اجرای بازی‌ های اندروید روی کامپیوتر

 اجرای بازی‌ های اندروید روی کامپیوتر

گوگل در حال آزمایش این امکان است تا شما در کنار بازی‌هایی که روی گوشی اندرویدی خود انجام می‌دهید،‌ بتوانید آن را روی کامپیوتر خود نیز بازی کنید. پیش از این هم شایعاتی در مورد این امکان وجود داشته، اما حالا ظاهرا برخی کاربران گزینه جدیدی در پلی استور خود می‌بینند.

نصب بازی‌های اندروید بر روی ویندوز

همانطور که گفتیم در حال حاضر این قابلیت برای همه کاربران فراهم نیست و فقط در برخی مناطق در دسترس قرار گرفته است. گوگل هنوز برنامه خود برای چگونگی انجام این کار را اعلام نکرده است. اما به گفته کاربرانی که توانسته‌اند به این قابلیت دسترسی داشته باشند، در کنار گزینه نصب بر روی اندروید (Install on Android) گزینه دانلود برای ویندوز (Download on Windows) نیز دیده شده است که با کلیک بر روی این گزینه، فایلی اجرایی برای ویندوز دانلود می‌شود. اگر گزینه دانلود برای ویندوز را در پلی استور خود نمی‌بینید، بدانید که تنها نیستید. ظاهرا در حال حاضر این امکان فقط محدود به برخی کشورها از جمله کره جنوبی،‌ تایوان و هنگ کنگ است.  آنها این امکان را دارند تا در طرح بتا گوگل ثبت نام کنند و در لیست انتظار قرار بگیرند تا بتوانند بازی‌های مانند Mobile Legends و Three Kingdoms Tactics را روی کامپیوتر خود اجرا کنند.

نصب بازی‌های اندروید بر روی ویندوز

هنوز برای اظهار نظر در مورد این قابلیت و میزان موفقیت و استقبال از آن زود است. ولی چیزی که مشخص است این است که این امکان با سرعت بالایی در حال گسترش است و می‌توان پپیش بینی کرد به‌زودی گوگل، برنامه‌ پلی استور را برای نصب روی ویندوز در اختیار کاربران قرار دهد. پیش از این نیز گوگل از توسعه دهندگان بازی خواسته بود تا بازی‌های خود را برای کار با ماوس و کیبورد بهینه کنند.

بیشتر بخوانید: نحوه عملکرد پردازنده یا سی پی یو (CPU) و اهمیت آن در کامپیوتر

فرشاد مرعشیان

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *