God of War آخرالزمان نزدیک می‌شود

بازی محبوب و انحصاری سونی، یعنی god of war ragnarok در حال آمدن است. انتظار می‌رود که برگ برنده سونی، همین امسال برای کنسول ps5 به بازار بیاید. البته اگر پاندمی کرونا صنعت بازی‌سازی را به حال خود رها کند.

 شهریور پارسال، سونی تیزری از این بازی ارائه کرد که تنها، نمایش لوگویی از آن بود. با اینکه چیزی از خود بازی دیده نشد، ولی همین موضوع امید ملاقاتی دیگر با کریتوس و پسرش را برای طرفداران بازی به یقین بدل کرد.

از پارسال تا کنون همه چیز برای god of war و طرفدارانش به آرامی می‌گذرد. خبر تند و آتشینی از  ساخت و به بازار آمدن بازی، در دست نیست. به همین علت برای دوست داران بازی، احتمال تاخیر خوردن بازی به وجود آمده است.

فقط می‌دانیم که این بازی در راه و نام این قسمتش راگناروک است. راگناروک همان آخرالزمان در فرهنگ وایکینگ‌ها و اسطوره‌های شمالی است.

god of war ragnarok

داستان بازی god of war ragnarok

می‌توان از داستان بازی پیشین نتیجه گرفت که کریتوس یونانی، انسانی که به خدای جنگ تبدیل شد، در مسیر کشورهای اسکاندیناوی برای فراموش کردن گذشته تلخش، قدم برداشته است.

 از جایی که مشکلات و آشوب، بی‌توجه به جغرافیا پا به پای او می‌آید، در این مسیر مجبور می‌شود که خدایان وایکینگ و اسطوره‌هایشان را به نابودی بکشاند. او و پسرش این مسیر را از چهارمین شماره بازی آغاز کردند.

اگر شماره قبلی را بازی نکرده‌اید، احتمال اینکه داستان راگناروک را متوجه نشوید، بسیار زیاد است. به همین دلیل از داستان بازی سال ۲۰۱۸ چیزی نمی‌گویم که لذت بازی کردن این دو شماره را از شما نگیرم.

بازی god of war ragnarok

اخبار حواشی عرضه God of War Ragnarok

بعد از حضور نیافتن سانتا مونیکا، استودیوی سازنده فرانچایز god of war در مراسم state of play 2021، یکی از کارگردانان استودیو، آقای Carl Barlog در جواب طرفداران که می‌پرسیدند بازی کی عرضه می‌شود، در توییتی گفت: هر وقت که تمام شود. پاسخی قانع کننده‌تر از این نمی‌توان داد.

هنوز تا پایان سال ۲۰۲۱ چند ماهی در پیش است. معمولا اگر  تا زمان عرضه یک بازی چندین ماه زمان باقی مانده باشد، استودیو‌های بازی سازی برنامه تبلیغات خود را با قدرت شروع می‌کنند تا بازار را تحت اختیار بگیرند.

 با این حال سانتا مونیکا هنوز اقدامی نکرده است. این وضعیت دو حالت دارد. یا سانتا مونیکا عقیده دارد که بازی god of war نیازی به تبلیغات ندارد یا قرار است شاهد یک تاخیر بلند مدت باشیم. آقای Barlog  در انتهای توییتش گفته بود: اعتماد کنید، این برای همه بهتر است.

توجه داشته باشید که بازی god of war یکی از محکم‌ترین میخ‌های سونی برای تثبیت خرید ps5 توسط گیمرهاست.

بازی سایبرپانک

آیا سایبرپانک یک درس عبرت است

ممکن است، بعد از مشکلات زیادی که برای بازی سایبرپانک به وجود آمد، استودیوها  نمی‌خواهند ریسک بالای عدم عملکرد مناسب بازی را بپذیرند.

ناشران در تلاشند که بهترین شکل بازی را روی میز داشته باشند. به همین خاطر ممکن است، شاهد حضور این بازی روی PS4 نباشیم. زیرا اصلا بعید نیست که سخت‌افزار ۸ ساله این کنسول توان اجرای مناسب بازی‌های جدید را نداشته باشد. این مورد را در بازی سایبرپانک به وضوح دیدیم.

 البته این تنها یک گمان است.  اگر سانتا مونیکا، مسیر ساخت بازی را جاه‌طلبانه نپیماید، ممکن است شانس بازی کردن این عنوان مورد انتظار را در کنسول پلی استیشن ۴ داشته باشیم.

در این مورد، یکی از کارمندان سابق سانتا مونیکا، آقای David Jaffe در توییتی نوشت: مطمئن هستم بازی god of war ragnarok برای ps5 و ps4 عرضه خواهد شد.

اگر این بازی میان نسلی باشد و در اوایل چرخه عمر ps5 عرضه شود، می‌توان به عرضه شماره‌های بیشتری از این بازی، برای نسل حاضر، امید داشت. باید منتظر ماند و دید.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار