خرید گوشی آیفون: در سال ۲۰۲۱ کدام گوشی اپل برای شما مناسب است

BEST IPHONES IN 2021

خرید گوشی آیفون با عرضه شدن مدل‌های جدید برای خیلی از طرفداران اپل تبدیل به چالش شده زیرا که انتخاب سخت‌تر از گذشته است.

سری جدید گوشی‌های اپل شامل چهار مدل می‌شود. آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ پرو، آیفون ۱۳ پرو مکس و آیفون ۱۳ مینی این سری را تشکیل می‌دهند. این چهار گوشی نسبت به مدل‌های قبلی دارای پردازنده و عمر باتری بهتری هستند.

همچنین دوربین‌ها تغییراتی رو به پیشرفت داشته‌اند. صفحه نمایش نیز برای اولین بار۱۲۰ هرتزی شده است. شاید در نظر کاربر برای خرید گوشی آیفون، تغییرات خیلی به چشم نیایند، ولی خانواده آیفون ۱۳ بی‌شک قوی‎ترین خانواده بین گوشی‌های اپل است.

بهتر بودن سری آخر گوشی‌های اپل، دلیل بر بهترین انتخاب بودن برای خرید گوشی بین طرفداران و کاربران نیست. اپل برای سال‌ها مدل‌های قبلی را به روز نگه می‌دارد. پس برای خرید گوشی آیفون انتخاب‌های مناسب زیادی خواهیم داشت.

با توجه به این که گوشی‌های اپل معمولا گران‌ترین انتخاب بین گوشی‌های بازار هستند، قیمت، یکی از مهم‌ترین مسایلی است که برای خرید گوشی آیفون به آن فکر می‌کنیم. همیشه بهتر است به نیاز خود و انتظاری که از یک گوشی داریم فکر کنیم. لزوما جدید بودن گوشی، بهترین بهانه برای خرید نیست. هر شخص، نیاز و انتظار خاصی از یک گوشی دارد و همیشه این انتظارات یکسان نیستند.

در این مقاله به بررسی بهترین انتخاب‌هایی که امسال برای خرید گوشی آیفون می‌توان داشت، می‌پردازیم.

خرید گوشی آیفون : انتخاب‌ها

خرید گوشی آیفون: در سال 2021 کدام گوشی اپل برای شما مناسب است

آیفون ۱۳ پرو مکس

این گوشی جذاب‌ترین و قدرتمندترین گوشی ارائه شده توسط اپل تا به امروز است. عمر باتری یکی از مشخصه‌های بارز این گوشی است. در تاریخ گوشی‌های آیفون، این گوشی بهترین دوام باتری را دارد.

دوربین نیز پیشرفت‌های چشمگیری داشته است. یکی از خصوصیات دوربیت آیفون ۱۳ پرو مکس، ثبت کردن تصویرهای بسیار شفاف در نور کم است. خرید گوشی آیفون ۱۳ پرو مکس، برای افرادی که میل به پرداخت هزینه بالا برای گوشی دارند، به راحتی بهترین انتخاب است.

دلایل خرید:

به روزرسانی‌های چشمگیر

عمر باتری فوق العاده

دلایل عدم خرید:

حالت سینمایی در فیلمبرداری بسیار ساده است

خرید گوشی آیفون: در سال 2021 کدام گوشی اپل برای شما مناسب است

آیفون ۱۳

در این گوشی شاهد تغییرات بزرگ و شگفت آوری نیستیم. می‌توان گفت نسبت به نسخه پیشین خود یعنی آیفون ۱۲ از هر جهت بهتر شده است. عمر باتری بهبود یافته است. آیفون ۱۳ از صبح تا آخر شب همراه شما خواهد بود. البته در آیفون ۱۳ پرو مکس دوام باتری بهتر است.

ناچ در صفحه نمایش از نسخه قبلی کوچک‌تر شده است. با توجه به وجود پردازنده A15 bionic تا ۵۰ درصد افزایش سرعت در عملکرد را شاهد هستیم. البته در این گوشی خبری از صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی نیست.

دلایل خرید:

باتری قدرتمند

قطعات قدرتمند

دلایل عدم خرید:

تغییرات ظاهری ناچیز

نداشتن صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی

خرید گوشی آیفون: در سال 2021 کدام گوشی اپل برای شما مناسب است

آیفون ۱۳ پرو

این گوشی دارای تمامی نقاط ضعف و قدرت آیفون ۱۳ پرو مکس است. باتری بسیار قدرتمند یکی از مشخصه‌های آیفون ۱۳ پرو است. با داشتن قدرت چیپست A15 bionic یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید گوشی آیفون خواهد بود.

 ناگفته نماند که این پردازنده بالاترین سرعت و قدرت در گوشی‌های اپل و حتی بین گوشی‌های اندرویدی را دارد. صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی رسما با این مدل، جای خود را در خانواده اپل باز کرده است. این گوشی نسخه کوچکتر آیفون ۱۳ پرو مکس است.

دلایل خرید:

باتری قدرتمند

عملکرد بی‌نظیر

دلایل عدم خرید:

تغییرات ناچیز طراحی

آیفون SE2020

این گوشی در فروردین و اردیبهشت پارسال به بازار عرضه شد. به نظر شبیه به مدل‌های قدیمی‌تر آیفون است. ولی این گوشی تنها از نظر ظاهر به روز نیست. در واقع طراحی آیفون SE2020 مشابه آیفون ۸ است. ولی از پردازنده A13 bionic و مشخصات سری ۱۱ بهره برده است.

همچنین برخلاف گوشی‌های اخیر آیفون، دارای touch ID است. این گزینه در زمان پاندمی کرونا بسیار کارآمد است. با استفاده از touch ID نیازی به برداشتن ماسک نخواهد بود. اگر در پی خرید گوشی آیفون هستید و علاقه‌ای به پرداخت هزینه‌های بالا ندارید. آیفون SE2020 گزینه مناسبی برای شماست.

دلایل خرید:

قیمت فوق العاده ارزان

وزن بسیار سبک

دلایل عدم خرید:

عمر باتری می‌توانست بیشتر باشد

تکنولوژی قدیمی صفحه نمایش

آیفون 12

آیفون ۱۲

این گوشی اختلاف قیمت مشخصی که با آیفون ۱۱ دارد. این اختلاف قیمت کاملا بر حق است زیرا که گزینه‌ها و بهبود‌های زیادی نسبت به آیفون ۱۱ داشته است. مشخصات این گوشی تا دو یا سه سال بعد نیز حرف برای گفتن خواهد داشت.

با اینکه تکنولوژی ۵G هنوز به طور کامل جای خود را بین مردم باز نکرده است، آیفون ۱۲ از آن بهره‌مند شده است. داشتن تکنولوژی ۵G نشانه دیگری است که این گوشی مدت زمان زیادی بین کاربران خواهد ماند.

دلایل خرید:

صفحه نمایش با کیفیت OLED

دارای تکنولوژی ۵G

دلایل عدم خرید:

دوربین‌ها تفاوت چندانی با نسخه پیشین ندارند

عمر باتری بسیار معمولی است.

خرید گوشی آیفون: در سال 2021 کدام گوشی اپل برای شما مناسب است

آیفون ۱۲ پرو مکس

زمانی بهترین گزینه برای خرید گوشی آیفون بود. سری ۱۲ آیفون یکی از بهترین گزینه‌های بازار هستند. آیفون ۱۲ پرو مکس، تمام مشخصات خوب این سری را بهتر کرده است. ولی چرا در پایین لیست بهترین گزینه‌ها برای خرید گوشی آیفون قرار گرفته است؟ زیرا قیمت این گوشی همچنان گران و سایز آن بزرگ است. آیفون ۱۲ پرو مکس با صفحه نمایش ۶٫۷ اینچی، برای تمامی کاربران مناسب نباشد. این گوشی به سختی در جیب جا می‌شود.

دلایل خرید:

عمر باتری

دوربین قوی

دلایل عدم خرید:

سایز بزرگ

دوربین تفاوت چندانی با آیفون ۱۲ پرو ندارد

خرید گوشی آیفون: در سال 2021 کدام گوشی اپل برای شما مناسب است

آیفون ۱۲ مینی

اپل توسط این گوشی، اولین مدل از سری گوشی‌های مینی خود را روانه بازار کرد. تقریبا تمام مشخصاتش با آیفون ۱۲ یکی است ولی سایز گوشی به صورت قابل توجهی کاهش یافته است.

کاملا همه چیز آیفون ۱۲ مینی مشابه آیفون ۱۲ نیست. برای مثال سرعت شارژر بی‌سیم کند‌تر از آیفون ۱۲ است.

از مزایای این گوشی، سایز کوچک و صفحه نمایش با کیفیت آن است.  اگر از طرفداران گوشی‌های کوچکتر با مشخصات قوی هستید، بهتر است این مدل را برای خرید انتخاب کنید. همیشه برای خرید گوشی آیفون گزینه‌های مناسبی وجود دارد.

دلایل خرید:

طراحی زیبا و کوچکتر

صفحه نمایش فوق العاده

دلایل عدم خرید:

عمر باتری خیلی بالا نیست

۶۴ گیگابایت حافظه کمی است

خرید گوشی آیفون: در سال 2021 کدام گوشی اپل برای شما مناسب است

آیفون ۱۲ پرو

این مدل از آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مینی پیشرفته‌تر، گران‌تر، دارای مشخصات سخت‌افزاری و دوربین بهتر است.

مقدار رم در این گوشی از ۴ به ۶ ارتقا داشته است. اگر قصد ویرایش ویدیو با گوشی را دارید، این گوشی خوش ساخت گزینه بسیار مناسب برای خرید گوشی آیفون است

دلایل خرید:

رنگ‌های متنوع برای انتخاب

صفحه نمایش شفاف

دلایل عدم خرید:

نداشتن شارژر در جعبه

عملکرد باتری می‌توانست بهتر باشد.

خرید گوشی آیفون: در سال 2021 کدام گوشی اپل برای شما مناسب است

آیفون ۱۱

ممکن است این گوشی از بهترین مشخصات گوشی‌های اپل بهره‌مند نباشد ولی بی شک از پرچمدار ارزان قیمت اپل یعنی آیفون XR به مراتب بهتر است.

قبل از معرفی آیوفن ۱۲ و ۱۳، این گوشی محبوب طرفداران اپل بود. اگرچه ماژول دوربین آیفون ۱۱ از لنز تله فوتو بی بهره مانده است. ولی لنز اصلی و فوق عریضش تمامی مشخصات یک عکس خوب را برای کاربر به ارمغان می‌آورد.

نداشتن صفحه نمایش OLED باعث نا امید شدن بسیار از طرفداران اپل شد. ولی این خود یک قابلیت شمرده می‌شود. زیرا که عمر باتری را در آیفون ۱۱ بالاتر برده است. رم این گوشی ۴ است که از نسخه پیشین خود ۱ گیگابایت بیشتر شده است. خرید گوشی آیفون ۱۱ هنوز یک انتخاب مناسب است.

دلایل خرید:

قیمت مناسب

دلایل عدم خرید:

صفحه نمایش LCD

ماندن اثرانگشت روی صفحه پشت گوشی

خرید گوشی آیفون: در سال 2021 کدام گوشی اپل برای شما مناسب است

آیفون ۱۱ پرو

این گوشی نسبت به آیفون ۱۱ پیشرفت‌هایی دارد. ولی با در نظر گرفتن قیمتی که دارد لزوما به این معنی نیست که گوشی بهتری است.

سایز کوچکتر این گوشی نسبت به آیفون ۱۱ باعث می‌شود که استفاده از آن راحت‌تر باشد. در ضمن آیفون ۱۱ پرو، تنها گوشی آیفون بازار با قیمتی نسبتا مناسب است که سه دوربین دارد.

دلایل خرید:

پیشرفت چشمگیر دوربین‌ها

بهبود عملکرد باتری

دلایل عدم خرید:

شباهت ظاهری به آیفون XR

تغییرات نسبتا کم در مقابل آیفون ۱۱

 کدام آیفون بهترین است

بی‌شک آخرین مدل، بهترین مدل خواهد بود. ولی در نهایت نیاز شماست که بهتر بودن یک گوشی را مشخص می‌کند. اگر صفحه نمایش بزرگ برای شما اهمیت دارد، مدل پرو مکس، اگر سخت‌افزار قدرتمند را در سایزی کوچکتر میخواهید، مدل پرو  و اگر قیمت کمتر مد نظر شماست، مدل استاندارد یا مینی را انتخاب کنید.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار