آیفون ۱۳ ممکن است از فناوری خنک کننده جدیدی برخوردار باشد

گوشی موبایل اپل مدل آیفون 13

آیفون ۱۳ در سال جاری وارد بازار می‌شود. در نسل جدید آیفون، یکی از این شایعات فناوری خنک سازی با روش محفظه بخار است.

بر طبق گزارش اپل اینسایدر به نقل از مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور با هدف قرار دادن آن در آیفون های بعدی روی این فناوری آزمایش‌هایی انجام می‌دهد. اگرچه مشخص نیست که این دستگاه همراه با سایر دستگاه‌های ۲۰۲۱ به بازار عرضه شود یا خیر.

این سیستم خنک کننده نسخه‌ای کوچک از مواردی است که قبلاً در تبلت‌ها پرچم‌دار بازی پیدا شده است. اساساً آب یا نوع دیگری از مایع توسط گرمای تولید شده توسط اجزای اصلی داخلی تبخیر می‌شود؛ بنابراین انرژی گرمایی در کل پراکنده می‌شود.

آیفون 13

سیستم خنک کننده بهبود یافته آیفون ۱۳ خطر گرم شدن بیش از حد را کاهش می‌دهد. احتمالاً سرعت بیشتری را برای برنامه‌ها و گرافیک‌های روی صفحه تضمین می‌کند. 

طبق گفته چی کو، اپل مدتی است که روی این فناوری کار می‌کند. اگرچه هنوز آن را به انددازه کافی برای تلفن‌های هوشمند استاندارد نمی‌داند.

خنک سازی مداوم در آیفون ۱۳ 

فناوری محفظه بخار برای تلفن‌های هوشمند آیفون ۱۳  واقعاً جدید نیست. به عنوان مثال، هم اکنون در هواویMate 20 X این سیستم وجود دارد. 

علاوه بر این، ما می‌دانیم که مایکروسافت این مفهوم را به عنوان گزینه خنک کننده احتمالی دستگاه‌های تلفن همراه خود ارزیابی می‌کند.

به ویژه در دوره های طولانی استفاده فشرده، مانند استفاده از بازی یا سایر برنامه‌های پرمخاطب، پردازنده‌ها و پردازنده‌های گرافیکی می‌توانند با کاهش در خروجی توان، از طریق گرما دادن گاز جلوگیری کرده و از گرم شدن بیش از حد و خرابی سیستم جلوگیری کنند.

آیفون 13

سیستم‌های خنک کننده پیشرفته‌تر، بدون در نظر گرفتن نحوه استفاده‌، با خنک کردن آیفون حتی با لمس، به حل این مشکل کمک می‌کنند. 

با این حال، چون اپل هنوز هیچ اظهار نظر رسمی منتشر نکرده است؛ باید منتظر سپتامبر باشیم تا ببینیم آیا این فناوری در آیفون ۱۳ گنجانده شده است.

سایر نوآوری‌های احتمالی مربوط به معرفی حس‌گر اثر انگشت در زیر صفحه نمایش است. نشان دهنده بازگشت احتمالی Touch ID  است. به گفته همان منبع، ما همچنین می‌توانیم شاهد رها شدن بندر لایتنینگ باشیم.

منبع: techradar

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

  1. پینگ بک: آیفون۱۳ ممکن است یک ترابایت حافظه داخلی داشته باشد - مجله الکترونیکی دی جی لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار