چرا باید منتظر بازی Returnal باشیم

بازی Returnal در تاریخ ۱۰ اردیبهشت برای کنسول نسل نهمی سونی به بازار خواهد آمد. چندین ویدیو برای معرفی این بازی و نمایش پتانسیل‌های بصری زیبایش در شبکه‌های مجازی در حال پخش شدن است. ولی غیر از آن‌ها اطلاعات بیشتری در دست نبوده و بازی Returnal تاکنون به صورت یک راز باقی مانده است.
همیشه ماندگاری و مقبول واقع شدن یک بازی اکشن مثل بازی Returnal به مقدار فشاری که بازیکن به گیم پد (که در گویش عام دسته ps5 نامیده می‌شود) وارد می‌کند، بستگی دارد. هرچقدر اکشن بازی، گیرایی بیشتری داشته باشد، احتمال موفقیتش در بازار شلوغ بازی‌های کامپیوتری بیشتر خواهد بود.
نمی‌توان با تریلرهایی که از بازی Returnal در دسترس است به گیرا بودن اکشنش با اطمینان امتیاز داد؛ ولی می‌توان انتظار یک بازی جذاب را از شرکت سازنده بازی یعنی Housemarque داشت.

شرکت Housemarque در ساخت بازی‌های اکشن بسیار توانا است

بازی Returnal


شاید بازی‌های این شرکت در نسل‌های اخیر را به خوبی نشناسیم. زیرا بیشتر در زمینه بازی‌های اکشن سبک آرکید که خیلی طرفدار ندارد، فعال بوده است. بازی‌هایی مثل Resogun و Nex Machina از ساخته‌های این شرکت فنلاندی است.
این نوع بازی‌ها به خاطر سرعت و اکشن بالایی که دارند در نگاه اول سطحی به نظر می‌آیند. ولی بازیکنانی که در پیدا کردن عمق مطالب مهارت دارند، حتما آن را به خوبی پیدا می‌کنند. تمامی بازی‌های این شرکت قابلیت چند بار بازی کردن را دارند.
بازی Returnal مانند بازی‌های دیگر شرکت Housemarque نیست و به یک بازی با دید سوم شخص تبدیل شده است. ولی المان‌هایی مانند روند سریع اکشن و روان بودن بازی‌های آرکید (بازی‌های اکشن محور یا نمای دید پرنده) در آن مشاهده می‌شود. ترکیب این ویژگی‌ها، می‌تواند نوید یک بازی با داستان و اکشن فراموش نشدنی را بدهد.


داستان بازی Returnal بسیار مرموز است


با اینکه بازی تمرکز زیادی روی اکشن دارد، داستان غنی را نادیده نگرفته است. داستان بازی در مورد فضانوردی به نام «سلین» است که روی سیاره‌ای عجیب و پر از موجوداتی هیولا گونه سقوط می‌کند. همچنان که سلین در جهان اطرفش با دانش و سلاح‌های اندک پیشروی می‌کند، بارها با مرگ خود مواجه و پس از مردن، بی‌اختیار در سفینه سقوط کرده خود، بیدار می‌شود. بازی دارای روایتی جسورانه و جاه‌طلبانه‌ است.


بزرگ‌ترین چالش بازی، یک چرخه تکرار شونده در زمان است. سلین در روند بازی بارها با خودش که قبلا در بازی مرده است ملاقات می‌کند. برخی اوقات مرگ خود را در آینده نیز نظاره‌گر است. داستان بازی در روند این مرگ‌ها و مواجهه‌ها برملا می‌شود.
سلین در جستجوی سیگنال عجیبی به نام White Shadow به این سیاره ناشناخته کشانده است. تمامی اتفاقات بازی به گذشته سلین مربوط است. عجیب‌ترین چیزی که می‌توان در بازی یافت، خانه‌ای زمینی است که با ورود به آن دید بازی از سوم شخص به اول شخص تغییر می‌کند. این خانه باید از اهمیت بالایی در روند روایی بازی برخوردار باشد.
داستان بسیار مرموز و زیبا، گیم پلی روان و اکشن در کنار جلوه‌های بصری که اولین تلاش‌های نسل نهم برای تاثیرگذاری را در این بازی به نمایش می‌گذارند، همگی از دلایلی هستند که می‌توانیم با خیالی راحت منتظر بازی Returnal باشیم.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.