضایی تا عشق بین آب و آتش

آخر هفته چه فیلمی ببینیم که وزن یک هفته پرکار را از ذهنمان بردارد و به ما کمک کند حداقل در مدت زمان فیلم، به چیزی جز ماجراهای آن فکر نکنیم؟ بسیاری از فیلم‌ها هستند که هنگام تماشای آن‌ها ذهن ما به پرواز خود ادامه می‌دهد و چیزی از داستان فیلم را متوجه نمی‌شویم؛ بی‌شک این چیزی نیست که بخواهیم. این چیزی نیست که بتواند برای ما سرگرمی به همراه داشته باشد. در این مقاله، فیلم‌هایی را برای آخر هفته انتخاب کردیم که بتواند به بهترین شکل شما را سرگرم کند و تجربه خوبی برای شما به همراه داشته باشد.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم؟

  • فیلم God is a bullet
  • فیلم The Bird Box Barcelona
  • فیلم Space pups
  • فیلم Elemental
فیلم God is a Bullet با داستانی که هرگز مانند آن را ندیده‌اید.
فیلم God is a Bullet با داستانی که هرگز مانند آن را ندیده‌اید.

آخر هفته چه فیلمی ببینیم؟ God is a bullet، انتخابی حتمی

تماشای این فیلم به تعدادی پیش‌نیاز احتیاج دارد؛ اول اینکه بهتر است این فیلم را به تنهایی یا با دوستان خود ببینید. اگر کودکی در خانواده است، دیدن آن به همراه خانواده توصیه نمی‌شود. دومین پیش‌نیاز، علاقه داشتن به فیلم‌های جنایی حول محور انتقام با فضای دهه هفتاد و هشتاد میلادی است. اگر این فیلم‌ها شما را به وجد می‌آورد، بی‌شک فیلم God is a Bullet نیز می‌تواند اوقات خوشی را برای شما به همراه داشته باشد.

داستان فیلم God is a Bullet در مورد کارآگاهی به نام Bob Hightower است که همسرش توسط فرقه‌ای شیطان‌پرست به قتل رسیده و دخترش دزدیده شده است. باب تصمیم می‌گیرد خود به تنهایی به دل خطر زده و دخترش را نجات دهد. او با کمک یکی از اعضای سابق فرقه، راه خود را به هسته اصلی آن فرقه باز می‌کند.

داستان این فیلم، داستانی نیست که شبیه آن را اصلا ندیده باشید. اتفاقا فیلم‌هایی که داستان مشابهی دارند زیاد دیده شده‌اند. فیلم‌هایی شبیه به فیلم Taken نیز همین خط داستانی را دنبال می‌کنند؛ ولی چیزی در مورد این فیلم متفاوت است. فضای این فیلم به صورتی استادانه حسی که کارگردان می‌خواهد را به مخاطب القا می‌کند.

یک پلیس پشت‌میز نشین برای پیدا کردن دخترش با دختری معتاد متحد می‌شود ‌و به سفری پر خطر می‌رود. تفاوت زیاد این دو متحد به زیبا شدن ارتباطشان بر سر هدفی مشترک افزوده است. خشونت این فیلم که بر اساس کتابی به همین نام ساخته شده، تا حدی زیاد است که بسیاری از منتقدین آن را زیاده‌روی دانسته‌اند. فیلم God is a bullet صرفا قصد دارد مخاطب خود را سرگرم کند و معنا و مفهوم عمیقی پشت داستان آن مخفی نشده است.

فیلم The Bird Box Barcelona با داستان جهان پسا رستاخیزی، یکی از بهترین فیلم‌های آخرهفته است.
فیلم The Bird Box Barcelona با داستان جهان پسا رستاخیزی، یکی از بهترین فیلم‌های آخرهفته است.

Bird Box Barcelona، اسپین آف وفادار برای تماشا در آخر هفته‌

اگر هنوز با این فکر که آخر هفته چه فیلمی ببینیم درگیرید و از طرفداران فیلم‌های ترسناک و هیجان‌انگیز با داستانی متفاوت و زیبا هستید، حتما دو فیلم، A Quiet Place و Bird Box را تماشا کنید. این دو فیلم هر دو به شیوه‌ای تازه، ترس را به مخاطبان خود القا کرده‌اند. فیلم A Quiet Place امکان صحبت کردن را از کاراکترهای فیلم می‌گیرد و فیلم Bird Box اجازه دیدن را از آنان سلب می‌کند. در این دو فیلم، قدرت تکلم و یکی از مهم‌ترین حواس انسان یعنی قدرت بینایی از کاراکترها دریغ می‌شود تا بتوانند به زندگی ادامه دهند و بدین‌ترتیب دنیایی ترسناک خلق می‌شود.

فیلم The Bird Box Barcelona یک اسپین‌آف اسپانیایی از فیلم Bird Box است که در سال ۲۰۱۸ با بازی سندرا بولاک روی پرده نقره‌ای رفته بود. اگر نسخه پنج سال گذشته این فیلم را تماشا نکرده‌اید، بهتر است ابتدا آن را ببینید.

داستان این فیلم در مورد جهانی پسا رستاخیز است که توسط موجوداتی فرای ذهن ما تسخیر شده است. تنها راه نفوذ آن‌ها به ذهن از طریق چشم و دیدن است. این موجودات از طریق چشم، ذهن بشر را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند و او را به سوی خودکشی روانه می‌کنند. نحوه مقابله مردم با این موجودات و در بسیاری از مواقع مواجه شدن با یکدیگر موضوع اصلی فیلم است. هر دو فیلم ارزش دیدن بالایی دارند و می‌توانند تا چند روز ذهن مخاطب را به خود درگیر کنند و بی‌شک یکی از بهترین عناوین و فیلم‌های مناسب آخر هفته هستند.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین فیلم‌های طنز و کمدی خارجی ۲۰۲۳

فیلم Space Pups‌، فیلمی سرگرم‌کننده برای همه اعضای خانواده، به ویژه کودکان است.
فیلم Space Pups‌، فیلمی سرگرم‌کننده برای همه اعضای خانواده، به ویژه کودکان است.

 آخر هفته فیلم Space pups را ببینیم

همه ما سگ‌های بانمک را دوست داریم و حتی فیلم‌هایی که در موردشان ساخته شده است را تماشا می‌کنیم. سومین فیلمی که بهتر است در برنامه آخر هفته چه فیلمی ببینیم قرار دهیم، یک فیلم عجیب، بانمک و بسیار سرگرم‌کننده در مورد سگ‌هایی است که در واقع سگ نیستند.

داستان فیلم از جایی شروع می‌شود که یک گروه از بیگانگان فضایی بی‌آزار، روی زمین سقوط می‌کنند. بعد از اینکه از سقوط جان سالم بدر می‌برند، به زودی متوجه می‌شوند که نباید توجه انسان‌ها را به خود جلب کنند؛ در نتیجه برای اینکه بتوانند میان انسان‌ها رفت‌وآمد داشته باشند و مشکلی برایشان پیش نیاید، خود را در پوشش سگ‌هایی سخنگو مخفی می‌کنند. همه چیز به خوبی پیش می‌رود تا اینکه دو بچه کنجکاو راز آن‌ها را کشف می‌کنند. بین بچه‌ها و سگ‌های فضایی، رابطه خوبی شکل می‌گیرد و آن‌ها با چالش‌های جذاب و هیجان‌انگیزی روبه‌رو می‌شوند. چیزی که هیجان داستان فیلم را بالا می‌برد، زمان محدود سگ‌های فضایی برای تعمیر سفینه و بازگشت به خانه است.

نویسنده فیلم با ترکیب کردن دو المان متفاوت، داستان فیلم را به سمتی چالش‌برانگیز برده است. حتی تصور ترکیب موجودی دوست‌داشتنی مانند سگ با موجودیتی ناشناخته و فرازمینی که خود به خاطر ذات نامعلومش باعث ترس نوع بشر است، می‌تواند حس کنجکاوی مخاطب را برای دیدن فیلم تحریک کند. بی‌شک نویسنده و کارگردان فیلم در این زمینه عملکردی عالی داشته‌اند. فیلم Space Pups‌ می‌تواند یک فیلم سرگرم‌کننده برای همه اعضای خانواده باشد؛ ولی بچه‌ها بیشترین لذت را از آن خواهند برد.

المنتال گزینه‌ای بی‌نهایت زیبا، گیرا و سرگرم کننده از پیکسار برای آخر هفته شما است.
المنتال گزینه‌ای بی‌نهایت زیبا، گیرا و سرگرم کننده از پیکسار برای آخر هفته شما است.

Elemental ، انیمیشنی خلاقانه

انیمیشن Elemental دارای عناصری است که نمایانگر خلاقیت و ذهن باز سازندگانش است. شرکت دوست‌داشتنی پیکسار همیشه نشان داده که یکی از بهترین‌ها در ساخت انیمیشن‌های پر مفهوم، زیبا و قابل لمس است. به راحتی می‌توان پیکسار را در این زمینه شکست‌ناپذیر دانست.

در انیمیشن Elemental شاهد ایجاد علاقه بین دو عنصر هستیم که در ظاهر هیچ ارتباطی با هم ندارند؛ آب و آتش، دو عنصری که کاملا در تضاد با یکدیگر هستند، در داستانی جذاب و چالش برانگیز در مسیر زندگی هم قرار می‌گیرند. شاید علاقه‌مند شدن دو موجود متفاوت به یکدیگر داستان کهنه‌ای باشد، ولی پیکسار این توانایی را دارد که از دل موضوعات تکراری، داستان‌هایی جذاب تولید کند.

در Elemental موضوعات اجتماعی نیز مد نظر سازندگان آن قرار گرفته است. به وضوح بین چهار عنصر اصلی، یعنی آب، آتش، خاک و باد تفاوت فرهنگی و طبقاتی وجود دارد؛ در حالی که آب و باد و خاک به ترتیب از جایگاه اجتماعی بهتری برخوردار هستند، آتش می‌بایست از همه دور بماند و در جامعه به راحتی پذیرفته نمی‌شود. خانواده آتش به سرزمین سه عنصر دیگر مهاجرت کرده‌اند و بدین‌ترتیب داستان انیمیشن Elemental سعی دارد ترس از مهاجرین را نیز از بین ببرد و تفاوت را به عنوان المانی زیبا به کودکان معرفی کند. اگر دوست دارید این آخر هفته را با خانواده بگذرانید و از خود می‌پرسید آخر هفته چه فیلمی ببینیم، باید بدانید که المنتال یک فیلم بی‌نهایت زیبا، گیرا و سرگرم کننده است.

دیدن فیلم و انیمیشن یکی از بهترین و ارزان‌ترین تفریحات است، ولی همیشه انتخاب کردن یک فیلم برای تماشا در زمانی محدود، می‌تواند خسته‌کننده باشد. ما در مقاله‌های آخر هفته سعی می‌کنیم انتخاب را برای شما آسان کنیم و سلیقه‌های مختلف را در نظر داشته باشیم. امیدوارم که فیلم مورد نظرتان برای آخر هفته در این فهرست قرار گرفته باشد و آخر هفته خوبی داشته باشید.

علیرضا چرمچی

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *