انتقال پیام‌ های واتساپ از اندروید به iPhone امکان پذیر می‌شود

 انتقال پیام‌ های واتساپ از اندروید به iPhone امکان پذیر می‌شود

یکی از معظلات بزرگ کاربرانی که تصمیم گرفته‌اند از اندروید به iOS کوچ کنند، انتقال پیام‌های واتساپ به گوشی جدید است. حال خبر خوش این است که واتساپ در حال توسعه ویژگی جدیدی است که به کابران این امکان را می‌دهد تا تاریخچه چت خود را در هنگام جابجایی اطلاعات،‌ از اندروید به iOS وارد کنند. به تازگی تصاویری منتشر شده که نشان می‌دهد این امکان در نسخه بتا واتساپ (نسخه ۲۲.۲.۷۴) فراهم شده. حال ببینیم این امکان قرار است به چه صورت عمل کند.

whatsapp ios screenshot انتقال پیام‌ های واتساپ از اندروید به iPhone

انتقال پیام‌ های واتساپ از اندروید به iPhone چگونه کار می‌کند؟

همانطور که در اسکرین‌شات‌ها مشخص است، کاربر باید به برنامه اجازه دهد تا چت‌ها به آیفون وارد شوند. همچنین در این صفحه جمله‌ای نوشته شده که می‌گوید اگر این مرحله را رد کنید، بعدا نمی‌توانید آن را مجدد انجام دهید. این جمله به معنی این است که اگر در همان اول کار این اجازه را به واتساپ ندهید، نمی‌توانید چت‌های خود را وارد آیفون کنید. احتمالا شما بایستی دقیقا زمانی که اولین بار اپ واتساپ را در آیفون خود اجرا می‌کنید، پیام‌ها را وارد کنید و بعد از آن، این امکان فراهم نیست. این احتمال هم وجود دارد که تنها استفاده از خود واتساپ، برای انتقال پیام‌ها کافی نباشد. برای انجام این کار ممکن است لازم باشد تا از برنامه Move to iOS نیز کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: ۳۰ ترفند کاربردی مخفی آیفن (ios) که از آن اطلاع نداشتید

whatsapp انتقال پیام‌ های واتساپ از اندروید به iPhone

قابلیت جدید واتساپ برای وارد کردن پیام‌ها از اندروید به iOS در حال حاضر در دست توسعه است و ممکن است در آینده شاهد تغییراتی نسبت به این نسخه بتا باشیم. به طور رسمی واتساپ هنوز اطلاعات دقیقی در مورد نحوه انجام این قابلیت و همینطور تاریخ رسمی در دسترس قرار گرفتن آن برای کاربران اعلام نکرده است.

در سال ۲۰۲۱ بود که مدیر واتساپ، ویل کاتکارت اعلام کرد واتساپ در حال برنامه ریزی برای ایجاد قابلیتی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا پیام‌های خود را از اندروید به iOS و بالعکس منتقل کنند. این پیام رسان محبوب، قبلا امکان وارد کردن پیام‌ها از iOS به گوشی‌های سامسونگ و همینطور پیکسل گوگل را فراهم کرده و در آینده نیز احتمالا امکان وارد کردن پیام‌های واتساپ از iOS به همه گوشی‌های اندروید ۱۲ را فراهم خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: آموزش حذف انیمیشن اندروید، حذف انیمیشن های سیستم عامل اندروید برای افزایش سرعت گوشی

فرشاد مرعشیان

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *