بهترین فیلم‌‌های سال ۲۰۲۰

 بهترین فیلم‌‌های سال ۲۰۲۰

انتخاب لیستی از میان بهترین فیلم‌‌های سال ۲۰۲۰ کار چندان راحتی نیست. سال ۲۰۲۰ برای سینماگران نیز به اندازه دیگران سخت و عجیب گذشت. علی رغم این سختی‌ها فیلم‌هایی که مدت‌ها منتظر آمدن‌شان بودیم از راه رسیدند.

از تنت نولان گرفته که علاقه‌مندان نولان را تا حدی ناامید کرد. تا منک دیوید فینچر که تا حد زیادی توانست طرفدارانش را راضی کند. با بلاگ‌لند همراه باشید تا تعدادی از این فیلم‌ها را بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید: اپلیکیشن های رایگان فیلم و سریال

بهترین فیلم های 2020- سرزمین آواره ها

۱٫ سرزمین آواره‌ها (Nomadland)

فیلم سینمایی سرزمین آواره‌ها اثر کلویی ژائو است. این فیلم از بهترین فیلم‌‌های سال ۲۰۲۰ در جشنواره‌های بین‌المللی است. سرزمین آواره‌ها در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۰ به نمایش درآمد. این فیلم با تمجید منتقدان روبه‌رو شد.

کلویی ژائو کارگردان این اثر با فیلم «سوارکار» تحسین جهانی گرفت. سرزمین آواره‌ها درباره زنی است که اموالش را در رکود بزرگ اقتصادی از دست داده است. پس از آن رهسپار سفری به سوی غرب آمریکا می‌شود. او در یک ون قدیمی روزگار می‌گذراند.

بهترین فیلم های 2020

۲٫ هرگز، به ندرت، گاهی، همیشه (Never Rarely Sometimes Always)

از بهترین فیلم‌ های سال ۲۰۲۰ «هرگز، به‌ندرت، گاهی، همیشه» ساخته الیزا هیتمن است. این فیلم برنده جایزه بزرگ هیئت داوران خرس نقره‌ای شد.

هیتمن کارگردان اثر در میان سینماگران تحسین‌شده آمریکایی قرار دارد. او سابقه حضور چندین ‌باره در جشنواره ساندنس را دارد.

داستان فیلم هرگز به ندرت گاهی همیشه، درباره دو دختر نوجوان است. آن‌ها از پنسیلوانیا راهی نیویورک می‌شوند. این سفر با دشواری‌هایی همراه است به ویژه اینکه یکی از دو دختر به شکل ناخواسته باردار شده است.

بهترین فیلم های 2020- اولین گاو

۳٫ اولین گاو (First Cow) از بهترین فیلم‌‌های سال ۲۰۲۰

فیلم «اولین گاو» از بهترین فیلم‌‌های سال ۲۰۲۰ است. این فیلم توانست جایزه‌ بهترین فیلم را از طرف حلقه‌ منتقدان نیویورک به دست آورد. کلی ریچارد دو سال پیش با فیلم «برخی زنان» توجه‌ها را به خودش جلب کرد. درامی زنانه که به شیوه‌ای هنرمندانه ساخته شده بود.

فیلم‌نامه‌ «اولین گاو» هم خود کلی ریچارد نوشته است.داستان آشپزی که به غرب سفر کرد. او به گروهی از تله‌گذاران پوست خز پیوسته است.

او در میان آن‌ها فقط موفق می‌شود با یک مهاجر چینی ارتباط برقرار کند. مردان باید با هم همکاری کنند. اما واقعیت این است که تجارت همه‌ آن‌ها به مالک زمین ثروتمندی بستگی دارد که صاحب یک گاو شیرده است.

۴٫ عاشقان راک (Lover Rock)

در لیست بهترین فیلم‌‌های سال ۲۰۲۰ می‌توان نام این فیلم را دید. استیو مک کوئین کارگردان این فیلم عاشقانه است. مک کوئین نوشتن فیلم نامه این اثر را باکمک کورتیا نیولند انجام داده است.

 دو عاشق در یک مهمانی خانه‌های بلوز در دهه ۱۹۸۰ در غرب لندن با یکدیگر دیدار می‌کنند. عاشقان راک اولین بار به عنوان فیلم افتتاحیه در پنجاه و هشتمین جشنواره فیلم نیویورک به نمایش درآمد.

بهترین فیلم های 2020

۵٫ من به پایان دادن به همه چیز فکر می کنم (I’m Thinking of Ending Things‎)

فیلم سینمایی «من به پایان دادن به اوضاع فکر می‌کنم» یک فیلم روانشناختی است. این اثر سومین فیلم چارلی کافمن در قامت کارگردان است. من به پایان دادن به اوضاع فکر می‌کنم براساس رمانی به همین نام به قلم ایین ریدن ساخته شده است. فیلم‌نامه‌ را نیز خود کافمن نوشت.

فیلم درباره زنی جوان است. او با نامزدش به مزرعه دورافتاده والدین مرد سفر می‌کند. به محض اینکه زن به مقصد می‌رسد؛ تمام آنچه گمان می‌کرده درباره خودش و مرد می‌داند به پرسش کشیده می‌شود.

بهترین فیلم های 2020- قد دراز

۶٫ قد دراز (Beanpole) از بهترین فیلم‌ های سال ۲۰۲۰

کانتمیر بالاگوف، فیلمساز ۲۹ ساله‌ روسی برای فیلم ‌قد دراز در جشنواره کن برنده دو جایزه شد. او داستان این فیلم را از کتاب «جنگ چهره‌ زنانه ندارد» الهام گرفت. این اثر تاریخ شفاهی تجربه‌های زنان شوروی در جنگ اثر سوتلانا آلکسیویچ است.

این فیلم تصویری آزار دهنده از جنگی فراتر از میدان جنگ است. قد دراز همچنین جایزه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار امسال را نیز به خود اختصاص داد.

این فیلم قصه بی‌رحمانه‌ای از جنگ را روایت می‌کند. کارگردانی خیره کننده و جزئیات عجیب و غریب، این فیلم را به اثری دقیق و جذاب تبدیل کرده است.

بهترین فیلم های 2020

۷٫ مارتین ایدن (Martin Eden)

مارتین ایدن از بهترین فیلم‌های سال ۲۰۲۰ به کارگردانی پیرتو مارچلو اقتباسی است. داستان این فیلم بر اساس رمانی از جک لندن نوشته شد. داستان درباره‌ دریانوردی با نام مارتین ایدن است. او در بحبوحه‌ یک اروپایی از هم پاشیده به یک نویسنده مطرود تبدیل می‌شود.

روایت مبهم و مقطع تاریخی جذاب و ارجاع‌های زمانی پیچیده‌ای که در فیلم گنجانده شده است. بحث‌های زیادی را بین تماشاگران این جشنواره‌ها به راه انداخت. منتقدین ایندی وایر که فیلم را دیدند می‌گویند اقتباسی رویایی و به طرز غافلگیر کننده‌ای وفادار است.

بهترین فیلم های 2020- منک

۸٫ منک (Mank) از بهترین فیلم‌‌های سال ۲۰۲۰

«منک» یکی دیگر از بهترین فیلم‌‌های سال ۲۰۲۰ فیلم سینمایی است. دیوید فینچر پس از ۶ سال فاصله با «دختر گم‌شده» این فیلم را به عرصه رقابت فرستاد.

منک درباره هرمن جی. منکویتس است. برهه زمانی که منکویتس روی فیلم‌نامه فیلم «همشهری کین» (Citizen Kane) کار می‌کرد.

منک دارای ویژگی‌های تکنیکی تحسین‌برانگیز است. این فیلم از شانس‌های مهم و مسلم اسکار خواهد بود. جک فینچر پدر دیوید فیلم‌نامه‌نویس منک بوده و گری اولدمن نقش هرمن جی. منکویتس را بازی می‌کند.

منک دارای ویژگی‌های تکنیکی تحسین‌برانگیز است. این فیلم از شانس‌های مهم و مسلم اسکار خواهد بود. جک فینچر پدر دیوید فیلم‌نامه‌نویس منک بوده و گری اولدمن نقش هرمن جی. منکویتس را بازی می‌کند.

بهترین فیلم های 2020- مینیاری

۹٫ میناری (Minari)

فیلم سینمایی میناری یک درام آمریکایی به کارگردانی لی ایزاک چانگ است. داستان فیلم در مورد یک خانواده مهاجر است که از کره به آمریکا آمده‌اند.

این فیلم بر اساس زندگی و تجربیات کارگردان نوشته شد. فیلم داستان خود را با ظرافت بیان می‌کند. مخاطب را به آرامی درگیر جریان روزمره زندگی این خانواده می‌سازد؛ بی‌آنکه در نمایش این زندگی از ساختار دراماتیک سنتی استفاده کند.

بهترین فیلم های 2020-لانه

۱۰٫ لانه (Nest) از بهترین فیلم‌‌های سال ۲۰۲۰

شان دورکین کارگردان فیلم لانه پس از ۹ سال با یک درام خانوادگی ساده بازگشته است. او در سال ۲۰۱۱ «مارتا مارسی می مارلن» را در ژانر وحشت به روی پرده برد. دورکین برای همین فیلم، برنده جایزه ساندس شد.

در درام آرام دورکین، هر کادر دارای ترکیبی استادانه است. لانه قصه روری اوهارا (جود لا) جاه‌طلب و بلندپرواز را روایت می‌کند. مردی انگلیسی باهوش، با ظاهری جذاب و بسیار کاریزماتیک.

 او که پیش از این به دنبال رویاهای خود به آمریکا رفته، با زنی ازدواج کرده است. حالا در پی رویای جدیدی به زادگاهش برمی‌گردد.

بهترین فیلم های 2020

۱۱٫ دستیار (The Assistant)

جولیا گارنر متوجه می‎‌شود که فضای کاری‌اش مسموم است. هر لحظه ممکن است خودش نیز مورد سو استفاده قرار گیرد. کیتی گرینِ کارگردان این اثر را به عهده دارد. او در اولین تجربه خودش زاویه دید خوبی برای پرداخت این این حواشی انتخاب کرده است.

بیشتر بخوانید: معرفی ۴ John Wick: وقتی که یک چیز خوب، بیش از حد می‌شود

حسنا پرویزی

مطالب مرتبط

1 دیدگاه

Comments are closed.