حذف سری نوت گوشی‌های سامسونگ

 حذف سری نوت گوشی‌های سامسونگ

خبر شوکه کننده‌ حذف سری نوت گوشی‌های سامسونگ  اولین‌بار توسط یک رسانه‌ کره‌ای در ماه نوامبر منتشر شد. سامسونگ تاکنون واکنشی را در رابطه با این موضوع نشان نداده است، اما به نظر می‌رسد که سری گلکسی نوت در حال سپری کردن آخرین روز‌های عمر خود باشد.

سامسونگ سری نوت از پرطرفدارترین و پول‌سازترین گوشی‌های سامسونگ است. اما دلیل تصمیم به حذف این سری از گوشی چه می‌تواند باشد؟

تولید گلکسی نوت به عنوان یک سری جداگانه بی‌معنی است

به زمان رونمایی از اولین گوشی نوت در سال ۲۰۱۱ برمی‌گردیم. زمانی که تکنولوژی هنوز به اندازه کافی پیشرفت نکرده بود. در آن زمان گوشی galaxy Note یک گوشی واقعا خلاق بود. البته منظور از خلاق افزایش تعداد دوربین در یک گوشی جدید نیست. در آن زمان وقتی برای اولین‌بار این گوشی غول پیکر را می‌دیدید واقعا خلاقانه به نظر می‌رسید.

در آن سال‌ها با وجود اینکه آیفون‌ها با نمایشگر ۳٫۵ اینچی عرضه می‌شدند؛ اما سامسونگ با استفاده از نمایشگر ۵٫۳ اینچی تمامی معادلات حاکم بر دنیای گوشی‌های هوشمند را به هم ریخت.

حذف سری نوت گوشی‌های سامسونگ

در آن زمان تمامی افراد دنبال کننده‌ دنیای تکنولوژی بعد از رونمایی از این گوشی توسط سامسونگ، شوکه شده بودند. در این سال‌ها پیشرفت تکنولوژی و دسترسی به اینترنت و سایت‌های گوناگون باعث شده است که بسیاری از کاربران از جزئی‌ترین تفاوت‌ها میان گوشی گلکسی S20 اولترا با گلکسی نوت ۲۰ اولترا آگاه باشند.

به جز قلم S Pen و مقداری تفاوت در طراحی ظاهری هیچ تفاوت قابل توجه دیگری میان گوشی‌های سری گلکسی S و سری گلکسی نوت وجود ندارد. شاید این مورد انتخاب یک مورد و خرید گوشی سامسونگ را برای افراد سخت می‌کرد.

در واقع  انگار گوشی‌های سری گلکسی نوت همان گوشی‌های سری گلکسی S سامسونگ هستند که تنها با قلم S Pen و تفاوت‌های ظاهری عرضه می‌شوند. با توجه به این موضوع، به نظر می‌رسد که تولید گوشی‌های سری گلکسی نوت کاری بی‌معنی باشد.

بیشتر بخوانید: نقد و بررسی گوشی Nothing Phone 1

اما تکلیف قلم S Pen چه می‌شود؟

قلم S Pen یکی از ویژگی‌های گوشی‌های سری گلکسی نوت است که بسیاری از کاربران به آن علاقه زیادی دارند. کاربران عادی، هنرمندان، معمار‌ها و مهندسان افراد مختلفی هستند که از این قلم استفاده می‌کنند و آن را دوست دارند.

به طور حتم سامسونگ از این موضوع مطلع است و به همین دلیل است که سامسونگ با وجود خاتمه دادن به عمر گوشی‌های سری نوت قصد ندارد که به عمر قلم S Pen خاتمه دهد.

انتشار شایعاتی نشان می‌دهند که سامسونگ قصد دارد گوشی گلکسی S21 را با قابلیت پشتیبانی از قلم S Pen روانه بازار کند. اگر این اتفاق بیفتد تلفن همراه گلکسی S21 اولین گوشی از خانواده‌ی سری گلکسی S است که با پشتیبانی از قلم S Pen عرضه می‌شود.

بر اساس شایعات برخلاف خانواده‌ نوت، سامسونگ قصد ندارد از قلم S pen در بدنه‌ galaxy S21 استفاده کند. به نظر می‌رسد قصد سامسونگ این است که از این فضای داخلی برای استفاده از باتری بزرگ‌تر یا ماژول دوربین متفاوت‌تر استفاده کند.

با توجه به این موضوع، انتظار داریم که قلم S Pen برای سری‌ گوشی‌های گلکسی S سامسونگ به عنوان جزئی از قاب محافظ گوشی عرضه شود.

هنوز شکل ظاهری و جزئیات قاب دارای قلم S Pen مخصوص گوشی گلکسی S21 مشخص نیست. به نظر می‌رسد که استفاده از این قاب راه‌حل مناسبی برای رفع این مشکل باشد. زیرا بسیاری از افراد از قاب برای محافظت بیشتر از گوشی‌شان استفاده می‌کنند.

علاوه‌بر این، این قاب خاص دارای محفظه‌ا‌ی برای نگهداری از قلم S Pen است تا کاربران بتوانند در زمان نیاز به آن دسترسی داشته باشند.

آیا پشتیبانی گلکسی S21 اولترا از قلم S Pen تصمیم هوشمندانه‌ای است؟

استفاده از این قاب محافظ دارای محفظه برای قرارگیری قلم S Pen همچنین باعث می‌شود که کاربران بعد از استفاده از این قلم آن را در جای مخصوص خودش کنار گوشی قرار دهند که در نهایت باعث می‌شود مشکلاتی مانند گم شدن این قلم پیش نیاید.

اگر مجبور بودید از این قلم بدون وجود داشتن محفظه‌ی در قاب گوشی خود استفاده کنید به طور حتم احتمال گم شدن این قلم افزایش پیدا می‌کرد.

حذف سری نوت گوشی‌های سامسونگ

S Pen با صفحه نمایش بزرگتر بهترین عملکرد را دارد

اندازه کوچک نمایشگر گلکسی نوت برای کارهایی مثل طراحی، نوشتن و متصل کردن متن به یکدیگر محدودیت بزرگی محسوب می‌شوند. حتی علاقه‌مندان به این قلم نیز با کوچک بودن آن مشکل دارند.

بسیاری از کارهایی که می‌توان با قلم S Pen انجام داد؛ به‌گونه‌ای هستند که نیاز به داشتن نمایشگری بزرگ‌تر از نمایشگر‌های به کار رفته در گوشی‌های هوشمند امروزی را دارند.

بر همین اساس سامسونگ در حال توسعه‌ی بزرگ‌ترین گوشی خود به‌گونه‌ای است که از قلم S Pen پشتیبانی کند. سامسونگ قصد دارد که نسل بعدی گوشی گلکسی Z Fold را با استفاده از شیشه‌ای با مقاومت بیشتر برای نمایشگر آن به‌گونه‌ای توسعه دهد تا کاربران بتوانند از قلم S Pen روی این تلفن همراه استفاده کنند.

البته هنوز مشخص نیست که گوشی گلکسی Z Fold بعدی دارای محفظه‌ای برای قلم S Pen در خود گوشی هست یا نه. اما ما مطمئن هستیم که سامسونگ قصد دارد این گوشی را با پشتیبانی از قلم S Pen عرضه کند.

آیا سامسونگ باید سری نوت را حفظ می کرد؟

خودتان را به جای شرکت سامسونگ بگذارید. در یک سو این شرکت دارای تکنولوژی جدیدی برای تولید گوشی‌های تاشو است که به طور حتم کاربران می‌توانند در هنگام استفاده از آن با استفاده از قلم S Pen تجربه‌ بهتری را داشته باشند. در سوی دیگر گوشی‌های موفق گلکسی نوت وجود دارند.

گوشی‌هایی که حتی بعد از تجربه‌ بد این شرکت در رابطه با باتری‌ استفاده شده در گلکسی نوت ۷ که باعث انفجار این گوشی‌ها می‌شد، دوباره توسط سامسونگ احیا شدند.

به نظر می‌رسد که سامسونگ در حال آماده شدن برای استقبال از آینده است . این بهترین و شجاعانه‌ترین کاری است که این شرکت در این سال‌ها انجام داده است. ایده‌ نوت اکنون به تکامل خود رسیده است و وقت آن است که سری گوشی‌های تاشوی گلکسی Fold موفقیت آن را ادامه دهند. پس باید خود را برای خرید گوشی Fold آماده کنید.

خرید انواع گوشی سامسونگ از فروشگاه دی جی لند

حسنا پرویزی

مطالب مرتبط