فرمان صوتی با dual sense، با پلی استیشن خود صحبت کنید

 فرمان صوتی با dual sense، با پلی استیشن خود صحبت کنید

فرمان صوتی به ps5 از طریق dual sense توسط چندین به روز رسانی در سیستم پلی‌استیشن ۵، در دسترس قرار  گرفته است. شاید همه فراموش کرده باشیم که این گیم پد پیشرو، میکروفون نیز داشته است. سونی با این به روز رسانی، قابلیت جذاب دوال سنس را به ما یادآوری می‌کند.

بیشتر بخوانید: تاثیر هوش مصنوعی بر مشاغل

فرمان صوتی PS5فرمان صوتی با dual sense، با پلی استیشن خود صحبت کنید

فرمان صوتی dual sense چطور کار می‌کند؟

نسخه بتای به روز رسانی برای فرمان صوتی دوال سنس  چهارشنبه برای دارندگان ps5 در دسترس قرار گرفت. می‌توان از این قابلیت برای اجرای بازی‌ها و نرم‌افزارها و حرکت در محیط منوی پلی استیشن استفاده کرد. هدایت صوتی رابط کاربری کنسول، بسیار لذت بخش است.

برای فعال کردن فرمان صوتی، هربار باید گزینه آنرا در منوی تنظیمات، روشن کنید. البته که این گزینه بسیار مفید است. تصور کنید در یک بازی آنلاین هستید و میکروفون، خلاف خواسته شما روشن مانده است. شاید صدای بیسکویت خوردن شما برای همبازی‌هایتان جذاب نباشد.

بعد از فعال کردن فرمان صوتی، پلی استیشن نحوه عملکرد و لیستی از فرمان‌های کاربردی را به شما نمایش می‌دهد. همه چیز با گفتن hey playstation شروع خواهد شد. متاسفانه هنوز  هم زبان فارسی جایی در بین زبان‌های پشتیبانی شده ندارد.

با روشن شدن فرمان صوتی نقطه‌ای سفید رنگ به حالت نبض در بالا و سمت چپ تصویر نمایان می‌شود. وقتی فرمان را به زبان می‌آورید، کنار نقطه سفید تبدیل به متن و اجرا می‌شود.

فرمان صوتی PS5

هوش مصنوعی در پلی استیشن

اگر کلمه‌های گنگی را بگویید پلی استیشن سعی می‌کند نزدیکترین فرمان به آن را اجرا کند. برای مثال با گفتن کلمه persona بازی‌هایی که این اسم را در خود دارند نمایش می‌دهد. اگر  نتیجه، تنها یک بازی باشد، با گفتن yes یا no می‎توانید به باز کردن بازی یا عدم آن، اقدام کنید.

اگر تعداد یافته زیاد باشد، پلی استیشن آنرا به صورت لیستی به نمایش می‌گذارد. برای مثال با گفتن  number 2 شماره دوم لیست را انتخاب می‌کنید. اگر لیست طولانی باشد عبارت see more را بگویید.

در آزمایش‌های انجام شده مشخص شد که هوش مصنوعی پلی استیشن فرمان‌های صوتی شما را به خوبی تشخیص می‌دهد و درصد خطا در آن بسیار ناچیز است.

شاید استفاده از این گزینه خیلی فراگیر نشود. ولی پیدا کردن یک بازی در کتابخانه پر از بازی شما، با گفتن اسمش، خالی از لطف نخواهد بود.

بیشتر بخوانید: کنترلر PS5 را چه زمان و چگونه ریست کنیم؟

علیرضا چرمچی

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *