بررسی بازی هیتمن ۳ – بازگشت به ریشه‌ها

بازی هیتمن 3

به نظر می‌رسد بازی هیتمن ۳ از نظر مرحله‌بندی یکی از بهترین‌های این سه گانه به شمار می‌رود. ترکیب دو رگه بین اکشن و مخفی کاری بازی هیتمن راه زیادی را از دهه پیش تا به حال پیموده است.

سال ۲۰۱۲ Hitman Absolution برای کنسول‌های نسل هفتم و کامپیوترهای شخصی عرضه شد. این نسخه حال و هوای هیتمن‌های گذشته را نداشت. می‌توان گفت که از ریشه‌های خود فاصله زیادی گرفته بود.

شرکت IO Interactive در سال ۲۰۱۶ با شروع ساخت یک بازسازی در قالب یک سه گانه، این بازی کامپیوتری پرطرفدار را به گذشته‌اش نزدیک کرد. این سه گانه قابلیت تازه‌ای را به بازی اضافه کرده است. شما می‌توانید برای انجام یک ماموریت از روش انتخابی و خلاقیت خودتان استفاده کنید که این موضوع جذابیت بازی را دو چندان کرده است.

بازی هیتمن 3

سه گانه‌ای موفق

شماره سوم سه گانه هیتمن در همان موتور بازی و با همان مکانیک شماره اول سال ۲۰۱۶ ادامه می‌دهد. به شماره دوم که سال ۲۰۱۸ روانه بازار شد نیز بی شباهت نیست. اگرچه گیم پلی تقریبا یکسان است، ولی مرحله‌ها نسبت به شماره‌های قبلی تجربی‌تر شده‌اند. شما به هنگام بازی تجربه متفاوت‌تر و لذت بخش‌تری خواهید داشت.

در هر مرحله جدا از خط داستانی و ماموریت اصلی، ماموریت‌های جانبی جذابی نیز حضور دارند که بتوانند، روند بازی را بیش از پیش تاره نگه دارند. شاید بازی هیتمن ۳ خیلی چیز تازه‌ای برای ارائه نداشته باشد؛ ولی شما را به راحتی سرگرم و راضی نگه می‌دارد. اگر از دو شماره پیشین بازی لذت برده‌اید، بی‌شک هیتمن ۳ هم همین لذت را برای‌تان به همراه خواهد داشت.

در این بازی می‌توانید مراحل دو شماره قبلی را نیز هر زمانی که دوست دارید بازی کنید. پس اگر تا به حال هیتمن را بازی نکرده‌اید؛ می‌توانید آن‌ها را داخل بازی تجربه کنید. باید دو بازی قبلی را نیز برای داشتن دیتای آن‌ها، در اختیار داشته باشید. 

بازی هیتمن

بازی هیتمن ۳ تمرکز بیشتر بر داستان‌سرایی

اگر دو نسخه قبلی را بازی کرده باشید، می‌دانید که روند مراحل به چه صورت است. در بازی هیتمن ۳ شش مرحله وجود دارد که در این مراحل هدف‌های متفاوتی برای به قتل رساندن وجود دارد. به راحتی می‌توانید بازی را در ۵ تا ۶ ساعت به پایان برسانید.

ولی هیتمن ۳ پتانسیل چند بار بازی کردن را دارد. زیرا که انجام ماموریت‌ها به خلاقیت بازیکن مربوط می‌شود. پس همیشه می‌توان راه‌های مختلفی را امتحان کرد که نیاز به چندین بار بازی کردن دارد.

سناریوی بازی راه و روش جالبی برای درگیر کردن مخاطب در آستین دارد. در شماره‌های قبلی این روش‌ها مشاهده نمی‌شد. لوکیشن‌های هیتمن۳ شامل دوبی، انگلستان، آلمان و آرژانتین می‌شود.

لذت فکر کردن در مورد این که چطور می‌شود به هر کدام از افرادی که قصد به قتل رساندنشان را دارید؛ همچنان از شماره‌های قبلی باقی مانده است. این حالت بازی را به واقعیت شبیه‌تر می‌کند. این روزها اکثر بازی‌ها قصد دارند قدرت تصمیم‌گیری بازیکن و تاثیر‌گذاری او را در بازی بیشتر کنند تا تجربه، واقعی‌تر و لذت‌بخش‌تر شود.

خرید کنسول بازی

مرحله پرده برداشتن از رازها در بازی هیتمن ۳

در یکی از مراحل باید در نقش یک کارآگاه پرده از اسرار یک قتل بردارید. این مرحله من را به یاد فیلم Knives Out با ترکیبی از داستان‌های آگاتا کریستی می‌اندازد. بی‌شک کارگردان داستان خود شما خواهید بود. این مرحله اصلا شبیه به مراحل پیشین شماره‌های قبلی نیست.

فضا را تا حد چشم‌گیری تازه می‌کند. انجام این مرحله به طرز شگفت‌آوری شما را به هدف اصلی بازی نزدیک می‌کند. می‌توانم بگویم این مرحله یکی از بهترین‌های بازی هیتمن ۳ است. احتمال این که طرفداران هیتمن تا قبل از این سه گانه به خاطر داستان، این مجموعه را دنبال نکرده باشند زیاد است.

قیمت کنسول بازی

ولی سه گانه جدید تمرکز زیادی روی داستان سرایی دارد. به خوبی از عهده این کار برآمده است. بر خلاف هیتمن ۲ که روند داستان را در قالب گرافیک‌هایی مشابه به کتاب‌های کمیک شرح می‌داد، با کاتسین‌های کامل به نمایش گذاشته است.

داستان قوی‌تر نسبت به شماره‌های قبلی باعث شده تا بتوانید ارتباط بیشتری با شخصیت‌های بازی برقرار کنید. حجم جزئیات در هیتمن۳ به شدت بالا است. جزئیات را به معنای واقعی حتی در دیوار و درها می‌توانید پیدا کنید.

PS

در مجموع بازی هیتمن ۳ تلاش بسیاری برای تازه نگه داشتن حس و روند بازی داشته است. گرچه چیزی فراتر از مرزهای توانش ارائه نداده است. این نسخه از بازی اصلا تکراری نمی‌شود، شاید کوتاه بودن بازی هم به این موضوع کمک کرده باشد.

در نهایت تجربه هیتمن۳ بسیار لذت بخش است. توصیه می‌کنم اگر قصد تهیه این بازی را دارید حتما دو شماره قبلی را بازی کرده باشید.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار