چرا کاربران از iOS 15 استقبال نکردند؟

چرا کاربران از iOS 15 استقبال نکردند؟

تا همین چند سال پیش وقتی اپل آپدیت جدیدی برای سیستم عامل محبوب iOS منتشر می‌کرد اکثر کاربران، آیفون‌ خود را به سرعت به‌روزرسانی می‌کردند. و عملا خیلی زود نسخه قدیمی از روی آیفون‌ها ناپدید می‌شد. اما آمار‌ها نشان می‌دهد کاربران نسبت به قبل از نسخه جدید، یعنی iOS 15 استقبال کمتری داشته‌اند.

چند درصد از کاربران آپدیت کرده‌اند؟

در حال حاضر ۷۲ درصد کاربران آیفون به iOS 15 و ۶۳ درصد از کاربران آیپد به iPadOS 15 آپدیت کرده‌اند. در نگاه اول آمار بدی به‌ نظرنمی‌رسد؛ اما نه وقتی به آمار سال‌های گذشته نگاه می‌کنیم. این آمار نه تنها در سال‌های گذشته بیشتر بوده، بلکه سریعتر نیز بوده است. برای مثال از زمان در دسترس قرار گرفتن iOS 10 در تاریخ ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۶ تا ۳۱ اکتبر ۲۰۱۶ (۴۸ روز) ۸۰ درصد کاربران آیفون و آیپد دیوایس‌های خود را به این نسخه ارتقا دادند. و فقط ۲۰ درصد همچنان از iOS 9 استفاده می‌کردند. از آن زمان این آمار رو به کاهش بوده است. آمارها نشان ‌می‌دهد تا ۳۱ اکتبر ۲۰۲۱ تنها ۳۵ درصد از کاربران آیفون به iOS 15 آپدیت کردند.

میزان استقبال از iOS 15 در مقایسه با iOS 10

علت چیست؟

یکی از دلایلی که کاربران تمایلی به آپدیت کردن ندارند، می‌تواند نگرانی آنها از کاهش سرعت آیفون‌ بعد از آپدیت باشد. بسیاری از کابران هنوز از نسخه‌های قدیمی‌تر آیفون استفاده می‌کنند، و با توجه به سابقه‌ای که اپل در این زمینه دارد، طبیعی است به آپدیت کردن علاقه چندانی نشان ندهند. اپل iOS 15 را برای آیفون‌های ۶s و SE و تمامی مدل‌های بالاتر عرضه کرد. دلیل بعدی می‌تواند این باشد که iOS 15 در مجموع تغییر و ویژگی بزرگ و اساسی نسبت به نسخه قبلی خود ارائه نکرد. مورد بعدی مشکلاتی است که برای کاربران بعد از آپدیت کردن بوجود می‌آید. بسیاری از کاربران بعد از آپدیت به  iOS 15 دچار مشکلاتی مانند ضعیف شدن عملکرد باتری و مدیریت حافظه شده بودند. و برای مورد آخر می‌توان به ادامه داشتن عرضه آپدیت‌های امنیتی توسط اپل برای iOS 14 اشاره کرد. البته در حال حاضر اپل به عرضه این آپدیت‌ها پایان داده است تا به نحوی کاربران را تشویق به آپدیت به iOS 15 کند.  

iOS 15

چرا این آمار برای اپل اهمیت دارد؟

اپل با آپدیت سریع کاربران به نسخه جدید،‌ سیگنال مثبتی دریافت می‌کند و متوجه می‌شود کاربران از نسخه جدید استقبال کرده و به نصب آن علاقه‌مند هستند. همینطور آپدیت به نسخه جدید، برای امنیت دیوایس‌ها بسیار اهمیت دارد. در ضمن آپدیت کردن به نسخه جدید با سرعت کم باعث می‌شود تا توسعه دهندگان اهمیت کمتری برای اپ‌های جدید و توسعه بیشتر اپ‌های موجود با قابلیت‌‌های جدید iOS قائل شوند.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار