جنس قاب پلاستیکی سامسونگ گلکسی S21 بد نیست

سامسونگ گلکسی S21

بر اساس شایعات که سامسونگ می‌تواند برای قاب پشتی سامسونگ گلکسی S21 از مواد Glasstic استفاده کند. Glasstic اصطلاحی است که در بازاریابی سامسونگ استفاده می‌شود. این ماده پلاستیکی است که شبیه به شیشه طراحی شده است.

این شرکت هرگز در مورد چگونگی ساخت Glasstic جزئیات ارائه نمی‌کند. آنچه که این ماده را از پلاستیک استاندارد متمایز می‌کند؛ برای ما کاملا مشخص نیست.

پلاستیکی که در تلفن‌های ارزان قیمت مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ به دلیل هزینه تولید ارزان‌تر است. پایین نگه داشتن هزینه‌ها تنها مزیت تلفن‌های دارای پلاستیک نیست. استفاده از پلاستیک مقاومت قاب را افزایش می‌دهد و در دست گرفتن آن راحت‌تر است.

استراتژی سامسونگ برای Glasstic

به نظر می‌رسد استراتژی تازه‌ این شرکت در فروش گوشی‌های میان رده و حذف سری J بود. این سری سال‌هاست برای فروش در بازارهای مختلف حضور دارد. این شرکت میان رده‌های تازه خود را در قالب سری A و سری M ارائه می‌دهد.

اگر Glasstic در گوگل جستجو کنید به معنای پلاستیک شیشه مانند است. در اصطلاح تخصصی، گلاستیک نوعی پلی استر تقویت شده فایبرگلاس است. اصلی‌ترین ویژگی‎‌های مورد استفاده  آن در گوشی‌های سامسونگ می‌تواند، انعطاف پذیری ، مقاومت بالا و ضد خش بودن باشد.

استفاده از Glasstic در گوشی‌های سری A

سامسونگ برای افزایش مقاومت گوشی‌ها و همچنان سبک‌تر و زیباتر ساختن آن‌ها از Glasstic در بدنه گوشی‌های سری A استفاده می‌کند. از جمله این گوشی‌ها می‌توان از A30 ، A40 ، A50  و A60 نام برد.

این ماده عمر دستگاه را به صورت چشم‌گیری افزایش می‌دهد. علاوه بر این، مقاومت بالا در برابر ضربات، تا شدگی و حرارت، Glasstic را به گزینه نخست سامسونگ در گوشی گلکسی فولد تبدیل نموده است.

سامسونگ نمایشگر نخستین گوشی تاشو خود را با استفاده از Glasstic ساخته تا مقاومت بالایی در برابر ضربه داشته باشد و در تا شدن‌های متعدد صفحه آن خط نیفتد.

بی‌تردید سامسونگ برای تولید و استفاده این مواد در سامسونگ گلکسی S21 هزینه بالایی را پرداخت می‌کند. تنها هدف آن افزایش عمر دستگاه‌ها، زیباتر و سبک‌تر ساختن آن‌ها بود. می‌توان انتظار داشت که دیگر شرکت‌های تولیدکننده گوشی از این مواد در محصولات آینده خود استفاده کنند.

منبع:techradar

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »