آنچه از فیلم جدید اسکورسیزی «قاتلان ماه کامل» می دانیم

آنچه از فیلم جدید اسکورسیزی «قاتلان ماه کامل» می دانیم، نقد و بررسی فیلم قاتلان ماه کامل

مارتین اسکورسیزی ۸۰ ساله فیلم جدیدش «قاتلان ماه کامل» را به زودی به نمایش درخواهد آورد. او هواداران خود را بعد از «مرد ایرلندی» زیاد در انتظار نگه نداشته و به زودی فیلم جدیدش را عرضه خواهد کرد. این اثر محصول مشترک پارامونت پیکچرز و Apple TV+ خواهد بود.

در اثر جدید مارتین اسکورسیزی جسی پلمونز، رابرت دنیرو و لئوناردودیکاپریو به ایفای نقش می‌پردازند. تهیه کنندگی قاتلال ماه کامل را نیز دیکاپریو برعهده دارد. اخبار  و شایعات زیادی تا کنون در خصوص فیلم Killers Of The Flower Moon درز پیدا کرده است. در ادامه برخی از این اخبار را با هم مرور می‌کنیم.

قاتلان ماه کامل فیلمی وسترن

مارتین اسکورسیزی بعد از فیلم پر سر و صدا، فوق‌العاده و پرستاره «مردان ایرلندی» با حماسه دیگری بازمی‌گردد. این فیلم درمورد قتل‌های اسرار آمیزی است که در یک قبلیه رخ می‌دهد. فیلم قاتلان ماه کامل به گفته اسکورسیزی یک گزارش تاریخی گسترده خواهد بود که هرگز از مسائل به راحتی عبور نخواهد کرد. جزییات این اثر هنوز در جایی عنوان نشده است. اما می‌دانیم چه کسی قرار است نقش اصلی را بازی کند.

قاتلان ماه کامل بر اساس کتاب دیوید گرن

فیلم جدید اسکورسیزی قتل‌هایی که در منطقه اوساج اتفاق افتاده است؛ را روایت می‌کند. مبنای فیلمنامه این اثر بر اساس یک کتاب غیرداستانی با نام Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the  است.

 

 

قاتلان ماه کامل

 

 

دیوید گرن نویسنده کتاب در کارنامه خود «شهر گمشده  z: داستان وسوسه کشنده در آمازون» را دارد که برای او چند جایزه را به ارمغان آورده و بر اساس آن فیلمی به همین نام اقتباس شده است. از دیگر کتاب‌های گرن در همین ژانر می‌توان از «شیطان و شرلوک هولمز: قصه‌های قتل، جنون و وسواس» نام برد.

اریک راث  نویسنده‌ای است که فیلمنامه این کار را برای اسکورسیزی نوشته است. با فرض اینکه این فیلم بتواند موفقیت کتاب را به دست بیاورد؛ اسکورسیزی بار دیگر در دنیای پرزرق و برق سینما خوش خواهد درخشید.

جسی پلمونز در نقش اصلی: نقشی که برای دیکاپریو نوشته شد

جسی پلمونز در چند سال اخیر با بازی در  سریال‌های «فارگو» و «برکینگ بد» و همچنین فیلم‌های «شب بازی»، «دیگر مردم»، «استاد»، «معاون»، «من به پایان دادن چیزها فکر می‌کنم» و «مرد ایرلندی»  به سرعت در حال پیشرفت بوده است.

او حالا این فرصت را پیدا کرده است که به عنوان بازیگر نقش اول یکی از بزرگترین کارگردان‌های تاریخ به ایفای نقش بپردازد. گفته می‌شود این نقش پیش از این برای لئونارد دیکاپریو بازیگر برنده اسکار نوشته شده بود. اما سرانجام پلمونز جای او را برای بازی در این نقش گرفت. او در این فیلم در نقش یک مامور ارشد اف‌بی‌آی ظاهر شده است که درباره‌ قتل‌ اعضای قبیله‌ اوسیج جستجو می‌کند. باید به انتظار نشست تا ببینیم آیا او می‌تواند به اندازه دیکاپریو از پس هر نقشی بربیاید؟

ظاهرا بین لئوناردو دی کاپریو و اریک راث در مورد فیلمنامه بحث شده است

از نظر ماهیت، فیلم‌سازی فرایندی مشترک و تیمی است. همان‌طور که گفته شد؛ این روند همکاری همیشه به خوبی و بدون دردسر پیش نمی‌رود. در حقیقت بیشتر اوقات مشکلاتی به وجود می‌آید که روند کار را کند می‌کند.

گفته می‌شود در زمان پیش تولید فیلم «قاتلان ماه کامل» زمانی که فیلمنامه نوشته شده بود؛ دیکاپریو نسبت به نقش فرعی که قرار بود در آن بازی کند اعتراضاتی داشت. او که هم‌زمان تهیه کننده این اثر نیز است؛ به اریک راث پیشنهاد داد که این نقش فرعی را بازنویسی کند و فرصت بیشتری به این شخصیت بدهد. راث در مورد این اتفاق می‌گوید: ما با هم بحث کردیم و من تا حدی استدلال‌های او را پذیرفتم و او نیز تا حدی استدلال‌های من را پذیرفت بنابراین با هم به سازش رسیدیم.

در نهایت فیلمنامه به دست آمده آن فیلمنامه‌ای نیست که اریک راث برنده اسکار برای فارست گامپ در نظر داشت. اما در مجموع توانسته است نظر کل تیم را به خود جلب کند.

 

فیلم اسکورسیزی

 

بازیگران Killers Of The Flower Moon

علاوه بر جسی پلمونس و لئوناردو دی کاپریو، مارتین اسکورسیزی برای پروژه جدیدش از رابرت دنیرو و لیلی گلدستون استفاده کرده است. در فیلم قبلی اسکورسیزی یعنی «مرد ایرلندی» نیز مانند بسیاری از کارهای او رابرت دنیرو حضور داشت و به عنوان تهیه کننده نیز او را همراهی می‌کرد.

دنیرو پیش از این در «رفقای خوب»، «راننده تاکسی»،«کازینو»، «نیویورک نیویورک» «گاو خشمگین» و «سلطان کمدی» برای اسکورسیزی جلوی دوربین رفته است. یک سال پس از Irish man باید منتظر بمانیم تا فیلم حاصل همکاری این هنرمند بزرگ را ببینیم. او در نقش ویلیام هیل، یک دامدار قدرتمند که مظنون اصلی تحقیقات FBI درباره‌ قتل‌های اوسیج است بازی می‌کند.

 لیلی گلدستون نیز سال پیش در فیلم تحسین شده «اولین گاو» به ایفای نقش پرداخت. دی‌کاپریو نیز در نقش ارنست برکهارت، خواهرزاده‌ ویلیام ایفای نقش می‌کند. علاوه بر چهار بازیگر مشهوری که تا کنون نام بردیم در قاتلان ماه کامل بازیگرانی بومی از جمله «تانتو کاردینال»، «کارا جید مایرز»، «جین کالینز»، «جیلین دیون» نیز ایفای نقش خواهند کرد.

 

 

فیلم قاتلان ماه کامل

 

 

مشورت مارتین اسکورسیزی و لئوناردو دیکاپریو با رهبران  اوساج

همان‌طور که سرانجام پس از طی مراحل طولانی پیش تولید، فیلم  رو به جلو حرکت می‌کرد، مارتین اسکورسیزی و لئوناردو دیکاپریو برای دریافت بازخورد و گرفتن مشورت با رهبران اوساج  تماس گرفتند. طبق اخبار منتشره در Osage News  هنرمندان تیم قاتلان ماه کامل در منطقه حفاظت شده و موزه حیات وحش Woolaroc دیدار کردند تا درمورد این فیلم به گفتگو بنشینند. اسکورسیزی برای گنجاندن فرهنگ صحیح این منطقه در فیلم و همین‌طور زبان آن‌ها به آنجا سفر کرد.

بودجه ساخت قاتلان ماه کامل ۲۰۰ میلیون دلار ارزیابی شد

مارتین اسکورسیزی هرگز فیلم کم خرج نساخته است. طی دهه گذشته این فلیمساز فیلم‌هایی با بودجه ۵۰ (سکوت) تا ۲۵۰ میلیون دلار (مرد ایرلندی) به روی پرده برده است. با توجه به قیمتی که برای فیلم قاتلان ماه کامل اعلام شده Killers Of The Flower Moon نیز از جمله این فیلم‌های گران قیمت و پرهزینه خواهد بود.

بیراهه نیست اگر بیندیشیم که از دلایل اصلی پرهزینه ‎بودن قاتلان ماه کامل حضور بازیگرانی با دستمزد بالا باشد. خبرها حاکی از آن است که دی‌کاپریو  برای این فیلم حدود ۲۰ میلیون دلار و دنیرو حدود ۱۵ میلیون دلار دستمزد خواهند گرفت. از طرفی هم دستمزد خود اسکورسیزی نیز نزدیک به ۲۰ میلیون دلار است.

چنان که انتظار داریم چنین بودجه سنگینی را برای فیلمی که ابرقهرمانی نیست صرف نمی‌کنند.  اما Apple TV + موافقت کرده است در همکاری با پارامونت پیکچرز این پروژه را به عهده بگیرد.

 

 

Killers Of The Flower Moon

 

 

تولید فیلم اسکورسیزی اواخر بهار یا اوایل تابستان

اگرچه آماده کردن مقدمات فیلم قاتلان ماه کامل بسیار زمان بر بوده است. وجود تاخیرهای زیادی که در اتمام فیلمنامه وجود داشت و همه‌گیری کوید ۱۹ از عواملی است که زمان پیش تولید را طولانی کرده است. اما انتظار می‌رود طی چند ماه آینده روند تولید «قاتلان ماه کامل» آغاز شود. به طور دقیق‌تر طبق اخبار مارتین اسکورسیزی در ماه مه این فیلم‌برداری آغاز شده است.

پیش‌بینی می‌شود فیلم‌برداری Killer of the Flower Moon  چند ماه طول بکشد و تولید اواخر تابستان به پایان  برسد.  البته مدت زمان فیلم‌برداری با توجه به اندازه، دامنه و مقیاس فیلم قاتلان ماه کامل گسترده و گران قیمت جای تعجب نخواهد داشت.

فیلم قاتلان ماه کامل که اولین فیلم اسکورسیزی در ژانر وسترن خواهد بود کنجکاوی‌های فراوانی را بر انگیخته است. طبیعتا انتظار هواداران اسکورسیزی و حتی بازیگران فوق‌العاده این فیلم، انتظار سختی خواهد بود. باید برای این فیلم پرستاره به انتظار بنشینیم.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار