۱۰ بازی برتر سال ۲۰۲۰

10 بازی برتر سال 2020

در این مقاله ۱۰ بازی برتر سال ۲۰۲۰ از نگاه بلاگ دی جی لند بررسی می‌کنیم. سال ۲۰۲۰ هم بالاخره به پایان رسید. این سال پر بود از اتفاقات عجیب، تلخ و شاید کمی هم شیرین.

کرونا در صدر اخبار بود و همه در قرنطینه به زندگی ادامه می‌دادند. شاید خیلی تغییر چشمگیری برای گیمرها به حساب نمی‌آمد. چون اگر هم کرونایی در کار نبود، بازی‌های جذاب ۲۰۲۰ حتما در خانه بندشان می‌کرد.

 بازی برتر سال 2020

۱۰) بازی Doom Eternal

دووم در سال ۲۰۱۶ با عرضه یک بازسازی شگفت‌انگیز از اولین قسمت این بازی محبوب که سال ۱۹۹۳ به بازار بازی‌های کامپیوتری آمده بود تا به امروز با قدرت شروع کرد. شماره بعدی این فرانچایز قدیمی و پرطرفدار در مارس ۲۰۲۰ به بازار آمد. این تاریخ دقیقا با یک هفته بعد از قرنطینه مصادف بود.

این بازی جزو ۱۰ بازی برتر سال ۲۰۲۰ است. می‌توان گفت بازیکن‌ها با بازی کردن دووم ایترنال، ترس و خشم ناشی از انتشار ویروس کرونا را روی دیمن‌ها و شیاطین بازی خالی می‌کردند. البته اعتراف می‌کنم واقعا هم لذت بخش و خوشحال کننده بود.

 بازی برتر سال 2020

۹) بازی Final Fantasy 7 Remake

فاینال فانتزی ۷ تنها یک بازسازی ساده از یک نوستالژی کلاسیک با رنگ‌های تازه نیست. تمامی بخش‌های میدگار به زیبایی و با دقت طراحی شده و پر از جزئیات است. معماری هر محیط، حس بودن در آن را به بهترین شکل نمایش می‌دهد.

این بازی جزو ۱۰ بازی برتر سال ۲۰۲۰ است. به حدی خوش ساخت است که اصلا مهم نیست داستانش را از قبل می‌دانستیم. فاینال فانتزی ۷ یک بازی نوستالژیک بسیار سرگرم کننده است.

 بازی برتر سال 2020

۸) بازی Call of Duty Warzone

شرکت قدیمی و خوش سابقه اکتیویژن با انتشار بازی call of duty warzone ورود شگفت‌انگیزی به ژانر بتل رویا داشت. با این که این سبک در سال ۲۰۱۷ به دنیای بازی‌های کامپیوتری وارد شد؛ اکتیویژن سال ۲۰۲۰ برگ خودش را رو کرد.

 باید بگویم که warzone قطعا برگ برنده بود. سرعت بالا و سیستم خرید و به‌روزرسانی سلاح‌ها و باقی آیتم‌ها و شخصی‌سازی آن‌ها از جذابیت‌های این بازی است. در نهایت شما در حال بازی کردن عنوان اسطوره‌ای call of duty هستید نه یک بازی با کاراکترهای کارتونی که شاید باب میل‌تان نباشد.

 بازی برتر سال 2020

۷) بازی Among Us جزو ۱۰ بازی برتر سال ۲۰۲۰

این بازی که از بازی‌های برتر سال ۲۰۲۰ بوده بسیار آسان است. مساله جالب یکسان نبودن هر دور از بازی با دور قبلی است. بیش از ۱۰ نفر بازیکن در قالب این بازی و در نقش لوبیاهایی کوچک در سفینه ای به فضا می‌روند.

هر کدام از این لوبیاها نقشی در اداره و رفع مشکلات سفینه دارند. وظایف خود را برای سالم رسیدن به مقصد انجام می‌دهند. همه چیز به خوبی پیش نمی‌رود؛ بین این کارکنان بی‌گناه افرادی مخفی شده‌اند که آنان را به کام مرگ می‌کشانند.

بازیکنان برای پیدا کردن این افراد و مجازاتشان دور هم جمع شده و به یک دیگر اتهام می‌زنند تا بالاخره افراد را پیدا کنند. روند این بازی کاملا شبیه به بازی مافیایی است که دوستان دور هم انجام می‌دهند. برخلاف ظاهر ساده این بازی آنلاین پتانسیل و کشش زیادی در بافت خود دارد و افرادی زیادی را به خود وابسته کرده است.

 بازی برتر سال 2020

۶) بازی Hades جزو ده بازی برتر سال ۲۰۲۰

هیدیس یا هادس یک بازی کلاسیک تمام عیار است. داستان بازی در مورد زاگریوس پسر خدای دنیای زیرین یونانیان یعنی هدیس روایت می‌شود. زاگریوس از دنیای زیرین خسته شده و در صدد است تا به سطح بیاید و طی این مسیر هزاران بار کشته می‌شود.

چون پدرعزیزش هیدیس دوست دارد پسرش به خانه بازگردد. ترکیب و تقابل این دو کاراکتر در بازی بسیار دیدنی است. داستان کلی بازی بی‌شباهت به کارتون زمان بچگی هایمان ، هاچ زنبور عسل نیست. این پسر دنبال مادرش است.

 بازی برتر سال 2020

۵) بازی Spiderman Miles Morales

این شماره از اسپایدرمن تنها نسخه‌ای بود که باعث شد شعار معروف: اسپیادر من همسایه خوب شما، واقعا مفهوم پیدا کند. این نسخه نیز جزو ۱۰ بازی برتر سال ۲۰۲۰ است.

اسپایدرمن سال ۲۰۱۸ بازی خوبی بود، ولی شاید نتوانست پیتر پارکر را به نحوی که باید به خورد محیط داستان بازی ببرد. برعکس مایلز مرالس داستان اسپایدرمن را به طور شگفت‌انگیزی محلی کرده است.

مایلز به طور کامل در خدمت همسایگی خود است. به ریشه‌های اسپانیش خود گره خورده است. شاید نیویورک سیتی را نجات ندهد ولی به همسایگان خود خدمت می‌کند. شاید مشکلات‌شان به مانند داستان اونجرها پیچیده نباشد ولی این مشکلات، کل دنیای آنان است.

 بازی برتر سال 2020

۴) بازی Assassin’s Creed Valhalla

این بازی نیز جزو ۱۰ بازی برتر سال ۲۰۲۰ است. اساسینز کرید والهالا درست مثل آدیسی و ارجینز از یک مپ اپن ورلد بهره می برد. ولی یک سری از المان‌های محبوب گذشته مثل مخفی کاری به این بازی بازگشته است. تمرکز اصلی بازی باز سازی عظیم دوران سیاه در انگلیس است. این کار را به زیبایی و با اعمال جزییات بالا انجام داده است.

داستان بازی حول محور آیوار و برادرش سیگارد که هر دو پسران رگنار هستند و ماجراجویی‌هاشان برای به دست آوردن ثروت در انگلیس می گذرد. اگر سریال وایکینگ‌ها را دیده باشید؛ این شخصیت‌ها را به خوبی می‌شناسید.

فضای بازی نسبت به شماره‌های قبلی سیاه‌تر و غمگین‌تر است. در بازی باید قادر باشید تصمیم‌های سختی بگیرید. عملکرد و اجرایی بازیگرهای نقش‌های اصلی توی این بازی واقعا چشمگیر است.

والهالا به شما یه سرزمین پهناور می‌دهد تا شاهد جنگ بین شمالی‌ها، دانمارکی‌ها، ساکسون‌ها و بریتانیایی‌ها باشید. همه این‌ها را با جادو و اسطوره شناسی واکینگ‌ها و تقابلش با مسیحیت تصور کنید. این مساله‌ای است که اساسینز کرید والهالا به شما می‌دهد.

در این بازی می‌توانید به انگلیس حمله کنید. با غارت کلیساها کلی ثروت به دست بیاروید. شهرهای خودتان را بسازید. در این بازی شما یک وایکینگ واقعی هستید. به جرات می‌توان گفت والهالا از نظر بصری هم یکی از زیباترین‌های مجموعه اساسینز کرید به حساب می‌آید.

 بازی برتر سال 2020

۳) بازی Demon Souls Remake

دیمن سولز جزو ده بازی برتر سال ۲۰۲۰ است؛ شرکت فرام سافتور را به شهرت رساند. سکوی پرتابی بود برای ادامه کار شرکت با مجموعه دارک سولز و بلادبورن. می‌توان گفت که دیمن سولز سرآغاز همه چیز بود.

فرام سافتور این بازی قدیمی را تنها برای پلی استیشن ۵ باز سازی کرد تا بتوان از محتوای زیبایش با گرافیکی امروزی لذت برد. دیمن سولز یک ادای احترام به عامل خلق بازی‌هایی‌ست که از تار و پود آن به وجود آمدند.

 بازی برتر سال 2020

۲) بازی Ghost of Tsushima جزو ۱۰ بازی برتر سال ۲۰۲۰

داستان بازی گوست آو سوشیما روایت و جست و جویی است در خلقیات و روحیه سامورایی و محدودیتی که برای شخص به همراه دارد. این بازی نیز جزو ده بازی برتر سال ۲۰۲۰ است. در شاهکار شرکت ساکر پانچ شما کنترل یک سامورایی که تمام افراد قبیله خود را در حمله مغول از دست داده را در اختیار دارید.

رفته رفته با به دست آوردن توانایی‌های خود به شبحی بدل می‌شوید که سوشیما را نجات می‌دهد. کاراکتر اصلی بازی در این سفر مجبور به تغییر اصول ذهنی یک سامورایی است. برای نجات مردمش این اصول را زیر پا می‌گذارد و این به زیبایی روایت شده است.

داستان غنی موزیک بی نظیر و جلوه‌های بصیری چشم‌گیر گوست آو سوشیما را به یک تجربه باور نکردنی و دوست داشتنی تبدیل می کند. امتحان این بازی واجب است.

 بازی برتر سال 2020

۱) بازی The Last of Us Part 2

سال ۲۰۲۰ برای همه سال سختی بود. لست آو آس ۲ هم با شروع شوکه کننده و با پایان‌بندی تلخ و شیرینش به همه گفت که همراه من عذاب بکشید. این بازی جز ده بازی برتر سال ۲۰۲۰ است.

به جای اینکه شما را از تلخی به شیرینی هدایت کند؛ شما را از لحظه‌ای دردناک به لحظه دردناک دیگری می‌فرستد. این کار را به طوری انجام می‌دهد که با تمام تلخی عاشق لحظات آن می‌شوید. این بازی خوی غریزی انسان را به بهترین شکل به نمایش می‌گذارد. به طوری که در پایان بازی از خود خواهید پرسید که آیا من آدم بدی هستم؟

آیا من نقش اول دنیای خود هستم یا باید کمی از نقشم فاصله بگیرم و اجازه دهم باقی افراد هم بازی کنند؟ پایان بازی شما را تا ماه‌ها رها نمی‌کند زخمی برجای می‌گذارد تا با نگاه با آن از خودخواهی و مرکزیت خود نسبت به دنیا و اطرافیانمان فاصله بگیریم.

اشتراک‌گذاری:
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار