پلی استیشن ۴ هنوز زنده است.

پلی استیشن 4 هنوز زنده است، کنسول محبوب سونی یعنی پلی استیشن 4 هنوز هم تولید می‌شود.

کنسول محبوب نسل هشتمی سونی یعنی پلی استیشن ۴ هنوز هم تولید می‌شود. سونی در حال تولید PS4 های بیشتری است. زیرا برای تولید بیشتر PS5 به مشکل خورده است. اینجاست  که به ضرب المثل مشهور کاچی بهتر از هیچی می‌رسیم.

در واقع سونی به خاطر کمبود PS5 خط تولید پلی استیشن ۴ را از همیشه فعال‌تر کرده تا بازیکنان و مشتریان خود را در اکوسیستم پلی استیشن نگه دارد. قرار بود این کنسول در سال ۲۰۲۱ به چرخه تولید خود پایان دهد. ولی گویا برنامه سونی عوض شده است. و ما ادامه حیات این کنسول ۹ ساله را خواهیم دید. ساخت و تهیه سخت‌افزار قدیمی PS4  برای سونی راحت‌تر است.

پلی استیشن 5

 دلیل اصلی کمبود پلی استیشن ۵

به خاطر کمبود جهانی چیپست‌های پلی استیشن ۵ و تقاضای بالا از سوی خریداران، با وجود اینکه مدت زمانی زیادی است که PS5 به قفسه فروشگاه‌ها آمده است، همچنان دسترسی به آن با سختی همراه است. حتی ورژن ارزان‌تر یعنی نسخه بدون دیسک و دیجیتال هم به راحتی پیدا نمی‌شود. در برخی موارد حتی سخت‌تر هم در دسترس قرار می‌گیرد.

البته فعلا مشکل کمبود پلی استیشن ۵ در ایران وجود ندارد. همان باری که وارد کشور شده، همچنان قابل خریداری است. با قیمت بالایی که دارد به راحتی به فروش نخواهد رسید. پس این نگرانی جهانی شامل حال ما نمی‌شود.

 دلایلی برای خرید پلی استیشن ۴ در سال ۲۰۲۲

اگر در پی خرید پلی استیشن ۵ هستید ولی در دسترس نیست، خرید پلی استیشن ۴ همچنان گزینه بسیار خوبی است. بازی‌های انحصاری پلی استیشن ۴ واقعا بی‌نظیر هستند. Uncharted، God of War، Horizon: Zero Down و Last of Us Part 2، بازی‌هایی از این قبیل هستند.

امسال تعدادی از بازی‌های انحصاری پلی استیشن ۴ برای PC عرضه شد. ولی خریداری یک PC گیمینگ هزینه بسیار بالاتری نسبت به یک کنسول خواهد داشت. ضمنا تا مدتی بازی‌های جدید برای PS4 هم خواهند آمد.

ولی نمی‌توان کیفیت بالای PS5 را مد نظر قرار نداد. اگر تنها کیفیت بالای نسل جدید برای شما یک گزینه مهم است، پس بهتر است برای داشتن پلی استیشن ۵ صبر خود را بیشتر کنید.

ماکروسافت بازار را به دست گرفته است.

کنسول نسل نهمی ماکروسافت از طرف دیگر با عرضه  ایکس باکس سری اس بازار خوبی را به وجود آورده است. قیمت این کنسول که از نظر سخت‌افزار کمی ضعیف‌تر از سری ایکس است، در بازار ایران از PS4 نیز ارزان‌تر است.

 ناگفته نماند که سری ایکس هم با قیمت کمتری از PS5 در بازار ایران در حال فروش است.

نمی‌دانم چرا ولی ادامه حیات پلی استیشن ۴ برایم خوشایند است. شاید به این دلیل که فعلا به این راحتی‌ها نمی‌شود به نسل بعدی کوچ کرد و خاطرات زیادی با این کنسول دارم.

هنوز بعد از گذشت حدود نه سال، کیفیت این کنسول بسیار مقبول است.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.