آیفون ۱۴ بدون سیم کارت.

آیفون 14

آیفون ۱۴ به احتمال زیاد دچار تغییرات زیادی خواهد شد. حداقل ما این انتظار  را داریم.  یکی از این تغییرات طبق شایعات به سیم کارت مربوط خواهد شد. گویا قرار است برخی از مدل‌های آیفون ۱۴ از eSIM  پشتیبانی کنند. eSIM   یک سیم کارت دیجیتال است و از سیم کارت فیزیکی خبری نخواهد بود.

آیفون‌های فعلی هم از سیم کارت دیجیتالی پشتیبانی می‌کنند ولی سیم کارت فیزیکی در آنها  همچنان به عنوان سیم کارت اصلی به شمار می‌رود.

آیفون برای اولین بار در  مدل XS و XS MAX از فناوری  eSIM  پرده برداری کرد.

سیم کارت دیجیتال آینده ارتباطات است.

در نهایت اپل به سوی سیم کارت‌های دیجیتال خواهد رفت. زمان آن مشخص نیست که دیگر شاهد حضور سیم کارت‌های دیجیتال نباشیم ولی این تغییر قطعی است.  این تغییر به احتمال زیاد از آیفون ۱۴ آغاز خواهد شد.

این تغییر برای گوشی‌های آینده خبر خوبی است. سیم کارت‌های دیجیتال مزایای زیادی دارند.  آنها فضایی اشغال نکرده  و جا را برای قطعات دیگر در گوشی‌ها باز می‌کنند.  و از نظر تئوری می‌توانند همزمان به چندین شبکه متصل شوند. برای افرادی که همواره در حال مسافرت هستند گزینه‌ای بسیار عالی است.

eSIM در ایران

تنها صحبتی که در مورد سیم کارت دیجیتال در ایران شنیده شد. به سال ۹۶ برمی‌گردد. ایران سل در خبری اعام کرد که استفاده از این تکنولوژی را به صورت آزمایشی آغاز کرده است. ولی بعد از آن دیگر هیچ خبری مبنی بر پیشرفت این پروژه شنیده نشد.

اما آیا برای ما در ایران مزایای eSIM قابل دسترس خواهد بود؟ چقدر زمان نیاز است تا تمامی  اپراتورها به این سیستم مجهز شوند؟ آیا آیفون۱۳ آخرین گوشی اپلی بود که برای ما مورد استفاده دارد؟ آیا خرید آیفون ۱۴ بی‌دلیل خواهد بود؟

تمامی این سوالات برای یافتن پاسخ به زمان نیاز دارند. ولی باید در نظر داشت که تکنولوژی سرعت بالایی دارد. آیفون ۱۴ کمتر از یکسال دیگر در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار