بهترین سایز تلویزیون برای شما کدام است؟

انتخاب بهترین سایز تلویزیون برای شما، بهترین سایز تلویزیون کدام است؟

بهترین سایز تلویزیون کدام است؟ این سوال بیشتر افرادی است که نسبت به متراژ محل زندگی خود، قصد خرید تلویزیون دارند. با بالاتر رفتن سایز و رزولوشن تلویزیون‌ها، پاسخ دادن به این سوال از گذشته سخت‌تر شده است.

درست است که هرچه اندازه تصویر بیشتر باشد تاثیر بیشتر بر بیننده خواهد داشت ولی متراژ محل استفاده، یکی از مهمترین عوامل در انتخاب سایز مناسب تلویزیون است. زیرا لذت بردن از تصویر رابطه متقابلی با فاصله نشستن دارد.

نکات کوتاهی درباره بهترین سایز تلویزیون و رزولوشن

سایز صفحه نمایش تلویزیون‌ها از طریق قطر و به صورت مورب اندازه‌گیری می‌شوند. از یک گوشه تا گوشه دیگر تصویر، سایز تلویزیون شما را رقم می‌زند. در نتیجه برای مثال یک تلویزیون ۶۵ اینچی حدود ۵۵ اینچ طول و گستردگی دارد.

در بازار امروز سه گزینه برای انتخاب رزولوشن وجود دارد. گزینه ۱۰۸۰p، ۴k و ۸k این گزینه‌ها را تشکیل می‌دهد.  توصیه ما برای همه خریداران  تلویزیون‌های ۴k است.

ولی خب این توصیه نمی‌تواند برای همه مفید باشد، زیرا همه چیز به فاصله نشستن وابسته است.

اگر سایز تلویزیون شما بزرگ باشد و محیط، فضای کافی نداشته باشد، تمام تصویر را به درستی نخواهید دید.

بهترین سایز تلویزیون

فرمول محاسبه سایز مناسب تلویزیون و بهترین فاصله از آن

بهترین زاویه دید زمانی بدست می‌آید که تلویزیون ۴۰ درجه از زاویه دید شما را در بر بگیرد. برای بدست آوردن بهترین فاصله، عدد سایز تلویزیون را در  1.2 ضرب کنید. برای مثال ۷۵ اینچ را در ۱٫۲ ضرب کنید. عدد به دست آمده ۹۰ اینچ است که برابر ۲٫۳ متر خواهد شد. پس بهترین فاصله از یک تلویزیون ۷۵ اینچی ۲٫۳ متر است. در نظر داشته باشید که این حداقل فاصله است. اگر فاصله بیشتر هم باشد تصویر خوب خواهد بود. اگر محل قرار دادن تلویزیون با مبل از این کمتر فاصله داشته باشد، بهتر است.

یک سایت برای اندازه‌گیری خودکار نسبت سایز تلوزیون به متراژ محیط

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار