مقایسه باتری چهار گوشی سری آیفون ۱۲

مقایسه باتری چهار گوشی سری آیفون ۱۲

یکی از مواردی که زمان زیادی را برای آن صرف می‌کنیم، خرید گوشی است. برای مثال در زمان خرید آیفون ۱۲، عمر باتری باید در لیست ویژگی‌های مورد انتظار شما باشد. با بلاگ‌لند همراه باشید تا با هم تمام مدل‌های جدید اپل را در این مطلب بررسی کنیم.

باتری در نظر گرفته شده برای آیفون ۱۲پرو مکس، برخلاف باتری ۳۹۶۹ میلی‌آمپری آیفون ۱۱ پرو مکس، تنها ظرفیت ۳۶۸۷ میلی‌آمپر دارد که باعث شده است با توجه به استفاده از مودم ۵G در این پردازنده، احتمالات زیادی در خصوص عملکرد ضعیف این باتری نسبت به سال گذشته پیش آید.

آیفون ۱۲ مینی باتری ۲۲۲۷ میلی‌آمپر ساعتی دارد. نسبت به تمام دستگاه‌های این سری و همچنین بسیاری از پرچم دارهای اندرویدی ظرفیت پایینی است.

اگر نیاز به یک دستگاه با عملکرد مناسب دارید، آیفون۱۲ پرو یا آیفون ۱۲ برای شما انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. در صورت نیاز به داشتن مدل بهتر، آیفون ۱۲ پرو مکس عملکرد بسیار بهتری خواهد داشت.

آیفون ۱۲مینی کوچک‌ترین گوشی این دسته است. در نتیجه یک باتری کوچک نیز دارد. در تست باتری آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو نسبت به آیفون ۱۲ مینی بیشتر دوام آوردند. همچنین باتری این سری یک قدم نسبت به گوشی‌های اندرویدی رقیب عقب هستند.

بر اساس آزمایش‌ها، آیفون ۱۲ پرو مکس به میزان محدودی با گوشی‌های اندروید قابل مقایسه است. عمر باتری این گوشی در تست‌ها نزدیک به ۱۱ساعت است.

تست باتری آیفون ۱۲، نحوه کارکرد آن

در این تست با بالاترین میزان نور صفحه نمایش، هر ۳۰ ثانیه یک سایت جدید را باز کرده تا میزان مصرف باتری را بسنجند. برای آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲پرو، این تست روی ۵G و ۴G انجام گرفته است. تفاوت بسیار چشمگیری دیده شد.

عمر باتری آیفون ۱۲ مینی

آیفون ۱۲ مینی دارای یک باتری کوچک ۲۲۲۷ میلی‌آمپری است. بنابراین تعجب‌آور نیست که این تلفن با استفاده از باتری وبگردی ۵G فقط ۷ ساعت و ۲۸ دقیقه دوام آورد. آیفون SE 2020 با باتری حتی کمتر از ۱۸۲۱ میلی‌آمپر ساعت، ۹ ساعت و ۱۸دقیقه به طور قابل ملاحظه‌ای دوام آورد. همچنین تست روی ۴G انجام شده که از انرژی کمتری استفاده می‌کند.

عمر باتری آیفون ۱۲

آیفون ۱۲ معمولی فقط ۸ ساعت و ۲۵ دقیقه از طریق شبکه ۵G AT&T دوام می‌آورد. آیفون ۱۱، سال گذشته ۱۱ ساعت و ۱۶ دقیقه با ۴G دوام آورد. برای مقایسه آیفون۱۲ فقط به ۴G تبدیل شد و ۱۰ ساعت و ۲۳ دقیقه دوام آورد.

گوشی‌های گلکسی سامسونگ به طور کلی با شارژ بیشتر از ۵G دوام بیشتری دارند. اگرچه وقتی صفحه‌هایشان با سرعت آپدیت ۱۲۰ هرتز تنظیم می‌شوند، انرژی زیادی از دست می‌دهند. به عنوان مثال سامسونگ گلکسی  S20 در ۵G، نه ساعت و ۳۱ دقیقه دوام می‌آورد. اما در ۱۲۰ هرتز به هشت ساعت و چهار دقیقه کاهش می‌یابد.

عمر باتری آیفون ۱۲ پرو

باتری آیفون ۱۲ پرو از طریق شبکه  G5 T-Mobile کمی بهتر ظاهر شد. این باتری ۹ ساعت و ۶دقیقه دوام آورد. این زمان در ۴G به ۱۱ ساعت و ۲۴ دقیقه رسید. آیفون ۱۱در ۴G پرو ۱۰ ساعت و ۲۴ دقیقه بود.

در تست سامسونگ گلکسی  S20 پلاس ۵G با قیمت مشابه ۱۰ ساعت و ۳۱ دقیقه دوام آورد. تقریبا ۱٫۵ ساعت بیشتر از آیفون۱۲ Pro است. مدت زمان استفاده از گوشی سامسونگ به هشت ساعت و ۵۵ دقیقه، در ۱۲۰Hz کاهش یافت. این زمان کمی نسبت به آیفون ۱۲ Pro کمتر است.

اگر انصاف داشته باشیم  باتری گلکسی S20 پلاس باتری بزرگ‌تر ۴۵۰۰ میلی‌آمپر ساعتی دارد؛ در حالی که آیفون ۱۲ پرو با ۲،۸۱۵ میلی‌آمپر ساعت ارزیابی شد.

عمر باتری آیفون ۱۲ پرو

باتری ۳،۶۸۷ میلی‌آمپری آیفون ۱۲ پرو مکس ۱۰ ساعت و ۵۳ دقیقه دوام آورده است. باتری این گوشی تقریبا با فاصله دو ساعت آیفون ۱۲پرو را شکست می‌دهد. گلکسی  S20 Ultra با باتری بسیار بزرگتر ۵۰۰۰ میلی آمپری خود دوازده ساعت و ۳ دقیقه دوام می‌آورد. در حالت نمایش ۱۲۰ هرتز به نه ساعت و سیزده دقیقه می‌رسد.

عمر باتری آیفون ۱۲

تست گشت و گذار در وب تنها یکی از روش‌های اندازه گیری عمر باتری است. هیچ کس قرار نیست ۱۰ یا ۱۱ ساعت متوالی وبگردی کند. اما این آزمون، راهی برای مقایسه استقامت در چندین گوشی خواهد بود.

وقتی در وب گشت و گذار نمی‌کنید، حالت هوشمند داده آیفون ۱۲ می‌تواند به طور خودکار به ۴G تبدیل شود تا به شما در صرفه جویی در باتری کمک کند. اما این فقط در برخی از برنامه‌نها اتفاق می‌افتد. مثلا وقتی موسیقی را با صفحه خاموش پخش می‌کنید.

به طور کلی، عمر باتری آیفون۱۲ و آیفون ۱۲ پرو نسبت به ۵G بسیار کم است. حداقل هنگام وب گردی. بنابراین ممکن است بخواهید برای صرفه جویی در مصرف باتری، در برخی موارد به صورت دستی به ۴G بروید.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

اخبار