بررسی آیفون SE3

 بررسی آیفون SE3

آیفون SE3 به احتمال بسیار زیاد گوشی بعدی اپل برای عرضه به بازار  است. از جایی که آیفون SE 2020 برخی از ویژگی‌های مهم را کم دارد، بعید نیست که شاهد یک تغییر بزرگ در سخت‌افزار این گوشی محبوب باشیم.              

به نظر می‌رسد چیری به عرضه آیفون SE3 نمانده باشد.  شاید نسبتا به عرضه SE قبلی کمی زودتر به نظر بیاید. زیرا که آیفون SE2020 چهار سال بعد از مدل قبلی خود به بازار عرضه شد. با توجه به فروش و محبوبیت بالای گوشی آیفون SE 2020  عرضه زودتر  آیفون SE3 جای تعجب ندارد. این گوشی ارزان قیمت‌تر از خانواده آیفون، سود خوبی را برای اپل به همراه داشته است.  

طرفداران سرسخت اپل احتمال می‌دهند که از آیفون SE3 در اسفند ماه ۱۴۰۰ یا فروردین ۱۴۰۱ رونمایی شود.

باید منتظر چه تغییراتی در آیفون SE3 باشیم

اینترنت ۵G  در آیفون SE3

به احتمال زیاد مهم‌ترین دلیل برای ساخت آیفون SE3 رسیدن به اینترنت ۵G باشد. وقتی که آیفون SE 2020 به بازار آمد، اینترنت ۵G حدود یکسال بود که به پا به عرصه وجود گذاشته بود.

 اینترنت ۵G در ابتدا فرق چندانی از نظر سرعت با LTE نداشت. حال پس از گذشت دو سال، هم فراگیر‌تر و هم از نظر سرعت بهتر شده است. پس نیاز به اینترنتی بهتر کاملا حس می‌شود. در  تیم فعلی اپل، تنها آیفون ۱۱ و SE 2020 دارای اینترنت ۵G نیستند.

گوشی‌های اندرویدی با قیمت‌هایی کمتر از ۵۰۰ دلار  تکنولوژی ۵G را در دسترس عموم قرار داده اند. پس نداشتن یک گوشی ارزان قیمت با اینترنت ۵G می‌تواند برای اپل مانند پاشنه آشیل در رقابت با اندروید عمل کند.

احتمالا وجود پردازنده A15 بایونیک در آیفون SE3

فرمول اپل برای ساخت SE دیگر برای همه مشخص شده است: “پردازنده گوشی پرچم‌دار پاییزی خود را داخل یک گوش ارزان قیمت قرار داده و در بهار آن را روانه بازار کنید.”

طبق این فرمول  شاهد حضور  پردازنده قدرتمند آیفون ۱۳ را در SE 3 خواهیم بود.

آیفون se3

آیفون SE  گزینه Night Shift را کم دارد.

 بعید است که اپل طراحی تک لنزی SE  را تغییر بدهد. ولی می‌توان دوربین را بدون افزایش تعداد لنز  بهبود بخشید. یکی از این بهبودها می‌تواند بازگشت تایت شیفت یا همان حالت شب باشد. با حضور این گزینه تصویرهای ثبت شده در نور کم، کیفیت بهتری خواهند داشت.

یک باتری بهتر ذر آیفون SE3

با این که سری SE طرفداران زیادی را به خود جلب کرده، ولی عمر باتری خوبی نداشته است. با عرضه شدن آیفون ۱۳ بر همگان ثابت شد که اپل راه رسیدن به عمر باتری بالا را کشف کرده است. پس امید برآن است که SE3 از باتری بهتری برخوردار شود.

آیا شاهد حضور FACE ID خواهیم بود

تمام گوشی‌های موجود در بازار اپل به جز SE از گزینه FACE ID برخوردار هستند. احتمال این که این گزینه مفید به آیفون SE3 راهی پیدا کند اصلا کم نیست.

آیا تغییری در ظاهر گوشی  آیفون SE3 ایجاد خواهد شد؟

بسیاری ساخت آیفون SE3 را فرصتی می‌دیدند که اپل بتواند از ظاهر آیفون ۸ فاصله بگیرد. ولی ظاهرا قرار نیست تغییری در ظاهر  این گوشی ببینیم. به هر حال بسیاری از دوست داران اپل، این گوشی را به خاطر ظاهر قدیمی‌ترش خریداری می‌کنند.

خرید و مشاهده انواع گوشی آیفن در فروشگاه دی جی لند

علیرضا چرمچی

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *