آخر هفته چی بازی کنیم؟ چهار بازی ترسناک و کوتاه

 آخر هفته چی بازی کنیم؟ چهار بازی ترسناک و کوتاه

آخر هفته چی بازی کنیم که به وقت زیادی نیاز نداشته باشد و در همین فرصت کم یک تا دو روزه که داریم بتوانیم از آن لذت ببریم؟ خب اگر طرفدار بازی‌های ترسناک باشید، می‌توانید سری بازی  The Dark Pictures Anthology را انتخاب کنید. این مجموعه بازی از چهار بازی ترسناک تشکیل و توسط شرکت Supermassive Games ساخته شده که روند روایی آنها شبیه به فیلم‌های ترسناک است. بازیکن در این بازی‌ها حق انتخاب دارد؛ به صورتی که هر انتخاب دارای اهمیت است و روند بازی را دچار تغییر می‌کند و این تغییرات برگشت‌پذیر نیستند.

تغییراتی که شما به عنوان بازیکن در سری دارک پیکچرز ایجاد می‌کنید روی زندگی باقی کاراکترهای بازی اثر می‌گذارد. برای مثال ممکن است یک تصمیم کوچک شما منجر به مرگ یکی از کاراکترها شود و آن شخص برای همیشه در بازی از دست می‌رود. این که تصمیم شما عواقبی را در پی خواهد داشت به ترسناک‌تر شدن بازی کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: نقد و بررسی “بازی الدن رینگ”

مجموعه  دارک پیکچرز از بازی‌های زیر تشکیل شده است:

  • بازی Man of Medan ساخت سال ۲۰۱۹
  • بازی Little Hope ساخت سال ۲۰۲۰
  • بازی House Of Ashes ساخت سال ۲۰۲۱
  • `بازی Devil in Me ساخت سال ۲۰۲۲

man if medan

آخر هفته چی بازی کنیم: بازی Man Of Medan

بازی Man of Medan اولین بازی از چهارگانه Dark Pictures است. در این بازی به صورت همزمان نقش چند نفر را ایفا خواهید کرد. تمرکز اصلی داستان روی چهار دانشجو و کاپیتان یک قایق به نام Duke of Milan است که قصد دارند برای دیدن لاشه یک هواپیمای جنگی که از  زمان جنگ جهانی دوم سقوط کرده است به اعماق اقیانوس آرام جنوبی بروند.

قهرمانان این داستان ترسناک در مسیر خود بعد از دیدن هواپیما، با چند دزد دریایی مدرن مواجه می‌شوند. آنها توسط دزدان دریایی وادار می‌شوند که به سفری برای پیدا کردن چیزی به نام طلای مانچوری بروند. داستان اصلی بازی از جایی آغاز می‌شود که در میان اقیانوس آرام به یک کشتی قدیمی، ترک شده و در حال غرق شدن می‌رسند که خدمه  و افراد آن همگی به طرز وحشتناکی جان خود را از دست داده‌اند. همراه دزدان دریایی برای بدست آوردن طلای مانچوری وارد کشتی می‌شوند و از این به بعد شاهد اتفاقات ترسناک و تصاویری از موجوداتی فرا انسانی خواهیم بود.

آخر هفته چی بازی کنیم: بازی Man Of Medan

بازی Man of Medan دارای زاویه دوربین سینمایی و سوم‌شخص است. زاویه دوربین در راهرو های تنگ، تاریک و نمور یک کشتی دوران جنگ جهانی دوم که هر لحظه ممکن است چارچوب آن از هم بپاشد به ترسناک بودن بازی کمک شایانی کرده است. در بسیاری از موارد دوربین بازی به صورتی است که انگار شخصی در حال تماشا کردن شما است.

در بازی Man of Medan به جز راه رفتن و در مواقعی تند راه رفتن، گزینه دیگری وجود ندارد. تمامی لحظات مهم بازی به دقت شما نیاز دارد. برای مثال ممکن است بازی از شما بخواهد برای اینکه سر نخورید کلید X را چندین بار به سرعت بزنید؛ یا اینکه قبل از دیده شدن توسط دشمنان بازی، جای قایم شدن خود را با استفاده از آنالوگ‌های گیم پد سریع مشخص کنید. سبک این بازی به هیچ عنوان مانند یک بازی اکشن نیست در نتیجه ممکن است ابتدای بازی، گیمپلی آن برای شما عجیب باشد. در این بازی مهمترین فاکتور گیمپلی، انتخاب‌هایی است که در روند داستان بازی سر راه شما قرار می‌گیرند. شما به عنوان بازیکن سر دوراهی قرار خواهید گرفت.همواره با خود در چالش خواهید بود که احساسی عمل کنید یا مسیر منطق را پیش بگیرید.

بازی Man of Medan برای پلتفرم‌های PS4 – PS5 -Xbox X/S-PC-xbox One و نینتندو Switch عرضه شده است.

بازی Little Hope ساخت سال ۲۰۲۰

بازی Little Hope ساخت سال ۲۰۲۰

بازی Little Hope دومین بازی از مجموعه Dark Pictures است. این بازی  در شهری تخیلی در ماساچوست آمریکا به نام Little Hope روایت می‌شود. بازی در مورد چهار دانش‌آموز دبیرستانی است که به همراه معلم‌شان به اردو می‌روند. اتوبوس در مسیر اردو،  تصادف کرده و دانش‌آموزان بعد از خارج شدن از اتوبوس، خود را در شهری به نام Little Hope می‌یابند؛ در آن گرفتار  و در راه تلاش برای خروج از این شهر  توسط شیاطین جهنمی تعقیب می‌شوند. این شیاطین ظاهر خود را طبق نحوه کشته شدن افراد شهر در  دوره تاریخی مهاجرت به آمریکا تغییر می‌دهند.

بازی Little Hope نیز مانند شماره قبلی دارک پیکچرز، بر اساس سیستم تصمیم‌گیری و انتخاب بنا شده است. تصمیمات شما داستان بازی را پیش برده و در آن تغییر ایجاد می‌کند. گیمپلی بازی نسبت به شماره قبلی یعنی Man of Medan تغییری نداشته و همان روند و مکانیک را پیش برده است. در واقع بازی Little Hope تنها از نظر داستان متفاوت است. در گوشه و کنار محیط هر دو بازی، تصاویری وجود دارند که با پیدا کردن آنها می‌توانید برخی از اتفاقاتی که می‌تواند در آینده برای کاراکترها بیافتد را از پیش ببینید و با انتخاب درست دیالوگ و گرفتن تصمیم درست از آن جلوگیری کنید.

در پاسخ به این سوال که آخر هفته چی بازی کنیم، باید بگویم که بازی‌ Little Hope  مانند بازی قبلی می‌تواند برای آخر هفته یک گزینه مناسب باشد زیرا که گیمپلی آن طولانی نیست و به زودی تمام می‌شود، ولی گیمپلی کوتاه آن به این معنی نیست که ارزش چندبار بازی کردن را ندارد. شما به راحتی می‌توانید بازی‌های دارک پیکچرز را چندین بار بازی کنید زیرا که بنا به انتخاب‌های شما پایان بازی تغییر خواهد کرد و رسیدن به بهترین پایان بازی، به راحتی و در بار اول به دست نخواهد آمد؛ یا حداقل امکان آن بسیار کم است.

بازی Little Hope برای پلتفرم‌های PS4 – PS5 -Xbox X/S-PC-Xbox One عرضه شده است.

آخر هفته چی بازی کنیم : بازی  House Of Ashes

آخر هفته چی بازی کنیم؟ بازی House Of Ashes

سومین بازی از مجموعه دارک پیکچرز، سال ۲۰۲۱ با نام House of Ashes منتشر شد. این بازی مکانیک، گیمپلی و سبک دو بازی قبل را ادامه داده است. سبک بازی در واقع به عنوان Interactive drama شناخته می‌شود. در این سبک، داستان بازی به طور کامل مشخص نشده و شما با در اختیار داشتن کاراکترها و قدرت انتخاب، داستان نهایی بازی را رقم می‌زنید.

داستان بازی House of Ashes از جایی شروع می‌شود که چهار سرباز آمریکایی همراه با یک فرد عراقی عضو گارد جمهوری عراق، بعد از حمله گروهی از عراقیان و درگیری با آنها، به معبدی زیرزمینی مربوط به دوره اکدیان و آشوریان سقوط می‌کنند. هدف بازی فرار از این معبد تو در تو و نجات پیدا کردن از موجوداتی خون‌آشام است که محیط معبد را در اختیار خود قرار داده‌اند.

داستان بازی سوم از مجموعه Dark Pictures از کتاب At the Mountains of Madness نوشته نویسنده بزرگ و مشهور، آقای H.P, Lovecraft، فیلم Predator و فیلم The Descent به صورت مستقیم تاثیر گرفته است. اگر طرفدار آثار لاو کرفت و دو فیلم گفته شده هستید، بی‌شک از بازی House of Ashes در  وقت آزاد آخر هفته، لذت خواهید برد.

 

house of ashes gameplay

از اساسی‌ترین نکات و اهداف بازی مدیریت روابط بین کاراکترهای بازی در شرایط دشوار تصمیم‌گیری است. می‌توانید در این بازی مراقب افراد باشید و از جان و سلامت تمامی کاراکترها حفاظت کنید یا اینکه تنها به فکر نجات خود باشید.

یکی از تغییراتی که House of Ashes نسبت به دو شماره پیشین داشته، قابلیت کنترل ۳۶۰ درجه دوربین بازی است. در دو بازی قبلی، دوربین کاملا ثابت بود و حس نا امنی بیشتری را القا می‌کرد. تغییر دیگر، قابلیت انتخاب درجه سختی بازی است. شما می‌توانید به ترتیب آسان به سخت گزینه‌های Challenging ،Forgiving و Lethal را انتخاب کنید. در بازی House of Ashes قدرت کنترل شرایط بازی بیشتر از قبل شده است.

مکانیک بازی مانند دو بازی قبلی به شما اجازه می‌دهد بین دیالوگ‌ها و پاسخ‌ها قدرت انتخاب داشته باشید. در بسیاری از مواقع باید حواس خود را جمع کرده و منتظر فرمان‌هایی از سوی بازی باشید و آنها را اجرا کنید. برای مثال گاهی بازی از شما می‌خواهد با زدن کلید x از حمله در حال وقوع جا خالی دهید. باید در زمانی محدود و به سرعت آن فرمان را اجرا کنید در غیر این صورت، کاراکتر برای همیشه جان خود را از دست خواهد داد. بازی House of Ashes به عنوان یکی از بهترین بازی‌های مجموعه شناخته می‌شود.

بازی House of Ashes برای پلتفرم‌های PS4 – PS5 -Xbox X/S-PC-Xbox One عرضه شده است.

بازی Devil in Me ساخت سال 2022

بازی Devil in Me ساخت سال ۲۰۲۲

چهارمین و آخرین شماره از مجموعه Dark Pictures و همچنین آخرین بازی در مقاله آخر هفته چی بازی کنیم این هفته بازی Devil in Me است.

داستان واقعی بازی Devil in Me در مورد یک قاتل سریالی در سال ۱۸۸۷ میلادی است که با ساختن یک هتل و قرار دادن تله‌های گوناگون در آن قربانیان خود را می‌کشته است. در زمان حال پنج نفر مستندساز که قصد ساخت سریالی درباره این هتل و قاتل سریالی را دارند، به هتلی واقع در یک جزیره که در واقع بدل همان هتل معروف است، برای فیلمبرداری سریال مستند خود دعوت می‌شوند. چیزی نمی‌گذرد که متوجه می‌شوند جانشان در خطر است و باید قبل از اینکه کشته شوند از جزیره و هتل فرار کنند.

خرید کنسول پلی استیشن ۵ سونی از فروشگاه دی‌جی‌لند

گیمپلی بازی نسبت به سه شماره قبلی بازی، تغییرات بزرگی داشته است. برای مثال برای هر کاراکتر منوی Inventory در نظر گرفته شده است. اینبار در شماره چهارم، کاراکترها می‌توانند برای رسیدن به اهداف خود و حل کردن پازل‌ها از ابزار استفاده کنند. توانایی دویدن، پریدن و بالا رفتن نیز به شخصیت‌ها اضافه شده است.

تمامی تصمیماتی که در بازی Devil in Me گرفته می‌شود با داشتن سیستم Butterfly effect روی جریان بازی و ارتباطات شما تاثیر می‌گذارد. در واقع تمامی کارهایی که انجام می‌دهید به اتفاقی دیگر منجر می‌شود؛ پس باید در کوتاه‌‌ترین زمان ممکن، بهترین تصمیم را بگیرید. مانند سه بازی دیگر، تصمیمات شما می‌توانند احساسی یا منطقی باشند.

در هر قسمت از بازی‌های Dark Pictures از صورت و صدای بازیگرانی مانند Jessie Buckley، Shawn Ashmore، Will Poulter و Ashley Tisdale استفاده شده است تا به سینمایی شدن حس این بازی‌ها کمک شود.

بازی Devil in Me برای پلتفرم‌های PS4 – PS5 -Xbox X/S-PC-Xbox One عرضه شده است.

و در آخر

بازی‌های دارک پیکچرز در واقع فیلم‌هایی هستند که به شما قدرت انتخاب می‌دهند تا داستان را به بهترین و یا بدترین شکل ممکن به سرانجام برسانید. این ایده که شما در حال کنترل کردن یک فیلم هستید بسیار جذاب است و می‌تواند آخر هفته زیبایی را برای شما به همراه داشته باشد.

بیشتر بخوانید: بازی Horizon Forbidden West افق غرب ممنوعه

علیرضا چرمچی

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *