معرفی بازی granturismo 7

 معرفی بازی granturismo 7

بازی granturismo 7 قرار است ۴ مارچ ۲۰۲۲ معادل ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ دو کنسول فعال سونی، ps4 وps5 را به عنوان خانه خود انتخاب کند. از امروز دقیقا به ۴ ماه صبر نیاز داریم.

گرن توریسمو را با ذکر مثال تعریف کنید

وقتی صحبت از بازی‌های مسابقه‌ای و ماشین‌ها می‌شود هم نسل‌های من به سرعت دو عنوان به ذهنشان می‌رسد. گرن توریسمو و نید  فور اسپید. این دو عنوان تفاوت‌های ساختاری زیادی با یکدیگر دارند. نید فور اسپید تمرکز بیشتری روی هیجان دارد به نوعی می‎توان گفت که سینمایی‌تر است. ولی گرن توریسمو در واقع یک شبیه‌ساز رانندگی و مسابقه در پیست اتومبیلرانی است. سعی شده تا رانندگی در این بازی به واقعی‌ترین شکل خود در آید. که به نظرمن بسیار موفق بوده است.

بازی granturismo 7

۲۵ سال رانندگی با granturismo 7

اولین نسخه granturismo سال ۹۷ میلادی برای کنسول دوست داشتنی و خاطره‌انگیز سونی یعنی playstation 1 به بازار آمد. قرار است با گذشت ۲۵ سال از عرضه اولین شماره، شاهد آمدن شماره هفتم به قفسه فروشگاههای آفلاین و آنلاین باشیم. البته تاریخ عرضه به خاطر شیوع ویروس کرونا تاخیر خورد. قرار بود همین امسال موتورهای خود را روشن و به خط پایان فکر کنیم که نشد.

ولی چیزی که در مورد سال میلادی خیالمان را راحت می‌کند، در زمستان بودن آن است. این صبر تنها ۴ ماه دوام دارد.

 GRANTURISMO 7

مشخصه بارز بازی GRANTURISMO 7

یکی از مشخصات بارز بازی جدید مجموعه گرن توریسمو، آب و هوای واقع‌گرایانه و زنده آن است. این آب و هوا تنها جنبه زیبایی شناسانه و بصری ندارد بلکه به طور مستقیم روی رانندگی شما تاثیر می‌گذارد. در برخی از مسابقه‌ها مجبورید از طلوع تا غروب آفتاب یا برعکس با مقیاس زمان واقعی مسابقه دهید. برای انجام این مسابقه‌ها حتما باید زمانی آزاد برای بازی کردن داشته باشید.

یکی دیگر از مشخصات ای بازی تیون کردن واقعی موتور ماشین و قطعات آن است. برای بردن خیلی از مسابقه‌ها و ورود به آنها ماشین شما باید شرایط فنی مورد نیاز مسابقه را داشته باشد.

برای PS4  هم می‌آید

granturismo 7 برای PS4  هم می‌آید

بعد از چندین شایعه که نشانی از عرضه انحصاری GRANTURISMO 7 تنها برای PS5 بود، سونی به صورت اتفاقی عرضه برای PS4 را نیز تایید کرد. سیاست‌های سونی در ابتدا تمرکز بیشتر روی نسل جدید و PS5 بود. بازی Horizon Forbidden West هم قرار بود تنها روی کنسول نسل نهمی سونی قابل اجرا باشد. ولی اعتراض طرفداران سونی بی‌نتیجه نماند و سونی تصمیم گرفت تا مدتی بازی‌ها را به صورت میان نسلی ارائه داده و یک به روز رسانی کیفیتی در بازی‌ها برای ps5 در نظر بگیرد. این به روز رسانی ۱۰ دلار بیشتر برای طرفداران ps5 خرج خواهد داشت.

گرن توریسمو

تعامل دارندگان ps5 با دارندگان ps4 در گرن توریسمو ۷

خبر خوب برای دارندگان ps4 این است که می‌توانند به صورت آنلاین حتی با دارندگان ps5 مسابقه دهند. فریم ریت در دو کنسول ثابت خواهد بود و دارندگان ps5 برتری خاصی در بازی نخواهند داشت و بازی عادلانه خواهد بود. تنها مزیت کیفیت بهتر تصویر خواهد بود که در روند بازی و مسابقه تاثیری نخواهد.

Granturismo 7 قرار است ps5 را خسته کند.

با اینکه این بازی برای نسل قبل هم می‌آید ولی دلیلی بر پایین بودن گرافیک بازی روی ps5 نیست. سونی قصد دارد در به روز رسانی بازی در ps5 از بیشتر ظرفیت این کنسول استفاده کند. قابلیت هپتیک فیدبک و کلید‌های تطبیق پذیر ماشه‌ای dual sense هم بخشی از ظرفیت و پتانسیل ps5 خواهد بود.

بیشتر بخوانید: بازی تنها در تاریکی نسل جدید بازی‌های ترسناک کلاسیک

علیرضا چرمچی

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *