۴ دلیلی که هنوز نمی توانید در حین پرواز تماس بگیرید

airplane-flying-clouds

اگر چه صنعت هوانوردی و فناوری در طول دهه‌ها پیشرفت چشمگیری داشته‌اند، هنوز هم نمی‌توانید در طول پرواز تماس برقرار کنید. اما واقعا چرا؟ سفر با هواپیما نه تنها ارزانتر و در دسترس‌تر از همیشه شده، بلکه بسیار امن‌تر و راحت‌تر نیز شده است. اما اگر یک چیز از روزهای اولیه پروازهای تجاری تغییر نکرده است، همین قانون سخت گیرانه ممنوعیت تماس‌ در طول پرواز است. هرچند نباید امید داشته باشید که این ممنوعیت به این زودی‌ها دست از سر ما بردارد.

Airplane

دلیل ممنوعیت تماس در طول پرواز چه بود؟

ممنوعیت تماس در طول پرواز از همان روزهای اول ورود تلفن‌های همراه وجود داشته است. در سال ۱۹۹۱ کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) استفاده از دستگاه‌های بی‌سیم و تلفن‌های همراه در هواپیما را ممنوع کرد. دلیل اصلی، تداخل شبکه با برقراری ارتباطات مورد نیاز با برج مراقبت بود. اما در حال حاضر که هم تلفن‌های همراه و هم شبکه‌های بی‌سیم تغییرات زیادی داشته‌اند، چرا این ممنوعیت همچنان ادامه دارد؟

Airplane Mode

۱ – تلفن‌ همراه می‌تواند با صفحه نمایش و مانیتور کابین خلبان تداخل داشته باشد

شاید پیش خود فکر کنید که تلفن همراه شما چطور می‌تواند تاثیر مخربی در طول پرواز داشته باشد؟ اما وقتی در نظر بگیرید که اگر در طول پرواز، صدها مسافر دیگر نیز همین فکر را کنند، متوجه می‌شوید که این حجم استفاده از تلفن همراه، می‌تواند منجر به چه تاثیر مخربی شود. اداره هوانوردی فدرال (FAA) که وظیفه کنترل و سرپرستی همه امور هوانوردی غیرنظامی در آمریکا را بر عهده دارد، اعلام کرده نمایشگر‌ها و صفحه نمایش‌های خاصی درون کابین خلبان وجود دارد که که در برابر امواج تلفن‌ همراه و Wi-Fi آسیب پذیر هستند.

cell-towers

۲ – نبود برج‌های سلولی در مسیر پرواز

هواپیماهای متوسط، در ارتفاعی بین ۳۰ هزار تا ۴۲ هزار پا پرواز می‌کنند. یکی از چیزهایی که در این ارتفاع در دسترس نیست، برج‌های سلولی‌اند. بررسی‌ها نشان داده که در ارتفاع بالاتر از ۱۰ هزار پا سیگنال‌های تلفن همراه به برج‌های سلولی برخورد می‌کنند و بعد از برخورد تقویت می‌شوند و سیگنال‌های قوی‌تری را ارسال می‌کنند. تلفن‌های همراه حتی زمانی که در حال مکالمه نیستیم، دنبال برج‌های سلولی می‌گردند و تلاش می‌کنند تا قوی‌ترین ارتباط ممکن را پیدا کنند. از این رو این تداخل می‌تواند روی سیستم‌های جهت‌یابی و ارتباطی هواپیما تاثیر بگذارد.

۳ – تماس‌های حین پرواز می تواند ایمنی مسافران را به خطر بیندازد   

قبل از پرواز هواپیما و در طول سفر، مسافران باید بتوانند به صحبت‌ها و نکات ایمنی که مهمانداران اعلام می‌کنند توجه کنند. از شرایط اضطراری واقعی که نیاز به توجه کامل مسافران برای اطمینان از ایمنی آنها دارد گرفته، تا چاله‌های هوایی که باعث می‌شود خلبان دستور بستن کمربند ایمنی را صادر می‌کند. در هیچ کدامیک از این موارد نباید حواس مسافری پرت باشد.

passengers

۴ – آسایش مسافران در طول پرواز

تماس‌ های تلفنی در حین پرواز، چه از طریق Wi-Fi و چه به صورت عادی، می‌تواند باعث ناراحتی سایر مسافرین شود. صدها مسافر با فاصله کم و با پس زمینه صدای موتور هواپیما در کنار هم نشسته‌اند. به این وضعیت صدای صحبت کردن با تلفن همراه را هم اضافه کنید. این مسافرین ناراحت و عصبانی، در مسافرت‌های طولانی و خسته کننده، می‌توانند مشکلاتی را برای سایر مسافرین و خدمه پرواز ایجاد کنند.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار