بازی Horizon Forbidden West افق غرب ممنوعه

بازی Horizon Forbidden West ادامه‌ای بر داستان جذاب و مورد پسند منتقدان و بازیکنان شماره پیشین بازی، یعنی هورایزن زیرو دان است. این بازی در روند رویداد‌ معرفی بازی‌های کنسول نسل نهمی سونی، PS5 معرفی شد. در ابتدا قرار بود این بازی تنها برای PS5 عرضه شود.
ولی متوجه شدیم که Horizon Forbidden West برای کنسول PS4 هم خواهد آمد. این خبر خوشحالی دارندگان این کنسول بازی نسل هشتمی را به همراه داشت.


با توجه به امتیازات بالا و طرفداران سرسخت این بازی، می‌توان به این نتیجه رسید که پایان شکوه‌مندی در انتظار کنسول ۸ ساله سونی خواهد بود. امیدوارم که برای دارندگان ps4 در مورد این بازی، اتفاقی مشابه بازی سایبرپانک روی ندهد.

بازی Horizon Forbidden West

نمایی کلی از بازی Horizon Forbidden West

این بار شخصیت اصلی بازی یعنی Aloy به آمریکایی در آینده بسیار دور سفر می‌کند. داستان بازی، Aloy را به سمت مرزهای غربی آمریکا می‌کشاند. چیز زیادی از این بازی تا کنون دیده نشده است. ولی به اندازه‌ای که بتوانیم به یک بازی خوش ساخت دیگر امیدوارم باشیم، دیده‌ایم.
بازی Horizon Forbidden West پتانسیل یک بازی جهان‌باز کم نظیر را در خود دارد.

بازی Horizon Forbidden West برای ps5

تاریخ عرضه بازی Horizon Forbidden West

با اینکه بازی در رویداد CES همین امسال معرفی شد، تاریخ عرضه نیز همین امسال یعنی ۲۰۲۱ تعیین شده است. از زمان معرفی به روزرسانی جدیدی از سمت گوریلا گیمز، شرکت سازنده بازی مشاهده نشده است. برخی از شایعه‌ها حامی از این هستند که احتمال دارد بازی Horizon Forbidden West سال ۲۰۲۲ به بازار بیاید.
با تمامی این تفاسیر، مدیر مسئول پلی‌استیشن، آقای Jim Ryan بسیار خوشبین است که بازی همین امسال به دست طرفداران خواهد رسید. ولی هنوز همه چیز بر پایه حدس و گمان است. پاندمی کرونا ممکن است زمان‌بندی را بر‌هم بزند.

بازی ps5

تغییرات در گیمپلی بازی

تغییر بزرگی که نسبت به شماره پیشین مشاهده می‌شود، بازی کردن در محیط‌های زیر آب بود که در نوع خود تغییر بزرگی است. باید دید سخت‌افزار قدیمی PS4 تا چه حد توانایی اجرای این بازی را دارد.
البته با تیزری که دیده شد، نمی‌توان به نتیجه رسید که تا چه حد از این کیفیت خارق‌العاده، محیط‌های واقعی بازی هستند و تا چه اندازه از قبل رندر گرفته شده‌ و صرفا جنبه تبلیغاتی دارند.

خرید کنسول بازی

داستان بازی Horizon Forbidden West

می‌دانیم که بازی، دختری به نام Aloy را به عنوان قهرمان اصلی خود دارد. در شماره پیشین، او را شناختیم. او دختری پر انرژی است که می‌خواست خود را بشناسد. می‌خواست بداند، از کجا آمده و هدفش چیست. او در جهانی چشم باز کرده که آینده ما، گذشته دور مردمانش است. بله کمی گیج کننده است.
انسان به حدی از تکنولوژی رسید تا سرانجام توانست خود را نابود کند. حال، در زمان بازی، انسان‌ها به صورت قبیله‌ای و در لایه‌ای از ترسی بدوی زندگی می‌کند. ترس از ربات‌هایی که خود ساخته بود. ترس از هوش مصنوعی و….
این بار ربات‌ها توانسته بودند با طبیعت زمین خو بگیرند. کاری که شاید ما نتوانستیم انجام دهیم. زمین به خانه‌ ربات‌ها بدل شده است.
همه آن‌ها به انسان‌ها آسیب نمی‌رسانند. تنها برخی از آن‌ها تحت سلطه یک هوش مصنوعی فاسد درآمده و به دنبال پاک کردن بازماندگان نوع بشر از چهره زمین هستند.
داستان این بازی پتانسیل بالایی در فلسفی شدن دارد و همین به زیبایی آن افزوده است.
در این بین Aloy نمی‌‌داند از کجا آمده است. همه از او فراری هستند و به هیچ قبیله‌ای راهش نمی‌دهند. داستان او در پی یافتن حقیقت آغاز می‌شود. نسخه دوم هم ادامه‌ای برای این داستان جذاب است.

کنسول بازی

کاهش شدید زمان بارگذاری بازی

طی یک گزارش از شرکت گوریلا گیمز، گفته شد که بازیکنان عملا شاهد هیچ‌گونه صفحه لودینگی نیستند و به محض انتخاب بازی و زدن دکمه X به بازی وارد خواهند شد. بازی Horizon Forbidden West از توان هارد SSD پلی‌استیشن بهره خواهد برد.
با توجه به جهان باز بودن بازی، این گفته می‌تواند ادعای بسیار بزرگی باشد. باید منتظر بود و دید که آیا این تنها جنبه تبلیغاتی برای قدرت کنسول نسل نهمی سونی است یا پشت این ادعا به یک حقیقت خوشایند گرم است.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *