نقد و بررسی بازی Werewolf

بازی Werewolf بهمن سال ۹۹ برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم و کامپیوترهای شخصی به بازار آمد. بعد از سال‌ها سلطه خون آشام‌ها بر رسانه به خصوص بازی‌های کامپیوتری، دیگر نوبت گرگینه‌ها بود که خودی نشان دهند. خیلی منتظر گیمی بودم که این موجودات افسانه‌ای را به بهترین شکل به تصویر بکشاند.

  Werewolf: The Apocalypse – Earthblood، گیمی نیست که توجه کسی را با حیرت به خود جلب کند. کمی از نسل خود عقب‌تر است. این بازی اگر در سال ۲۰۱۰ عرضه می‌شد، نتیجه بهتری را به نمایش می‌گذاشت. نکته مثبت گرافیک نه چندان بالای بازی، نداشتن افت فریم در روند بازی است. همیشه بهتر است نیمه پر لیوان را ببینیم.

نقد و بررسی بازی Werewolf

گیم‌ پلی بازی Werewolf

Werewolf به محض آغاز بازی شما را در اکشن رها می‌کند. بعد از مکالمه‌ای کوتاه با اعضای دسته خود، نزاع با دشمن شروع می‌شود. این بازی به عنوان یک بازی اکشن نقش آفرینی معرفی شده است. ولی در روند بازی المان‌های نقش آفرینی رفته رفته محو می‌شوند.

 شخصیت اصلی بازی یک گرگ‌نما به نام Cahal است. طبق انتظار کال به سه شکل و فرم در بازی حضور دارد. یکی به شکل انسان و دیگری به شکل یک گرگ و یک گرگ‌نما. گیم پلی و نحوه عملکرد کاراکتر در این سه حالت کاملا متفاوت است.

خرید کنسول بازی

وقتی به شکل انسان به بازی ادامه می‌دهید، می‌توانید به آرامی نگهبان‌ها و دشمنان را از پا دربیاورید. در این حالت سرعت عمل کاراکتر به طور عجیبی پایین است. برعکس وقتی به حالت گرگ در می‌آیید سرعت بسیار بالاتر می‌رود. می‌توانید با پرشی از طریق کانال‌های هواکش به داخل سر بخورید. مهارت‌های زیادی هم در طی بازی برای شما باز می‌شود. حالت گرگینه هم که بهترین حالت برای اکشن است.

قیمت کنسول بازی

در بازی Werewolf: The Apocalypse – Earthblood اگر خیلی مراقب باشید وبه شیوه مخفیانه، هم در حالت گرگ و هم انسان به پیش بروید، شانس این را خواهید داشت تا قسمت بزرگی از داستان را بدون درگیری زیاد با دشمن به پایان برسانید.

ولی اگر خواهان یک بازی اکشن به تمام معنا هستید، می‌توانید از ابتدا به حالت گرگینه ظاهر شوید. مبارزه در این حالت می‌تواند بسیار لذت بخش باشد. تصور کنید که یک گرگینه هستید و دشمن‌تان انسان است. درست است می‌توانید به راحتی از سد او بگذرید.

داستان بازی

در سال‌های اخیر، هم در سینما هم در بازی‌های کامپیوتری شاهد یک موضوع کلی هستیم که می‌گوید: انسان برای زمین به مانند یک انگل است. بازی Werewolf: The Apocalypse – Earthblood هم از این قاعده مستثنا نیست. در داستان این بازی هنوز انسان‌های خوب هم وجود دارند و با خرابکاری‌های نوع بشر مبارزه می‌کنند.

خرید PS5

تعداد کاراکترهایی که در بازی نقش دارند کم نیست ولی متاسفانه شخصیت پردازی کاملی برای این کاراکترها درنظر گرفته نشده است. بازی اصلا طولانی نیست. شاید یکی از دلایل شخصیت پردازی سطحی، همین باشد.

اینکه بازی خیلی طولانی نیست برای من خوشایند بود. ولی این دلیلی برای لذت بردن کامل از نوع شخصیت پردازی، در Werewolf نیست. به نظر من این بازی به علت کمبود بودجه خیلی از محتوای مورد نظر خود را حذف کرده است.

کنسول بازی

المان انتخاب در بازی گنجانده شده است. ولی در واقع این انتخاب‌ها به جز در یک یا دو مورد جزئی، تاثیری در روند بازی ندارند و این نیز نشانه‌ای برای کمبود بودجه در ساخت و توسعه بازی است.

درکل این بازی می‌توانست به یک عنوان بزرگ تبدیل شود. ولی بازی کردن Werewolf: The Apocalypse – Earthblood خالی از لطف نیست.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار