با ۷ قابلیت جدید اینستاگرام آشنا شوید

هفت ویژگی جالب از قابلیت جدید اینستاگرام که با آنها آشنا خواهیم شد.

اینستاگرام به تازگی و به لطف شرکت Meta که مرتباً به‌روزرسانی‌هایی را منتشر می‌کند، ویژگی‌های جدیدی را به پیام‌رسان خود یعنی دایرکت مسیج اضافه کرده است. در ادامه با ۷ ویژگی جدید اینستاگرام بیشتر آشنا خواهیم شد. از آنجایی که اینستاگرام آپدیت‌های خود را ابتدا در اختیار بخشی از کاربران قرار می‌دهد، ممکن است تمامی یا تعدادی از قابلیت جدید اینستاگرام هنوز برای شما فعال نشده باشد.

پاسخ سریع به پیام‌ها از قابلیت جدید اینستاگرام

یکی از بزرگترین مشکلاتی که کاربران اینستاگرام با آن روبرو می‌شوند این است که زمانی که در حال گشت و گذار در صفحات مختلف هستند، پیام جدیدی ظاهر شود. در این حال برای پاسخ دادن به آن مجبور می‌شوند وارد محیط چت شده و قید تماشای ادامه ویدیو یا تصویر را بزنند.

اما اکنون وقتی پیامی را دریافت می‌کنید، به‌صورت یک اعلان درون برنامه نشان داده می‌شود که به راحتی می‌توان از همان نوار اعلان، پاسخ مستقیم پیام را ارسال کرد. چیزی که ما پیش از این در پیام‌رسانی مانند واتس‌اپ شاهدش بوده‌ایم.

ارسال سریع‌تر پست‌ها برای دوستان

همه ما دوستانی داریم که دائما پست‌هایی که به نظرمان جالب هستند را برایشان ارسال کنیم. قابلیت جدید اینستاگرام اشتراک‌گذاری سریع پست‌ها است، این کار را آسان‌تر از قبل کرده است. دیگر برای ارسال یک پست نیازی نیست دوستتان را از میان انبوهی از اسمی افراد مختلف انتخاب کنید.

قابلیت جدید اینستاگرام ارسال سریع پست ها

 کافیست تا روی دکمه Share یا همان اشتراک‌گذاری انگشت خود را نگه دارید تا پنجره‌ای ظاهر شود که در آن تعدادی از دوستانی که بیشتر با آنها در ارتباط بوده‌اید نمایش داده شود. حال انگشت خود را روی فرد مورد نظر بکشید. به این ترتیب پست خیلی سریع و بدون هیچ مرحله اضافی دیگری، برای فرد مورد نظر ارسال می‌گردد.

ببینید چه افرادی آنلاین هستند

دیدن دوستی که آنلاین است می‌تواند انگیزه خوبی برای شروع یک مکالمه باشد. در حالی که ویژگی Activity Status سال‌هاست که وجود دارد، هرگز راهی برای نگاه کردن به لیستی از دوستان آنلاین مانند فیسبوک وجود نداشته است.

در قابلیت جدید اینستاگرام ببینید چه کسانی آنلاین هستند

حال اینستاگرام از مسنجر فیسبوک الهام گرفته است و دیگر می‌توان افراد آنلاین را در بالای لیست پیام‌رسان اینستاگرام مشاهده کرد. با ضربه زدن روی هر کدام از افراد، می‌توانید به سرعت مکالمه را آغاز کنید.

اشتراک‌گذاری موزیک

اینستاگرام مدتی است که امکان اضافه کردن موزیک دلخواه از طریق اسپاتیفای به استوری را در اختیار کاربران قرار داده است. حال با اشتراک‌گذاری موزیک، می‌توان یک پیش‌نمایش ۳۰ ثانیه‌ای از هر آهنگی که دوست دارید را برای دوستان خود در پیام‌رسان اینستاگرام بفرستید.

قابلیت جدید اینستاگرام ارسال موزیک

تا پیش از این اشتراک یک موزیک تنها به صورت ارسال لینک صورت می‌پذیرفت و شما برای شنیدن موزیک ارسال شده، می‌بایست صفحه چت خود را ترک و به مرورگر مراجعه کنید. این ویژگی هنوز منتشر نشده است، اما اینستاگرام از آمازون موزیک، اسپاتیفای و اپل موزیک در صورت در دسترس بودن پشتیبانی خواهد کرد.

ارسال پیام بدون دریافت نوتیفیکیشن برای گیرنده

ارسال پیام بدون اینکه برای گیرنده نوتیفیکیشنی نمایش داده شود از قابلیت جدید اینستاگرام است. برای انجام این کار کافیست در جایی از متن خود @silent را تایپ کنید تا پس از ارسال، اعلانی برای طرف مقابل ارسال نشود. این قابلیت زمانی که نمی‌خواهید ناخواسته مزاحمتی برای طرف مقابل ایجاد کنید می‌تواند عالی باشد. البته همچنان در قسمت پیام‌های اینستاگرام فرد گیرنده، اعلان جدید نشان داده خواهد شد تا وقتی گیرنده پیام، اینستاگرام خود را چک کرد متوجه پیام جدید بشود.

قابلیت جدید اینستاگرام

همچنین در هنگام تایپ کردن دیگر نیازی نیست نام کاربری یک دوست را کامل وارد کنید. کافیست تا قسمتی از نام مورد نظر را وارد تا خود اینستاگرام به سرعت نام کاربری را شناسایی کند. 

تم جدید در صفحه چت

اگر دقت کرده باشید پس‌زمینه چت‌های شما در اینستاگرام بسته به فعال بودن دارک مود در گوشی شما، سیاه یا سفید است. در حال حاضر قابلیت جدید اینستاگرام به گونه‌ای است تا از میان تم‌هایی که اینستاگرام در نظر گرفته شده است، یکی را انتخاب کنیم.

تم صفحه چت در قابلیت جدید اینستاگرام

برای اینکار وارد یکی از چت‌های خود در اینستاگرام شوید، روی گزینه info که در بالا سمت راست قرار دارد ضربه بزنید. زیر گزینه Chat Settings گزینه Theme قرار دارد. آن را انتخاب کنید. حال از بین تم‌هایی که وجود دارد، یکی را انتخاب کنید.

در گروه‌های اینستاگرامی نظرسنجی کنید

آخرین ویژگی از قابلیت جدید اینستاگرام این لیست شاید هیجان ‌انگیزترین آنها باشد. اکنون می‌توانید در گروه‌های اینستاگرامی نظرسنجی ایجاد کنید. با این کار افراد در گروه به راحتی می‌توانند از بین گزینه‌های موجود، گزینه مورد نظر خود را به راحتی انتخاب نمایند.

ایجاد گروه در قابلیت جدید اینستاگرام

برای انجام این کار وارد یکی از گروه‌های اینستاگرامی خود شوید، روی علامت + که در کنار نماد گالری قرار دارد ضربه بزنید. Poll یا نظرسنجی را انتخاب کنید. سوال مورد نظر و گزینه‌ها را تایپ کنید. در انتها روی Create Poll ضربه بزنید.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار