نحوه گرفتن عکس ماکرو در iPhone 13 Pro : نکات و ترفندها

نکات و ترفند های گرفتن عکس ماکرو در iPhone 13 Pro، iphone 13 pro max

اپل با معرفی خانواده آیفون ۱۳ بود که برای اولین بار قابلیت عکس ماکرو را به گوشی های خود اضافه کرد. اما نه با اضافه کردن دوربینی دیگر. اپل با ارتقا دوربین اولترا واید در آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس امکان فوکوس روی اجسام نزدیک به ۲ سانتی متر را فراهم کرد. اما چطور می‌توان عکس‌های ماکرو بهتری گرفت؟

نکات و ترفند گرفتن عکس ماکرو

چطور با آیفون ۱۳ پرو عکس‌های ماکرو خوبی بگیریم؟

اگر نمی‌دانید چطور حالت عکس ماکرو را فعال کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دوربین را به سوژه مد نظر بسیار نزدیک کنید. آیفون ۱۳ پرو به صورت خودکار روی دوربین اولترا واید سوییچ و روی سوژه فوکوس می کند. اگر از گرفتن عکس ماکرو منصرف شدید، فقط کافیست تا روی یکی از دایره‌های زوم ضربه بزنید. برای اینکه مجدد عکاسی ماکرو کنید، دوربین را تکان دهید و دوباره به سوژه نزدیک کنید. در ادامه نکاتی گفته می‌شود که به شما کمک می‌کند تا عکس ماکرو بهتری با آیفون ۱۳ پرو یا پرو مکس خود بگیرید. اما مثل همیشه راه بهتر شدن در هر کاری، تمرین و آزمایش کردن است. پس تا می‌توانید عکس بگیرید.

چطور با آیفون ۱۳ پرو عکس‌های ماکرو خوبی بگیریم؟

با نور بازی کنید

در کل خانواده آیفون ۱۳ در نور کم عملکرد خیلی خوبی دارند. در آیفون ۱۳ پرو نیز می‌توان در حالت ماکرو از قابلیت Night Mode استفاده کرد. طبیعتا وقتی شما امکان عکاسی ماکرو در شب و نور کم را داشته باشید، می‌توانید عکس‌های متفاوت‌تر و جذاب‌تری را ثبت کنید. پس سوژه عکس ماکرو خود را در میزان نور‌ متفاوتی امتحان کنید. از نور فلاش دوربین هم غافل نشوید. می‌توانید با قرار دادن یک تکه نوار چسب کاغذی روی فلاش دوربین، یک دیفیوزر موقتی داشته باشید.

عکاسی ماکرو

سوژه را تا حد امکان تمیز کنید

با توجه به اینکه در عکاسی ماکرو سوژه با جزئیات خیلی زیادی نشان داده می‌شود، حتی لکه‌های بسیار ریز، گرد و غبار، و یا مویی که توسط چشم انسان دیده نمی‌شود، در عکس شما خود را نشان می‌دهند. پس بهتر است تا سوژه‌ای کاملا تمیز داشته باشیم تا در عکس کثیف نشان داده نشود.

گرفتن عکس ماکرو

به عکس خود زاویه دهید

از آنجایی که یک عکس ماکرو برای نشان دادن یک الگو یا چیزی است که به ندرت از نزدیک می بینیم، با قرار دادن دوربین در زاویه موازی، می‌توان در اکثر موارد عکس‌های ماکرو خوبی گرفت. با این حال، اگر عکس اول را در این زاویه گرفتید، زاویه‌های دیگر را هم امتحان کنید. شاید با کمی دور کردن یا فاصله بتوان عکس جذاب‌تری را ثبت کرد.

Cam Macro - 3

همیشه سوژه نباید در مرکز تصویر باشد

از خطوط ۳ در ۳ برای راهنما استفاده کنید و سوژه خود را تقریباً یک سوم کنار عکس قرار دهید. به اشکال هندسی یا خطوط مستقیم فکر کنید و ببینید آیا بهتر است مستقیم به سوژه اشاره کنید یا داستان و سوالی را در پس زمینه داشته باشید.

Cam Macro

عکس ماکرو خود را ویرایش کنید

می‌توانید از ویرایشگر خود اپل یا یک اپلیکیشن شخص ثالث مانند Lightroom یا Snapseed یا Canva استفاده کنید. یکی از بهترین ابزارها برای ویرایش عکس‌های ماکرو استفاده از perspective fixer خود آیفون است. به خصوص زمانی که عکسی که گرفته‌اید کمی کج شده باشد.

چه سوژه‌هایی برای عکاسی ماکرو بهتر است؟

چه سوژه‌هایی برای عکاسی ماکرو بهتر است؟

اگر هنوز نمی دانید از چه سوژه‌‌ای عکس‌های ماکرو بگیرید، می‌توانید با عکاسی از حیوان خانگی خود شروع کنید. چشم های سگ یا گربه، بینی یا پنجه های آنها می تواند از نزدیک عالی به نظر برسد. گلبرگ‌ها، شکوفه‌های یک گیاه یا برگ یک درخت در نور خورشید، می‌توانند به سوژه‌ای عالی بدل شوند. از جمله موارد دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، اکشن فیگور، سکه، شلوار جین یا سنگفرش خیابان است.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار