باز شدن Face ID با ماسک، بدون نیاز به اپل واچ

 باز شدن Face ID با ماسک، بدون نیاز به اپل واچ

اپل iOS 15.4 را به‌صورت آزمایشی در اختیار عموم قرار داد. این نسخه علاوه بر امکانات تازه‌ای مانند Universal Control و ایموجی‌های جدید، یک قابلیت بسیار کاربردی و جذاب را همراه خود دارد. باز شدن Face ID با ماسک آن هم بدون نیاز به اپل واچ.

اپل iOS 15 را در سپتامبر ۲۰۲۱ عرضه کرد. اما طبق انتظار، این تنها نسخه از این iOS نبود و بعد از آن هم آپدیت‌هایی در دسترس کاربران قرار گرفت. توسعه iOS ادامه داشت تا اینکه به تازگی اپل نسخه آزمایشی iOS 15.4 را تنها در فاصله چند روز پس از عرضه نسخه رسمی iOS 15.3 منتشر کرد. این نسخه در حال حاضر برای توسعه دهندگان عرضه شده و نسخه رسمی آن به زودی برای عموم در دسترس خواهد بود.  

بیشتر بخوانید: ۴ روش برای حل مشکل iMessage و فعال کردن آن در آیفون، آیپد و مک بوک

ایموجی‌های جدید در iOS 15.4باز شدن Face ID با ماسک، بدون نیاز به اپل واچ

در نسخه iOS 15.3 بیشتر شاهد آپدیت‌های امنیتی و رفع باگ‌ها بودیم. این بار اما در iOS 15.4 در کنار ایموجی‌های جدیدی که به همراه دارد، یک ویژگی‌ جدید و هیجان انگیز نیز اضافه شده است. آن هم امکان باز شدن Face ID در زمانی که شما از ماسک استفاده می‌کنید.

باز شدن Face ID با ماسک

در iOS 14.5 بود که امکان باز کردن Face ID در هنگامی که کاربر از ماسک استفاده می‌کند، با کمک گرفتن از اپل واچ ممکن شد. اما این روش مشکل تشخیص چهره با ماسک را حل نکرده بود و فقط با استفاده از اپل واچ به کاربر امکان باز کردن آیفون‌ را می‌داد. اما این مشکل در iOS 15.4 برطرف شده است. در تنظیمات Face ID & Passcode در نسخه آزمایشی ۱۵٫۴ گزینه‌ای برای این کار وجود دارد. با فعال کردن این گزینه Face ID توجه بیشتری به جزئیات اطراف چشم می‌کند. ظاهرا این قابلیت فقط در آیفون‌های ۱۲ به بالا کار می‌کند. امکان بعدی که قرار است باز شدن آیفون را برای کاربر راحت‌تر کند، گزینه استفاده از عینک است. شما می‌توانید مشخص کنید که تشخیص چهره با عینک باشد یا بدون عینک.  

امکان باز شدن Face ID با ماسک-باز شدن Face ID با ماسک، بدون نیاز به اپل واچ

Universal Control

بالاخره شاهد قابلیت Universal Control در iOS 15.4 هستیم. این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد تا با استفاده از یک ماوس، ترکپد و یا کیبورد، بتواند دیوایس‌های اپلی خود را همزمان کنترل کند. گزینه Universal Control را می‌توانید از طریق تب AirPlay & Handoff در تنظیمات پیدا کنید.

Universal Control-باز شدن Face ID با ماسک، بدون نیاز به اپل واچ

تاریخ انتشار iOS 15.4

اگر الگوی اپل برای ارائه نسخه‌های iOS را در نظر بگیریم، می‌توانیم زمان انتشار نسخه رسمی iOS 15.4 را پیش بینی کنیم. نسخه آزمایشی فعلی (iOS 15.4) تقریبا همزمان با نسخه آزمایشی iOS 14.5 که در سال ۲۰۲۱ اپل آن را منتشر کرد عرضه شده است. پس با توجه به زمان نسخه رسمی آن،‌ می‌توان پیش بینی کرد تا پایان ماه آوریل (۱۰ اردیبشهت ۱۴۰۱) نباید منتظر نسخه نهایی iOS 15.4 باشیم.

بیشتر بخوانید: مشکلات iOS 15 و روش حل آنها

فرشاد مرعشیان

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *