۷ نکته کلیدی برای بهبود باتری iPhone

iphone battery

تماشای ویدیو، وب گردی، واتس‌اپ و چک کردن اینستاگرام؛ همه اینها از جمله مواردی است که می‌تواند باتری آیفون شما را خیلی زود تمام کند. در ادامه ۷ راه را خواهیم گفت که باعث بالا رفتن طول عمر باتری آیفون شما می‌شوند.

سلامت باتری را چک کنید

طبیعی است که بعد از  مدت زمانی استفاده شما از گوشی‌ هوشمندتان، میزان ظرفیت باتری مثل روز اول نباشد. رفته رفته به مرور زمان این ظرفیت کمتر می‌شود. اما راه‌هایی برای کاهش این سرعت وجود دارد. ابتدا بهتر است این میزان ظرفیت را بررسی کنیم. برای چک کردن ظرفیت باتری آیفون، کار ساده‌ای در پیش دارید. وارد Settings و بعد Battery شوید. سپس Battery Health را انتخاب کنید.

در اینجا شما می‌توانید درصد سلامت باتری آیفون خود را ببینید. هر چه این عدد بالاتر باشد، باتری آیفون شما سالم‌تر است. البته تنها بر اساس این عدد نمی‌توان میزان سلامت باتری را تخمین زد. اگر این عدد ۸۰ درصد یا پایین‌تر است، به نظر وقت آن رسیده تا به فکر تعویض باتری باشید. در ادامه راهکار‌هایی برای بهبود عملکرد باتری، چه در زمان استفاده و چه در پس زمینه گفته شده است.  

Battery Health

۱- روشنایی صفحه نمایش را مدیریت کنید

بالا بودن نور صفحه نمایش می‌تواند به تنهایی عاملی باشد که باتری آیفون شما خیلی زود به اتمام برسد. می‌توانید از بخش Control Center نور صفحه را تنظیم کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای بهبود عملکرد باتری،‌ روشنایی خودکار را خاموش کنید. برای خاموش کردن این ویژگی، به Settings سپس Accessibility و بعد Display & Text Size بروید و با اسکرول کردن به پایین، Auto-Brightness را غیر فعال کنید.

Auto-Brightness

۲- از Dark Mode استفاده کنید

استفاده از حالت Dark Mode در صفحه نمایش‌های OLED می‌تواند منجر به کاهش مصرف باتری شود. اگر شما یکی از مدل‌های زیر را دارید توصیه می‌کنیم در حالت Dark Mode از آیفون خود استفاده کنید. (قابلیت Dark Mode از iOS 13 به بعد عرضه شد)

  • iPhone X
  • iPhone XS/XS Max/XR
  • iPhone 11/11 Pro/Pro Max
  • iPhone 12/12 Mini/12 Pro/12 Pro Max
  • iPhone 13/13 Mini/13 Pro/13 Pro Max

برای روشن کردن Dark Mode به Settings و بعد Display & Brightness بروید و در بخش APPERANCE گزینه Dark را فعال کنید.

Dark Mode

۳- از Low Power Mode غافل نشوید

این قابلیت می‌تواند در مواردی که شما به شارژر دسترسی ندارید و امکان شارژ آیفون خود را ندارید، خیلی به کار بیاید. به‌‌صورت پیش فرض زمانی که درصد باتری آیفون به ۲۰ درصد برسد، پیغام فعال کردن Low Power Mode را روی صفحه می‌بینید. اما اگر می‌خواهید زودتر از ۲۰ درصد آن را فعال کنید، وارد Settings بعد Battery شوید و گزینه Low Power Mode را روشن کنید.

Low Power Mode

۴- همگام‌سازی ایمیل‌ها را خاموش کنید

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در طول روز تعداد زیادی ایمیل دریافت می‌کنید، خاموش کردن این گزینه می‌تواند کمک شایانی به مصرف باتری شما داشته باشد. برای این کار به Settings بعد Mail و سپس Accounts بروید و در انتها گزینه Fetch New Data را انتخاب کنید. گزینه Push را غیر فعال و از پایین گزینه Manually را انتخاب کنید. بعد از انجام این کار برای اطلاع از ایمیل‌های جدیدی که برای شما ارسال شده، باید وارد اپ ایمیل شوید و سوایپ کنید. توصیه می‌کنیم اگر ایمیل‌ها برای شما اهمیت بالایی دارند، بعد از اینکه آیفون خود را به شارژر وصل کردید، مجدد تنظیمات را به حالت قبل برگردانید.

Email

۵- زمان قفل خودکار را کاهش دهید

قفل خودکار قابلیتی است که صفحه نمایش آیفون را بعد از مدت زمانی که مشخص کرده‌اید قفل می‌کند. این زمان می‌تواند از ۳۰ ثانیه باشد تا ۵ دقیقه. اگر می‌خواهید باتری بیشتری در طول روز داشته باشید، بهتر است زمان قفل خودکار را کاهش دهید. برای تنظیم این قابلیت، وارد Settings بعد Display & Brightness و بعد Auto-Lock شوید.

Auto-Lock

۶- اپلیکیشن‌های پرمصرف را شناسایی کنید

آیفون، کار شما را برای شناسایی اپلیکیشن‌های پرمصرف راحت کرده است. به Settings و بعد Battery بروید. در اینجا می‌توانید میزان مصرف اپلیکیشن‌های پرمصرف را در ۲۴ ساعت گذشته و همینطور ۱۰ روز گذشته مشاهده کنید. اگر اپلیکیشنی را در این لیست می‌بینید که آنقدر از آن استفاده نکرده‌اید که درون این لیست باشد، نشان می‌دهد که این اپ در پس زمینه مشغول به فعالیت بوده است. برای اینکه فعالیت پس زمینه آن را غیر فعال کنید، در همان Settings به General و بعد Background App Refresh بروید و گزینه اپلیکیشن دلخواه را خاموش کنید.

Applications Battery

۷- نوتیفیکیشن‌ها را محدود کنید

با دریافت هر نوتیفیکیشن صفحه نمایش آیفون شما روشن می‌شود و باتری مصرف می‌شود. با مدیریت نوتیفیکیشن‌ها می‌توان تا حدی در مصرف باتری صرفه جویی کرد. همه نوتیفیکیشن‌های  در اپ‌های مختلف برای ما اهمیت ندارند. بنابراین بهتر است نوتیفیکیشن‌های اپ‌هایی را که از اهمیت کمتری برای ما برخوردارند را خاموش کنیم.  برای اینکار به Settings بعد Notifications بروید و اپ دلخواه را انتخاب و گزینه Allow Notifications را غیر فعال کنید.

Notifications
اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.