تب تند شبکه اجتماعی کلاب هاوس (Clubhouse)

کلاب هاوس Clubhouse

شبکه اجتماعی کلاب هاوس (Clubhouse) به طور ناگهانی شناخته و در بین کاربران محبوب شد. اپلیکیشن چت صوتی کلاب هاوس یک شبکه اجتماعی متشکل از تاک بک رادیو (Talkback Radio) یا برنامه‌های گفت‌وگو با رادیو، تماس کنفرانسی و هاوس پارتی (اپلیکیشن مخصوص چت ویدئویی گروهی) است.

در این پلتفرم افراد می‌توانند به طور زنده با یکدیگر صحبت کنند و نظرات خود را به اشتراک بگذارند. در این اپلیکیشن بر خلاف سایر شبکه‌های اجتماعی تنها می‌توانید از صوت برای برقراری ارتباط استفاده کنید.

 شبکه اجتماعی کلاب هاوس به ویژه برای تماس‌های کنفرانسی و مذاکرات مناسب است. در ادامه به طور کامل با برنامه کلاب هاوس آشنا خواهید شد.

عضویت در کلاب هاوس

بدون داشتن دعوتنامه از طرف افرادی که این برنامه را دارند، نمی‌توان در کلاب هاوس عضو شد. طریقه دیگر ماندن در لیست انتظار است. بعد از دریافت دعوت‌نامه تنها کاری که باید انجام دهید این است که در اتاق‌ها (Rooms) عضو شوید یا روم جدیدی را خودتان ایجاد کنید.

این اپلیکیشن نیز مانند سایر شبکه‌های اجتماعی نیز در بخش (Feed) مواردی به شما نمایش می‌دهد که آن‌ها را  (Follow) کرده و مرتبط با حرفه و تخصص شما باشند.

کلاب هاوس Clubhouse

در مرحله اول نسخه رسمی این اپلیکیشن فقط برای iOS توسعه پیدا کرده بود که پس از چند ماه و ارائه نسخه‌های غیر رسمی اندروید، نسخه رسمی اندروید آن هم عرضه شد. با وجود آنکه این اپلیکیشن بسیار دیر بر نسخه اندروید راه اندازی شده، اما در مدت بسیار کوتاه توانسته است رشد بسیار چشمگیری داشته باشد.

امکانات و قابلیت‌های Clubhouse

 تالار ورودی (Hallway)

تالار ورودی (Hallway) نامی است که کلاب هاوس برای صفحه Feed در نظر گرفته است. جایی که اکثر اتفاقات در آن می‌افتد. در Feed  چت‌روم‌های آنلاین و فعال را مشاهده می‌کنید.

روم (Room)

در این شبکه اجتماعی جدید چت‌روم‌های صوتی مختلف با موضوعات مختلفی وجود دارند. این چت‌روم‌های صوتی با نام روم شامل موضوعات وسیعی است.

کلاوب هاوس دارای دو دسته روم است. روم‌های عمومی و خصوصی این دو دسته هستند. روم‌های خصوصی همان طور که از نام آنان پیداست؛ شخصی‌تر هستند. در این روم‌ها می‌توانید با آشنایان و دوستان خود گفتگو کنید.

روم‌های عمومی ظرفیت بالاتری نسبت به روم‌های خصوصی دارند. افراد بسیار زیادی در آن عضو هستند و در مورد موضوعی خاص گفتگو می‌کنند. در هر روم عمومی، کاربران به چند دسته تقسیم می‌شوند. مدیرها (moderators)، سخنگویان (speakers) و شنوندگان (listeners) این دسته‌ها هستند.

کلوپ

کلوپ‌های کلاب هاوس، گروه‌هایی بر مبنای علاقه‌مندی‌های مختلف هستند که افراد می‌توانند در آن‌ها عضو شوند. هر کاربر در برنامه Clubhouse تنها امکان ایجاد حداکثر دو کلوپ را دارد. برای ایجاد آن باید فرم مربوط به راه اندازی کلوپ را پر کرده و برای تیم پشتیبانی اپلیکیشن کلاب هاوس ارسال کند.

سوشال مدیا

ایونت

رویدادها، برنامه‌های مجازی هستند که در تاریخ‌های از پیش تعیین شده و حول محور موضوعی خاص و تخصصی برگزار می‌شوند. معمولا روال برگزاری ایونت‌ها در کلاب هاوس به این صورت است که متقاضی برگزاری ایونت، تاریخ و موضوع ایونت را از قبل مشخص می‌کند و علاقه‌مندان به شرکت در این ایونت عضو آن می‌شوند.

دریافت دعوت‌نامه کلاب هاوس

اگر کسی وجود ندارد که شما را به این اپلیکیشن دعوت کند، نگران نباشید. راه دیگری نیز وجود دارد. به این صورت که با ثبت نام در سایت این اپلیکیشن و رزرو نام کاربری خود می‌توانید در فهرست انتظار عضویت کلاب هاوس قرار بگیرید و پس از مدتی هم دعوتنامه عضویت دریافت کنید.

 برای ارسال دعوتنامه این اپلیکیشن برای دوستان‌تان نیز باید، در نوار بالای صفحه این اپلیکیشن گزینه پاکت نامه را انتخاب کنید و دعوتنامه را برای فرد مورد نظر خود ارسال نمایید.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *