تکنولوژی جدید شارژر بی سیم شیائومی Mi Air Charge

شارژر بی سیم

شارژر بی سیم شیائومی گوشی شما را از آن سوی اتاق هم، شارژ شارژ می‌کند. در سال‌های اخیر بحث شارژرهای بی سیم از راه دور و بدون تماس بسیار داغ شده است. ولی راه حل‌های کاملی برای دسترسی به این نوع شارژر وجود نداشته و شامل بسیاری اما و اگر بوده است. ولی به تازگی شرکت چینی شیائومی از شارژر از راه دور خود پرده برداری کرده است. این شارژر توانایی شارژ کردن گوشی، بدون هیج کابل و پدی را دارد.

عملکرد شارژر بی سیم شیائومی

شارژر بی سیم شیائومی از دو روش اصلی مکان‌یابی فضایی و انتقال انرژی، برای شارژ کردن گوشی استفاده می‌کند. اگر در هر نقطه از اتاقی که شارژر در آن قرار دارد حضور داشته باشید، به راحتی می‌توانید گوشی خود را شارژ کنید.

تکنولوژی به کار رفته در این دستگاه برای شارژ کردن گوشی، داری آنتن‌هایی داخلی است. این آنتن‌ها توانایی انطباق پنج گانه امواج ، برای پیدا کردن دقیق‌ترگوشی و اتصال به آن را دارد. بعد از اتصال به گوشی برای شارژ کردن آن، آنتن‌های دستگاه امواج متمرکز الکترومغناطسیی را به گوشی ارسال می‌کند.

خرید شارژر گوشی

با این که شیائومی Mi Air Charge را معرفی کرده است، هیچ اطلاعاتی دیگری مبنی بر عرضه سراسری آن و این که قابل استفاده برای کدام یک از گوشی‌های هوشمند است، در دسترس نیست.

برای استفاده از شارژر بی سیم شیائومی، گوشی‌ها باید سیستمی مشابه شارژر بی سیم را به صورت مینیاتوری در خود داشته باشند. سیستمی که بتواند با یک آنتن مخصوص محل قرارگیری گوشی را به شارژر اعلام کند و گیرنده‌ای برای امواج دستگاه در خود داشته باشد که پس از دریافت، با استفاده از تکنولوژی همسو کننده جریان، امواج را به انرژی الکتریکی تبدیل کند.

 باید دید که سیاست ساخت گوشی‌های ارزان برای شیائومی بعد از ساخت گوشی‌های دارای این سیستم، به قوت خود باقی می‌ماند یا خیر.

سرعت شارژر

در حال حاضر به گفته این کمپانی  شارژر بی سیم شیائومی توان شارژ از راه دور با قدرت ۵ وات را دارد. این شرکت چینی می‌گوید هیچ مانعی در اتاق و تعداد گوشی‌های در حال شارژ، باعث کاهش سرعت شارژ نخواهد شد.

قیمت شارژر گوشی

به طور کلی از شواهد و گفته‌های شرکت شیائومی می‌توان برداشت کرد که  با داشتن این دستگاه برای شارژ کردن گوشی و گجت‌های دیجیتالی دارای سیستم شارژ از راه دور، تنها لازم است که در اتاق حضور داشته باشیم. جالب است بدانید درست بعد از معرفی این دستگاه توسط شیائومی، موتورلا نیز دستگاه مشابهی را به نمایش گذاشته است. ولی گویا گوشی تنها ۸۰ تا ۱۰۰ سانتی‌متر می‌تواند از شارژر فاصله داشته باشد.

موتورولا گفته است که این دستگاه توان شارژ هم‌زمان ۷ گوشی را دارد. به نظر می‌آید شارژر موتورلا دیرتر به بازار بیاید. تا کنون که بر روی کاغذ، شیائومی عملکرد جذاب‌تری دارد.

مرحله بعدی چیست؟

جدا از سوال همیشگی بر سر قیمت گوشی سوال‌های جالب دیگری نیز به وجود می‌آیند.  آیا سیستم‌های شارژ از راه دور فضای زیادی را در گوشی‌ها برای خود اشغال می‌کنند؟

آیا برای باتری گوشی ضرر ندارد؟ آیا به سرعت مناسبی در شارژ می‌رسند تا با شارژر کابلی رقابت کنند؟ آیا امواج این شارژرها برای بدن ما و موجودات زنده زیان بار نیستند؟ آیا این شارژرها با گوشی‌های برندهای دیگر سازگاری دارند؟

تنها زمان می‌تواند به این سوال‌ها و کارا بودن این تکنولوژی پاسخ دهد.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار